دانشگاه فنرباغچه استانبول

دانشگاه فنرباغچه استانبول

تحصیل در دانشگاه های ترکیه از جمله دانشگاه فنرباغچه ترکیه به دلیل کیفیت بالای سطح آموزشی میان دانشجویان ایرانی رو به گسترش است. این دانشگاه بدون آزمون ورودی و صرفا از طریق داشتن شرایط سنی و معدل دیپلم اقدام به پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی می کند. این دانشگاه 11 برنامه تحصیلی را در توسط 6 دانشکده خود ارائه می دهد و دانشجویان ایرانی زیادی متقاضی ادامه تحصیل در این دانشگاه هستند. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این دانشگاه تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

دانشگاه فنرباغچه استانبول: معرفی و تاریخچه

دانشگاه فنرباغچه از دانشگاه های خصوصی است که در سال 2016 در شهر استانبول ترکیه تاسیس گردید. این دانشگاه در میان دانشگاه های داخلی ترکیه رتبه 173 را داشته و در سطح جهانی رتبه 7971 را دارد.  این دانشگاه در بخش آسیایی استانبول واقع شده است. دروس رشته های مختلف این دانشگاه به زبان ترکی و انگلیسی تدریس می شود.این دانشگاه 6 دانشکده، یک موسسه تحصیلات تکمیلی و یک مدرسه ویژه خدمات بهداشتی است. 

برنامه های تحصیلی در دانشگاه فنرباغچه استانبول

پذیرش در دانشگاه فنرباغچه بدون آزمون ورودی و تنها از طریق شرط معدل 12 برای دیپلم و شرایط سنی امکان پذیر است، البته آزمون هایی وجود دارند که قبولی در آنها و کسب حد نصاب نمره می تواند احتمال پذیرش دانشجویان در دانشگاه را افزایش دهد. از جمله این آزمون ها می توان به آزمون یوس اشاره کرد که داشتن حداقل نمره 250 از 500 شانس حضور در دانشگاه را افزایش می دهد. آزمون SAT آزمون دیگری است که کسب 550 از 1000 شانس حضور افراد را افزایش می دهد. مدرک ACT با سطح نمره 26 از 36، آزمون GCE با سطح نمره A و در نهایت آزمون IB با حداقل نمره قبولی 30 از 45 از آزمون هایی هستند که در صورت داشتن مدرک آنها احتمال ورود و پذیرش در دانشگاه فنرباغچه بیشتر می شود.

علاوه بر مقطع کارشناسی، دانشجویان می توانند در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری نیز در این دانشگاه ادامه تحصیل دهند. به منظور تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، داشتن مدرک کارشناسی به همراه مدرک زبان انگلیسی شامل تافل با نمره حداقل 85 و مدرک زبان ترکی در سطح B2 از جمله مدارک مورد نیاز به  شمار می رود. داشتن رزومه تحصیلی مناسب، انگیزه نامه و ارائه توصیه نامه از اساتید از دیگر مدارکی است که به پذیرش دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد این دانشگاه کمک می کند.

فضای آموزشی و تحقیقاتی دانشگاه فنرباغچه استانبول

اگرچه دانشگاه فنرباغچه مورد تایید اتحادیه اروپا است اما این دانشگاه مورد تایید وزارت علوم ایران نیست، بنابراین هر مدرکی که ایرانیان در هر مقطعی و در هر رشته ای از این دانشگاه اخذ کنند، این مدرک قابلیت معادلسازی در ایران را نداشته و افراد نمیتوانند از آن استفاده کنند. بنابراین دانشجویانی که قصد بازگشت به ایران را دارند، تحصیل در دانشگاه فنرباغچه برای آنها قابل قبول نیست زیرا نمی توانند مدرک کسب شده را معادل سازی نمایند. این دانشگاه 11 برنامه تحصیلی را در 6 دانشکده ارائه می دهد. دانشگاه پس از فارغ التحصیلی دانشجویان خود، فرصت های شغلی و درآمدزایی مختلفی را برای دانشجویان برتر خود فراهم می آورد و آینده شغلی آنها را تضمین می کند. این دانشگاه امکانات علمی، آموزشی و تحقیقاتی زیادی دارد. در اختیار داشتن کلاس هایی مجهز، آزمایشگاه هایی پیشرفته مجهز به آخرین امکانات و داشتن کتابخانه هایی که کتب، مقالات و مجلات علمی زیادی را به صورت فیزیکی یا الکترونیکی در خود جای میدهد، همگی نشانگر اهمیت دانشگاه به بحث ارتقا علمی دانشجویان و توجه به پژوهش در دانشگاه است. با وجود امکانات فراوان، نرخ تحصیل در این دانشگاه در مقایسه با دیگر دانشگاه ها در کشورهای اروپایی به مراتب مقرون به صرفه تر است، هرچند که به عنوان یک دانشگاه خصوصی هزینه تحصیل در آن در مقایسه با دانشگاه های دولتی ترکیه بیشتر است. عضویت در برنامه اراسموس و تبادل دانشجو با دیگر دانشگاه های اتحادیه اروپا از دیگر ویژگی هایی است که توجه این دانشگاه به ارتقا علمی و پیشرفت دانشجویان را بیش از پیش نشان می دهد.

دانشگاه فنرباغچه

امکانات دانشگاه فنرباغچه استانبول برای دانشجویان بین المللی

دانشگاه فنرباغچه با بیمارستان های مدیکانا همکاری دارد و این امکان فرصت بینظیری را برای دانشجویان فراهم می آورد تا هم بتوانند دروس عملی پزشکی خود را با بالاترین دقت و کیفیت در این بیمارستان ها سپری نمایند و هم فرصت شغلی برای دانشجویان فراهم می آورد تا پس از پایان مقطع تحصیلی خود بتوانند در این بیمارستان به کار مشغول شوند.

دانشگاه فنرباغچه عضو برنامه اراسموس است.مطابق با برنامه اراسموس دانشجویان با شرایط ویژه تحصیلی می توانند در پایان نیمسال دوم تحصیلی به مدت یک یا نهایت دو ترم را در دانشگاه های اروپایی دیگر تحصیل کنند تا از سطح علمی دیگر دانشگاه ها نیز بهره بگیرند و از این طریق سطح علمی دانشگاه نیز ارتقا یابد. دانشگاه به منظور تشویق دانشجویان به پشتکار و تلاش و ایجاد حس رقابت در آنها بورسیه تحصیلی را برای افراد در نظر میگیرد، طوری که رتبه اول دانشگاه از پرداخت شهریه معاف خواهد بود و شامل 100% تخفیف می شود. رتبه دوم دانشگاه از تخفیف 75 درصد تخفیف استفاده خواهند کرد و در نهایت رتبه سوم دانشگاه از تخفیف 50 درصدی دانشگاه بهره می برند. 

علاوه بر بورسیه تحصیل، این دانشگاه بورسیه خانوادگی نیز دارد و برای خواهرها و برادرانی که همزمان در این دانشگاه تحصیل می کنند 5 درصد تخفیف برای هر عضو خانواده در نظر می گیرد.

خوابگاه دانشجویی از دیگر امکاناتی است که این دانشگاه برای دانشجویان خود به ویژه دانشجویان خارجی در نظر گرفته است. البته این دانشگاه به خودی خود خوابگاه ندارد، اما جهت رفاه حال دانشجویان با خوابگاه هایی اطراف دانشگاه قرارداد بسته است. خوابگاه دخترانه زورلوکادیکوی، خوابگاه دخترانه هانیم آغا، خوابگاه دخترانه میموزا، خوابگاه پسرانه پاشا کوشکو و خوابگاه پسرانه تورکواز مالتپه از جمله خوابگاه های شناخته شده دانشگاه است. 

دانشگاه فنرباغچه جهت رفاه حال دانشجویان خود امکانات زیادی چون انواع باشگاه های ورزشی، زمین های ورزشی، رستوران، سالن غذاخوری، مرکز مشاوره، کافی شاپ و … دارد و زندگی را در این دانشگاه به خصوص برای دانشجویان خارجی بیش از پیش تسهیل می کند 

فرهنگ و زندگی دانشجویی در دانشگاه فنرباغچه استانبول

یکی از دلایل تحصیل دانشجویان ایرانی در دانشگاه های ترکیه از جمله دانشگاه فنرباغچه استانبول، مشارکتهای فرهنگی دو کشور است. علاوه بر این یکسان بودن دین هر دو کشور بر نزدیکی های فرهنگی دو کشور می افزاید. آداب و رسومی چون مهمان نوازی، وجود غذاهایی مشترک، پوشش های نزدیک به هم، آداب و رسوم خانوادگی و … از جمله هنجارهایی هستند که در فرهنگ هر دو کشور مشابه یکدیگرند و این تشابهات فرهنگی زندگی دانشجویی را برای دانشجویان ایرانی نیز تسهیل کرده است. هزینه تحصیل در این دانشگاه نیز در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپایی ارزان تر است. از این رو دانشجویان ایرانی تقاضای زیادی برای تحصیل در دانشگاه های ترکیه دارند. 

تاریخچه تاسیس دانشگاه فنرباغچه استانبول

دانشگاه فنرباغچه ابتدا در سال 1998 میلادی توسط باشگاه ورزشی فنرباغچه به عنوان موسسه سلامت و فرهنگ تاسیس گردید. پس از چندین سال در سال 2016 با اخذ گواهی های لازم بطور رسمی و قانونی به عنوان دانشگاه کار خود را آغاز نمود. 

برنامه های تحصیلی کارشناسی در دانشگاه فنرباغچه استانبول

دانشگاه فنرباغچه 6 دانشکده دارد که دانشکده های داروسازی، بهداشت، مهندسی و معماری، علوم اداری و اجتماعی، ارتباطات و علوم ورزشی از جمله این دانشکده ها به شمار می روند. از رشته های رایج دانشگاه فنرباغچه که متقاضیان زیادی دارند و به زبان ترکی و انگلیسی تدریس می شوند می توان به رشته هایی چون داروسازی، پرستاری، فیزیوتراپی، مامایی، گفتاردرمانی، اقتصاد، تغذیه، مهندسی کامپیوتر، مهندسی صنایع، معماری داخلی، رادیو و سینما و تلویزیون، روانشناسی، پزشکی و … اشاره کرد. 

توصیه می گردد تا افراد جهت تحصیل در این دانشگاه و پیش از اقدام جهت پذیرش در این دانشگاه با موسسه سایا گروپ تماس حاصل فرمایند تا مشاوران این آکادمی در خصوص پذیرش در این دانشگاه اطلاعات لازم را در اختیار متقاضیان قرار دهند و در صورت قبول جهت پذیرش در این دانشگاه از سوی آکادمی سایا اقدام گردد. آکادمی سایا از موسسات مورد پذیرش و برتر و تحت لیسانس مدیپول ترکیه است. علاوه بر اخذ پذیرش در دانشگاه، اخذ ویزای دانشجویی، گرفتن خوابگاه، افتتاح حساب بانکی، اخذ اقامت در ترکیه و … از دیگر خدماتی است که آکادمی سایا گروپ در اختیار متقاضیان خود قرار می دهد.

امکانات پژوهشی در دانشگاه فنرباغچه استانبول

کتابخانه ها یکی از مراکز پژوهشی پرکاربرد در دانشگاه فنرباغچه ترکیه هستند. کتابخانه های دانشگاه به انواع کتب، مقالات و مجلات علمی معتبر مجهز هستند و دانشجویانی که به پژوهش و تحقیق علاقه داشته باشند می توانند از فضای کتابخانه های دانشگاه بهترین بهره را ببرند. از دیگر امکانات پژوهشی دانشگاه وجود آزمایشگاه های پیشرفته با تجهیزات کامل است. همچنین شرکت های خصوصی زیادی پروژه هایی را به صورت پایلوت در دانشگاه باهچه شهیر تعریف کرده اند و در خصوص انجام این پروژه ها با بهره گیری از دانشجویان نخبه سرمایه گذاری کرده اند تا در صورت به سرانجام رسیدن این پروژه ها بتوانند از نتایج پروژه های تحقیقاتی در دنیای صنعتی و تجاری خود استفاده نمایند و از طرفی رسیدن به نتایج علمی جدید به نفع دانشگاه بوده و سبب ارتقا رتبه علمی دانشگاه و دانشجویان آن می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 2 =

اینستاگرم واتس آپ واتس آپ تلگرام
برای دیدن صفحاتی که به دنبال آن هستید شروع به تایپ کنید.
advanced-floating-content-close-btn
فروشگاه
علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری من