آزمون آلس ترکیه

آزمون ALES که مخفف عبارت Akademik personel ve Lisansüstü Eğitim Sınavı است به عنوان آزمون ورودی تحصیلات تکمیلی در دانشگاه های ترکیه شناخته می شود و دانشجویانی که قصد تحصیل در ترکیه در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری را دارند باید این آزمون را با موفقیت پشت سر بگذارند. دانشگاه های ترکیه در سیستم نمره دهی به متقاضیان کارشناسی ارشد، مواردی از قبیل: نتایج آزمون آلس، نمرات دیپلم، نتایج مصاحبه را لحاظ می کنند و بیشترین سهم مربوط به نتیجه  آزمون آلس می باشد که 50 درصد است. کسب امتیاز بالا در آزمون ALES به منظور ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، امتیاز بزرگی محسوب می شود.

ساختار آزمون آلس ترکیه (ALES)

آزمون ALES ترکیه از دو بخش محاسباتی (sayısal) و (sözel) کلامی تشکیل شده است در بخش محاسباتی به مسائل هندسه، ریاضیات و هوش پرداخته شده است و در بخش کلامی نیز، توانایی متقاضی در معنی کلمات، معانی در جمله ها، تکمیل جملات و متن ها، سنجیده می شود. هدف از آن، سنجش توانایی افراد در زمینه های کلامی، رقمی و تفکر منطقی می باشد که بر میزان موفقیت آنان در طی تحصیلات تکمیلی می تواند تأثیرگذار باشد.

آزمون آلس در مجموع شامل 100 سوال و دارای دو دفترچه است که شامل 50 سوال محاسباتی و 50 سوال عمومی می باشد و زمان پاسخگویی به این سوالات نیز ۱۵۰ دقیقه می باشد. بیشترین نمره آزمون آلس ۱۰۰ است و حداقل نمره قبولی در این آزمون در دانشگاه های مختلف متفاوت است و تقریبا بسیاری از دانشگاه ها نمره بالای ۵۰ یا ۵۵ را مورد قبول می دانند به طور مثال برای رشته های عمران و معماری و دیگر شاخه های مهندسی داشتن نمره ۵۵ به بالا در آزمون  ALES یکی از شروط پذیرش می باشد.

آزمون GRE سابجکت (GRE subject)

آزمون GRE سابجکت آزمونی‌ست که میزان دانش زبانی شما را در مورد مفاهیم و موضوعات آکادمیک مورد سنجش قرار می‌دهد نمره‌ی این آزمون از ۲۰۰ تا ۹۹۰ بوده و در بازه‌های ۱۰ نمره‌ای تغییر می‌کند. یکی از تفاوت‌های عمده‌ی این آزمون با آزمون آیلتس جنرال شیوه برگزاری این آزمون است: آزمون سابجکت فقط به‌صورت کاغذی برگزار می‌شود و به همین دلیل فقط در برخی از مراکز آزمون جی ار ای این آزمون قابلیت برگزاری دارد.

آزمون gre موسسه مهاجرتی سایا

چه رشته‌هایی شامل GRE Subject می‌شوند؟

همانطور که پیش‌تر اشاره شد این آزمون برای برخی از رشته‌های آکادمیک در نظر گرفته شده است که در ادامه با برخی از این رشته‌ها آشنا می‌شوید.

  1. زیست شناسی
  2. ادبیات انگلیسی
  3. ریاضیات
  4. شیمی
  5. روانشناسی
  6. فیزیک

به منظور دریافت مشاوره رایگان و ثبت نام در کلاس‌ها و آزمون جی‌آر‌ای (GRE)، فقط کافیست به مشاوران ما پیام دهید.

 و یا فرم مشخصات را پر کرده تا مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

فرم مشخصات