دانشگاه مدیپول استانبول مورد تایید وزارت بهداشت

دانشگاه مدیپول استانبول مورد تایید وزارت بهداشت

دانشگاه مدیپول استانبول یکی از دانشگاه‌های خصوصی معتبر در استانبول است که در سال 1402-1403 توسط وزارت بهداشت ایران تایید شده است. این دانشگاه دارای 2830 دانشجوی خارجی می‌باشد که بیشترین ترجیح آن‌ها برای رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، فیزیوتراپی و توانبخشی، تغذیه و رژیم غذایی در مقطع کارشناسی است. این امر نشان از اعتبار و محبوبیت دانشگاه مدیپول استانبول بین دانشجویان بین‌المللی دارد.

دانشگاه مدیپول استانبول مورد تایید وزارت بهداشت یکی از دانشگاه هایی است که به دلیل سطح بالای آموزشی متقاضیان زیادی دارد. این دانشگاه 12 دانشکده داشته و تقریبا تمامی رشته ها را ارائه می دهد. تایید وزارت بهداشت برای این دانشگاه سبب می گردد تا تمامی مدارک این دانشگاه در هر رشته و هر مقطع تحصیلی در ایران اعتبار داشته و قابلیت معادل سازی داشته باشد. توصیه می گردد تا دانشجویانی که قصد بازگشت به ایران را دارند حتما در دانشگاه هایی که مورد تایید وزارت بهداشت هستند تحصیل نمایند.جهت تحصیل در رشته های پزشکی، داروسازی، دندانپزشکی و پیراپزشکی دانشگاه می بایست مورد تایید وزارت بهداشت و جهت تحصیل در رشته های فنی و مهندسی دانشگاه می بایست مورد تایید وزارت علوم باشد. دانشگاه مدیپول استانبول مورد تایید وزارت بهداشت است و متقاضیان تحصیل در رشته های پزشکی می توانند به راحتی در این دانشگاه با اطمینان تحصیل نمایند. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دانشگاه مدیپول ترکیه تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

ایا دانشگاه خصوصی مدیپول استانبول مورد تایید وزارت بهداشت است؟

بله. دانشگاه مدیپول ترکیه مورد تایید وزارت بهداشت در سال 2009 تاسیس گردید و از سال 2010 به پذیرش دانشجویان پرداخت.  دانشگاه مدیپول دارای 12 دانشكده مختلف و تقریبا دارای 37 هزار دانشجو است. از جمله دانشکده های دانشگاه می توان به دانشکده حقوق، مدیریت، علوم انسانی، تربیت معلم، ارتباطات، هنرهای زیبا، علوم اجتماعی، مهندسی، علوم سلامت و بهداشت، داروسازی، دندانپزشکی و پزشکی اشاره کرد.وجود زمین های ورزشی متعدد، آزمایشگاه های مجهز، خوابگاه های دانشجویی و مجتمع بیمارستانی مگا مدیپول این دانشگاه را جزو یکی از بهترین دانشگاه های ترکیه قرار داده است. این دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت ایران است، لذا مدرک آن به عنوان مدرکی ارزشمند در ایران و سایر کشورهای اروپایی و کانادایی شناخته می شود. رشته پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، فیزیوتراپی، تغذیه و … از پرطرفدارترین رشته های دانشگاه خصوصی مدیپول است.

دانشگاه خصوصی مدیپول استاندارد 71 رشته کارشناسی دارد که برخی از این رشته ها به زبان انگلیسی و برخی به زبان ترکی تدریس می شوند.جهت ورود به این دانشگاه خصوصی آزمون YOS از متقاضیان گرفته می شود. آزمون YOS دو بار در سال برگزار می شود و در این آزمون ها تعداد نفرات محدودی پذیرفته می شوند.معدل دیپلم، سطح نمره آزمون YOS و SAT از شرایط ورود به این دانشگاه است.

جهت ورود به دانشگاه مدیپول ترکیه مورد تایید وزارت بهداشت شرایط زیر لازم است:

متقاضیان تحصیل در این دانشگاه خصوصی با استفاده از مدارک زیر می توانند درخواست پذیرش خود را ثبت کنند:

  • اسکن اصل مدرک دیپلم دبیرستان با ترجمه رسمی
  • اسکن اصل ریز نمرات 
  • اسکن اصل پاسپورت معتبر
  • اسکن عکس
  • اسکن اصل گواهی آزمون های YOS و SAT

آیا تایید دانشگاه مدیپول توسط وزارت بهداشت دائمی است؟

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت دانشگاه هایی خارجی از کشورهای مختلف هستند که هرساله از سوی وزارت بهداشت اعلام می شوند و دانشگاه خصوص مدیپول استانبول نیز جزو این لیست است. هر ساله این لیست تغییر می کند و ممکن است دانشگاهی که مورد تایید بوده در سال دیگر از لیست خارج گردد. یکی از محاسن دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت آن است که مدارک این دانشگاه ها از سوی وزارت بهداشت مورد تایید بوده. این در حالی است که برای دانشگاه های خارج از این لیست تاییدیه وزارت بهداشت اعمال نشده و در نتیجه مدرک آن دانشگاه در داخل کشور مورد تایید نخواهد بود. برای فهمیدن دانشگاه های مورد تایید ایران در ترکیه به این مقاله مراجعه کنید

وزارت بهداشت در آخرین لیست خود مربوط به سال 2023-2024، 935 دانشگاه خارجی از 65 کشور در نقاط مختلف جهان را در لیست خود قرار داده است. دانشجویانی که متقاضی تحصیل در دانشگاه مدیپول ترکیه مورد تایید وزارت بهداشت هستند برای بهره مندی از مقررات و ضوابط وزارت بهداشت علاوه بر ارائه مستندات لازم می بایست مدرکی مبنی بر تسلط خود به زبان ترکی را نیز ارائه دهند که این مدرک برای کشورهای ترک زبان مجموع نمره 66 تا 70 و داشتن مدرک سطح B2 در آزمون تومر یا TOMER است.

رنکینگ و رتبه دانشگاه مدیپول استانبول

دانشگاه مدیپول ترکیه مورد تایید وزارت بهداشت همواره جزو دانشگاه های برتر جهان قرار دارد. این دانشگاه  همواره در بین 400 دانشگاه برتر جهان رتبه بندی شده است. در رتبه بندی اروپا و آسیای غربی دانشگاه مدیپول استانبول در سال 2024 رتبه 58 را به خود اختصاص داده است. این دانشگاه در میان دانشگاه های خصوصی کشور ترکیه رتبه 12 را به خود اختصاص داده است.  استانداردهای آموزشی دانشگاه مدیپول با استانداردهای جهانی مطابقت داشته و از این لحاظ در بین دانشگاه های برتر جهان رتبه بالایی دارد. دانشگاه مدیپول توسط اتحادیه اروپا معتبر اعلام شده و با دانشگاه های معتبر جهان ارتباط دارد. اخیرا این دانشگاه از سوی انجمن ارزیابی و اعتباربخشی TEPDAD مورد تایید قرار گرفته و از این سو در آمریکا نیز مورد پذیرش قرار گرفته است.

رشته های مورد تایید وزارت بهداشت دانشگاه مدیپول

دانشگاه مدیپول ترکیه مورد تایید وزارت بهداشت در سال 2323-2024 مورد تایید وزارت بهداشت ایران قرار گرفته است. این به این معنا است که تمامی رشته ها در تمامی مقاطع این دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت بوده و مدارک این دانشگاه قابلیت معادل سازی دارد. دانشگاه مدیپول دارای 12 دانشکده داروسازی، هنرهای زیبا، تعلیم و تربیت، حقوق، ارتباطات، علوم انسانی  و اجتماعی، علوم بازرگانی و مدیریت، علوم بهداشت، فنی و مهندسی، پزشکی و پزشکی بین الملل است. برخی از رشته های این دانشکده ها به زبان ترکی و برخی به زبان انگلیسی ارائه می گردد.

تاییدیه وزارت علوم برای دانشگاه مدیپول

مهمترین مزیت تاییدیه وزارت علوم برای دانشگاه های مختلف آن است که اگر دانشگاهی تایید وزارت بهداشت و علوم را داشته باشد به این معنا است که هر مدرکی در هر مقطعی در هر رشته ای از این دانشگاه در ایران قابلیت معادل سازی داشته و قابل اعتبار است. دانشگاه خصوصی مدیپول استانبول از جمله دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران است. این دانشگاه تمامی رشته های مورد نیاز دانشجویان به زبان ترکی یا انگلیسی را ارائه می دهد و دانشگاهی بسیار جامع است. این انشگاه بسیار بزرگ بوده و در حدود 4 هکتار فضا دارد و 2.2 هکتار بنای آموزشی این دانشگاه است.

وزارت بهداشت و درمان ایران هر ساله در دی و بهمن ماه لیست دانشگاه های مورد تایید خود در دنیا را ارائه می دهد و دانشگاه مدیپول استانبول از جمله دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت است. لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت هر سال تغییر می کند و دانشگاه هایی به لیست اضافه و یا از آن حذف می شوند، اما در سال 2023-2024 دانشگاه خصوصی مدیپول استانبول از جمله دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت است.

اگر دانشجویان قصد بازگشت به ایران را دارند حتما می بایست از دانشگاه هایی که مورد تایید وزارت بهداشت هستند استفاده نمایند تا مدارکشان قابلیت معادل سازی داشته باشد و اگر دانشجویان قصد بازگشت به ایران را ندارند می توانند از دانشگاه هایی که مورد تایید اتحادیه اروپا هستند استفاده کنند تا بتوانند از قابلیت تبادل دانشجو نیز برخوردار گردند. دانشگاه مدیپول ترکیه مورد تایید وزارت بهداشت دانشگاهی خصوصی است و پذیرش دانشگاه های خصوصی در ترکیه بدون آزمون و کنکور است، اما شرایط پذیرش اندکی با یکدیگر متفاوت است. اغلب شرایط پذیرش در دانشگاه های خصوصی از جمله دانشگاه مدیپول ترکیه بر اساس سوابق تحصیلی است و افراد می توانند بر حسب مدرک دبیرستان، ریز نمرات، دیپلم و رزومه تحصیلی خود جهت پذیرش در این دانشگاه اقدام نمایند. یکی از شروط پذیرش در دانشگاه مدیپول مورد تایید وزارت بهداشت داشتن سنی کمتر از 25 سال و داشتن معدل دیپلم بالای 18 است.

تاییدیه وزارت علوم برای دانشگاه مدیپول

معرفی کامل دانشگاه مدیپول استانبول

دانشگاه مدیپول ترکیه مورد تایید وزارت بهداشت یکی از پر تقاضا ترین دانشگاه های برتر در جهان است، همچنین به دلیل نزدیکی کشور ترکیه به ایران مدیپول مورد تقاضای بسیاری از دانشجویان ایرانی نیز هست. سالانه داوطلبان ایرانی زیادی برای ورود به دانشگاه مدیپول اقدام می کنند. این دانشگاه 2 پردیس دارد، پردیس اصلی در قسمت آسیایی استانبول و پردیس دوم در قسمت اروپایی استانبول واقع شده است و به آن پردیس هالیچ می گویند.دانشگاه مدیپول به این معنا است که مدارک این دانشگاه برای تمامی رشته ها و تمامی مقاطع تحصیلی در ایران معادل سازی خواهد شد. دانشگاه مدیپول استانبول از چنان کیفیتی برخوردار است که مدرک این دانشگاه در کانادا، آمریکا و کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیز معتبر بوده و معادل سازی می شود. این دانشگاه عضو سیستم اراسموس است و برای دانشجویان برتر خود شرایطی را ایجاد کرده است که در سال دوم تحصیل خود اگر معدل بالایی در حدود 2.5 از 4 داشته باشند می توانند در یکی از دانشگاه های برتر دنیا ادامه تحصیل داده و تجربه تحصیلی باکیفیت تری داشته باشند. این دانشگاه برای دانشجویان ایرانی که معدل دیپلم بالای 19 دارند بورسیه های تحصیلی خوبی را ارائه می دهد. لازم به ذکر است که بورسیه های تحصیلی سبب کاهش بسیاری از هزینه دانشجویان می شود. 

پذیرش در این دانشگاه بدون کنکور(دانشگاه های بدون کنکور ترکیه) و بر حسب سوابق تحصیلی است و دانشجویان می توانند با استفاده از مدرک مقطع تحصیلی قبلی خود برای ثبت نام در مقطع جدید اقدام نمایند. 

اغلب از اواخر بهمن ماه این دانشگاه به پذیرش اقدام کرده و متقاضیان برای ورودی مهر سال بعد می توانند پذیرش بگیرند. محدودیت در سن و معدل یکی از محدودیت های این دانشگاه است. جهت پذیرش در رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و اغلب رشته هایی که حداقل 4 سال زمان می برند می بایست سنی کمتر از 27 سال داشته و حداقل معدل دیپلم 16 داشته باشد. زبان تحصیل در این دانشگاه به ترکی و انگلیسی است. جهت تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی لازم است به زبان ترکی مسلط بوده و دارای مدرک تومر C1 باشید. جهت تحصیل به زبان انگلیسی می بایست تافل با حداقل نمره 85 داشته باشید. دانشگاه برای افرادی که زبان ترکی و انگلیسی خوبی ندارند دوره حاضرلیگ برگزار کرده و به دانشجویان این امکان را می دهد که با شرکت یکساله در این دوره ها سطح زبان ترکی و انگلیسی خود را ارتقا دهند. در این یکسال افراد تنها سطح زبان خود را ارتقا داده و نمی توانند هیچ واحد درسی را بگذرانند. 

هزینه تحصیلی در این دانشگاه به دلار دریافت شده (برای اطلاع از هزینه تحصیل در ترکیه به تومان)و برای دانشجویان ایرانی که معدل بالای 19 دارند تخفیفات ویژه ای را در نظر می گیرد. در دوره های پزشکی این دانشگاه حدود 28 تا 30 هزار دلار را از دانشجویان دریافت می کند. این رقم برای دوره های مهندسی و هنری به 4 تا 6 هزار دلار تقلیل خواهد یافت. این دانشگاه به متقاضیان خود خوابگاه با تمامی امکانات را ارائه می دهد. این دانشگاه به دانشجویان ایرانی با معدل بالا بورسیه تحصیلی ترکیه با مدرک دیپلم داده و این امکان را می دهد تا تنها با پرداخت 50 درصد از شهریه در طول مقطع تحصیلی خود هزینه ای پرداخت نکنند. 

متقاضیان تحصیل در دانشگاه مدیپول ترکیه مورد تایید وزارت بهداشت می توانند از طریق گروه سایا اقدام به ثبت نام نمایند. آکادمی سایا یکی از معتبرترین آکادمی هایی است که به دانشجویان و متقاضیان تحصیل در ترکیه مشاوره داده و شرایط تحصیل و بورسیه در این کشور را برای افراد فراهم می آورد. این آکادمی حتی به رزرو خوابگاه دانشجویی برای دانشجویان اقدام کرده و شرایط تحصیل در این کشور را برای متقاضیان بیش از پیش تسهیل می کند. افراد و متقاضیان تحصیل در دانشگاه مدیپول استانبول می توانند با مشاوران این آکادمی تماس گرفته و پس از اخذ مشاوره لازم جهت پذیرش در دانشگاه از طریق گروه مشاوره سایا اقدام نماید.

سوالات متداول دانشگاه مدیپول استانبول

دانشگاه مدیپول استانبول مورد تایید وزارت بهداشت ترکیه است؟

بله، دانشگاه مدیپول استانبول یکی از دانشگاه‌های معتبر و مورد تایید وزارت بهداشت ترکیه است که بسیاری از دوره‌های پزشکی و بهداشتی را ارائه می‌دهد

آیا این دانشگاه در لیست دانشگاه‌های تایید شده وزارت بهداشت قرار دارد؟

بله، دانشگاه مدیپول استانبول در لیست دانشگاه‌های تایید شده توسط وزارت بهداشت ترکیه قرار دارد و دانشجویان می‌توانند از آن برای تحصیل استفاده کنند.

آیا اعتبار این دانشگاه برای اخذ ویزای تحصیلی ترکیه مهم است؟

بله، اعتبار دانشگاه مدیپول استانبول می‌تواند نقش مهمی در اخذ ویزای تحصیلی ترکیه ایفا کند. سفارتخانه ترکیه ممکن است از وجود پذیرش دانشگاه تایید شده بپرسد

آیا این دانشگاه برنامه‌های تحصیلی در زمینه‌های بهداشت و پزشکی ارائه می‌دهد؟

بله، دانشگاه مدیپول استانبول برنامه‌های تحصیلی گوناگون در زمینه‌های بهداشت و پزشکی از جمله پزشکی، دندانپزشکی، پرستاری و دیگر رشته‌های مرتبط را ارائه می‌دهد

آیا دانشجویان مدرک بین‌المللی را دریافت می‌کند؟

بله، دانشگاه مدیپول استانبول دانشجویان مدرک بین‌المللی را پذیرش می‌دهد و برای آن‌ها برنامه‌های مختلف تحصیلی و خدمات دانشجویی را فراهم می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش − 1 =

اینستاگرم واتس آپ واتس آپ تلگرام
برای دیدن صفحاتی که به دنبال آن هستید شروع به تایپ کنید.
advanced-floating-content-close-btn
فروشگاه
علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری من