اخذ شهروندی و تابعیت ترکیه و مراحل دریافت پاسپورت ترکیه

برای اطلاع از جزئیات اخذ شهروندی و تابعیت ترکیه و مراحل دریافت پاسپورت ترکیه می توانید راهنمایی تخصصی از مشاوران مجموعه سایا گروپ دریافت کنید .

چرا پاسپورت ترکیه؟

کشور ترکیه با توجه به موقعیت جغرافیایی خود و قرار گرفتن در میانه دو قاره آسیا و اروپا، اصالت را از آسیا و رشد و پیشرفت را از اروپا برای خود نگه داشته است.

در سال ۱۹۸۷ کشور ترکیه درخواست عضویت خود در اتحادیه اروپا را ارائه داده است و در سال ۱۹۹۹ این اتحادیه کشور ترکیه را به عنوان کاندیدای رسمی معرفی کرده است.

از این رو کشور ترکیه روابط اقتصادی خاصی با کشورهای اتحادیه اروپا دارد که این مساله باعث شده در حیطه مسایل اقتصادی، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار باشد.

قانون دریافت پاسپورت ترکیه

قانون دریافت پاسپورت ترکیه با توجه به قوانین جدید هیأت دولت ترکیه در تاریخ ۱۹/۰۹/۲۰۱۸ شرایط برای اتباع خارجی که به طور مستقیم بتوانند شهروندی ترکیه را دریافت نمایند بسیار آسان شده است .

متقاضیان می‌توانند با خرید ملک در ترکیه به ارزش ۴۰۰ هزار دلار امریکا، پاسپورت و حق شهروندی کشور ترکیه را دریافت نمایند. در سال ۲۰۲۲ گذرنامه کشور ترکیه توانست جایگاه ۳۹ را با اخذ ۱۱۴ امتیاز به دست آورد.

وقتی مدارک خود را به تالار شهر ببرید، فرم‌های درخواستی به شما ارائه می‌شوند. پس از تکمیل مدارک مورد نیاز و پرداخت هزینه، اسناد شما برای بررسی به وزارت کشور ارسال می‌شوند.

مزایای شهروندی ترکیه

مزایای شهروندی ترکیه شهروندان کشور ترکیه می‌توانند بدون داشتن ویزا به ۷۲ کشور سفر کنند‌، همچنین دارندگان پاسپورت ترکیه می‌توانند در صورت ورود به ۴۲ کشور ویزای خود را در فرودگاه کشور مقصد دریافت نمایند.

با توجه به نزدیکی فرهنگی ایران و ترکیه و همچنین ارزش ریالی نسبت به لیر، این کشور می‌تواند مکان مناسبی جهت زندگی و سرمایه‌گذاری برای ایرانیان که قصد مهاجرت به خارج از کشور را دارند، باشد. همچنین مدرنیته بودن کشور ترکیه همچون کشورهای اروپایی و ارزان بودن نرخ زندگی نسبت به دیگر کشورها سیل عظیمی از مهاجران را به این کشور سرازیر کرده است.

کشور ترکیه از لحاظ سیاسی دارای وزن بالایی در سطح بین‌المللی می‌باشد؛ صدایی که در مجامع بین‌المللی شنیده می‌شود و قابل احترام است، از این رو در اروپا، افریقا و حتی خاورمیانه ترکیه را نه به عنوان یک کشور پر تنش بلکه به عنوان یک کشور دوست می‌پذیرند.

پاسپورت ترکیه برای ایرانی‌هایی که می‌خواهند در ترکیه زندگی و کار کنند مزایای زیادی خواهد داشت. از جمله این مزایا می‌توان به بیمه SGK که یک بیمه رایگان در ترکیه هست اشاره کرد. همچنین پس از اخذ شهروندی ترکیه شما همانند یک شهروند ترکیه می‌توانید در دنیا تجارت کنید و محدودیت‌هایی که برای ایرانیان چه در سفر چه در تجارت اعمال می‌شود با پاسپورت ترکیه نخواهید داشت.

جهت کسب اطلاعات بیشتر این مقاله را مطالعه کنید :   انواع روش های سرمایه گذاری در ترکیه

برخی از مزایای پاسپورت ترکیه:

  • گذرنامه و شهروندی ترکیه طی مدت نسبتاً کوتاهی به طور متوسط ۹۰ روز کار و پردازش، تحویل داده می‌شود.
  • حق ورود به ۷۷ کشور بدون ویزا و به هر ۲۶ کشور منطقه شنگن آسان‌تر می‌شود.
  • نیازی به حداقل مدت اقامت نیست.
  • گذرنامه ترکیه جزو ۳۰ گذرنامه برتر جهان است.
  • دارندگان گذرنامه ترکیه به عنوان شهروند ترکیه از برنامه‌های بازنشستگی بهره‌مند می‌شوند.
  • ارائه برنامه‌های آموزش رایگان
  • حق رأی دادن به هر نوع انتخاباتی به شما داده می‌شود.

نکته: ارزشمند بودن برای ترکیه (اگر به عنوان مثال برای یک شرکت ترکیه‌ای کار کنید، یا یک ورزشکار حرفه‌ای یا استاد دانشگاه باشید) شانس شما را برای گرفتن تابعیت تقویت می‌کند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر این مقاله را مطالعه کنید : چرا پاسپورت ترکیه را دریافت کنم؟ مزایا و معایب

به منظور دریافت مشاوره رایگان و تسریع در کارهای اخذ اقامت ترکیه، فقط کافیست به مشاوران ما پیام دهید.

 و یا فرم مشخصات را پر کرده تا مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

فرم مشخصات