دانشگاه های بدون کنکور ترکیه

دانشگاه های بدون کنکور ترکیه

تحصیل در ترکیه در رشته مورد علاقه و دانشگاه منتخب، مزایای بالایی را برای متقاضیان ادامه تحصیل به دنبال خواهد داشت. افراد می توانند بدون آزمون ورودی به دانشگاه مورد نظر خود وارد شده و در رشته مورد علاقه خود ادامه تحصیل دهند. دانشگاه های خصوصی و حتی دولتی به پذیرش دانشجو بدون آزمون در رشته های مختلف اقدام می کنند، کافی است افراد پس از انتخاب رشته و انتخاب دانشگاه مورد نظر خود، مدارک لازم جهت پذیرش را به دانشگاه ارسال نمایند تا پس از تایید دانشگاه و جذب دانشجو جهت اخذ ویزای تحصیلی از سفارت ترکیه در ایران اقدام شود. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در خصوص پذیرش دانشجو بدون آزمون ترکیه تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

Table of Contents

لیست و معرفی دانشگاه های بدون کنکور ترکیه

دانشگاه های ترکیه را می توان به دو دسته دانشگاه های دولتی و خصوصی تقسیم بندی کرد. دانشگاه های دولتی هزینه تحصیلی بسیار پایینی دارند اما یکی از شرایط ورود به آنها قبولی در کنکور ورودی است، هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی بالاتر است ولی پذیرش در آنها نیاز به قبولی در کنکور ندارد و اغلب بدون آزمون ورودی دانشجویان را پذیرش می کنند، البته برخی از این دانشگاه های خصوصی جهت پذیرش دانشجو بدون آزمون ترکیه شرط معدل و سن دارند که از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت است.

امروزه پذیرش در دانشگاه های دولتی ترکیه بدون کنکور نیز فراهم شده است و متقاضیان تحصیل در این دانشگاه ها می توانند با پرداخت شهریه بیشتری در این دانشگاه ها تحصیل نمایند. برخی از دانشگاه های دولتی ترکیه که با پرداخت شهریه بیشتر می توان در آن ها به ادامه تحصیل پرداخت عبارتند از:

 • دانشگاه قاضی: دانشگاه دولتی واقع در آنکارا که می توان آن را یکی از بهترین دانشگاه ها برای پذیرش دانشجو بدون آزمون در ترکیه دانست. در میان دانشگاه های ترکیه این دانشگاه رتبه 8 و در سطح جهانی رتبه 906 را به خود اختصاص داده است. این دانشگاه از دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت و علوم ایران است. افراد جهت پذیرش در این دانشگاه بدون کنکور در رشته های پزشکی، داروسازی و پیراپزشکی می بایست حداقل معدل 18 و جهت پذیرش در سایر رشته ها حداقل معدل 17 را داشته باشند.علاقه مندان جهت اطلاع تحصیل دندانپزشکی در ترکیه بدون کنکور به مقاله مربوطه مراجعه کنند
 • دانشگاه فنی خاورمیانه: از دیگر دانشگاه های دولتی که می توان بدون کنکور در آن مورد پذیرش قرار گرفت، دانشگاه فنی خاورمیانه واقع در آنکارا است. این دانشگاه نیز مورد تایید وزارت بهداشت و علوم ایران است و رتبه 500 در سطح جهانی دارد. شرط معدل حداقل 18 جهت پذیرش بدون کنکور در این دانشگاه قرار داده شده است.
 • دانشگاه ساکاریا: از دیگر دانشگاه های دولتی مورد تایید وزارت بهداشت و علوم که با استفاده از شرط معدل و بدون کنکور می توان در آن به تحصیل پرداخت دانشگاه ساکاریا است. رشته های پزشکی، داروسازی و حقوق در این دانشگاه بسیار پرطرفدار بوده و می توان بدون کنکور در این رشته در این دانشگاه به تحصیل پرداخت. حداقل معدل 18 برای رشته های پزشکی و حداقل معدل 17 برای سایر رشته ها از جمله رشته های مهندسی شرط ورود به این دانشگاه بدون کنکور است. 
 • دانشگاه ارجیس: دانشگاه دولتی ارجیس با رتبه 1467 جهانی مورد تایید وزارت بهداشت و علوم ایران است و افراد می توانند در رشته های پزشکی،و داروسازی در این دانشگاه به تحصیل بپردازند. حداقل معدل 18 در دیپلم برای ورود به رشته های پزشکی این دانشگاه اهمیت دارد.

علاوه بر دانشگاه های دولتی بالا، دانشگاه های مرسین، پاموک کاله، چانکایا، تجارت استانبول، کوجالی و … از دیگر دانشگاه های دولتی بدون کنکور در ترکیه محسوب می شوند که بدون آزمون ورودی و تنها با پرداخت شهریه بیشتر و داشتن معدل مورد نظر می توان به آنها راه یافت. 

علاوه بر دانشگاه های دولتی بالا، دانشگاه های خصوصی ترکیه بدون کنکور و آزمون بوده و تنها با داشتن سوابق تحصیلی مناسب و شرط سنی و معدل می توان به آنها راه یافت. برخی از این دانشگاه های خصوصی عبارتند از:

 • دانشگاه سابانجی: دانشگاه سابانجی که رشته های آن به زبان انگلیسی تدریس می شود مورد تایید وزارت بهداشت و علوم ایران است. جهت پذیرش مطمئن در این دانشگاه داشتن حداقل معدل 14، در اختیار داشتن توصیه نامه از اساتید پیشین، حداقل نمره 80 در تافل و حداقل نمره 6 در آیلتس از شرایط پذیرش در این دانشگاه بدون کنکور خصوصی است.
 • دانشگاه آیدین: اگرچه دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت و علوم ایران نیست و برای افرادی که قصد بازگشت به ایران و معادل سازی مدرک اخذ شده را دارند، معتبر به شمار نمی رود، در میان رنکینگ جهانی رتبه 2786 را به خود اختصاص داده است. زبان تدریس در این دانشگاه انگلیسی و ترکی بوده و رشته های پزشکی،و مهندسی در این دانشگاه تدریس می شود.
 • باهچه شهیر: این دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت و علوم ایران است و تحصیل در رشته های پزشکی، داروسازی، فیزیوتراپی و … در این دانشگاه تقاضای زیادی دارد. حداقل معدل 12 و داشتن توصیه نامه ای معتبر از شرایط اصلی پذیرش در این دانشگاه است.
 • یدی تپه: تمامی رشته های این دانشگاه به زبان انگلیسی تدریس  می شوند، لذا داشتن سطح زبان انگلیسی بالا در کنار ریز نمرات دیپلم و توصیه نامه موجه مورد نیاز است.

علاوه بر دانشگاه های خصوصی بالا، از دیگر دانشگاه های خصوصی بدون ترکیه می توان به دانشگاه بیلگی، اوکان، مدیپول، گلیشیم، آلتین باش، آتیلیم، کادیرهاس و اسکودار اشاره کرد.

دانشگاه بدون کنکور ترکیه

مزایای تحصیل در رشته های بدون آزمون ترکیه

اغلب دانشگاه های ترکیه از طریق انجام آزمون هایی چون YOS، SAT و ACT به پذیرش دانشجو اقدام می کنند. اما پذیرش دانشجو بدون آزمون ترکیه میان دانشجویان خارجی به ویژه ایرانیان رواج بیشتری دارد. از جمله مزایای تحصیل در رشته های بدون آزمون ترکیه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • جهت ادامه تحصیل از این طریق از آزمون های مختلف و هزینه های آن ها خبری نخواهد بود.
 • بدون نیاز به سطح مادگی بالای زبان می توان در این دانشگاه ها مورد پذیرش قرار گرفت. کافی است تا در دوره آزمون مهارت زبانی دانشگاه شرکت کنید تا سطح زبان خود را محک بزنید و در صورت نمره کم می توان در دوره های زبان انگلیسی و ترکی که دانشگاه برای بالا بردن سطح زبان افراد برگزار می کند، حضور یافته و سطح زبان را ارتقا داد.
 • نه تنها دانشگاه های خصوصی بلکه برخی از دانشگاه های دولتی نیز با پذیرش شهریه بالاتر به پذیرش دانشجو در رشته های مختلف اقدام می کنند.

شرایط ثبت نام در دانشگاه بدون آزمون ترکیه

اغلب دانشگاه های خصوصی بدون آزمون ورودی دانشجویان را پذیرش کرده و نیازی به قبولی در آزمون های  YOS، SAT و ACT نمی باشد. تنها شرط معدل و سن از شروط لازم برای پذیرش دانشجو در این دانشگاه ها به شمار می رود. البته بر حسب دانشگاه و رشته مورد نظر این دو فاکتور جهت پذیرش دانشجو بدون آزمون ترکیه متفاوت خواهند بود. متقاضیان تحصیل در دانشگاه های بدون آزمون ترکیه لازم است تا رشته و دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کرده و جهت پذیرش در این دانشگاه ها مدارک را ارائه دهند.از جمله این مدارک عبارتند از:

 • اصل دیپلم به زبان ترکی و انگلیسی در صورتی که مقطع تحصیلی مورد نظر کارشناسی باشد.
 • ریز نمرات دیپلم و ترجمه آنها در صورتیکه مقطع مورد پذیرش کارشناسی باشد.
 • پاسپورت معتبر به همراه اسکن آن، جهت بارگذاری در وب سایت دانشگاه
 • عکس پاسپورتی مطابق با استانداردهای تعیین شده
 • توصیه نامه و انگیزه نامه قوی تحصیلی جهت پذیرش 

متقاضیان تحصیل و پذیرش دانشجو بدون آزمون ترکیه جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره می توانند از آکادمی سایا استفاده کنند. مشاوران این آکادمی به تمامی دانشجویان جهت ادامه تحصیل در ترکیه مشاوره داده و بسیاری از مسائل دانشجویان در حوزه های مختلف ثبت نام در دانشگاه، خوابگاه دانشجویی، اخذ ویزا و … را تسهیل می کند. سایاگروپ از مجموعه های قدیمی است که در سابقه 13 ساله خود فعالیت هایی در حوزه های مشاوره و اعزام دانشجو به ترکیه و اخذ شهروندی این کشور را برای متقاضیان انجام می دهد.

رشته های بدون کنکور در دانشگاه ترکیه

رشته های بدون کنکور در ترکیه به لیست خاصی محدود نمی شود و ورود به دانشگاه های ترکیه بدون آزمون ورودی به تمامی رشته ها اختصاص می یابد. تنها تفاوت در پذیرش دانشجویان شرط معدل دانشجویان و سوابق تحصیلی آن ها است. اغلب رشته های پزشکی، داروسازی،و پیراپزشکی که افراد می توانند جهت پذیرش دانشجو بدون آزمون ترکیه در آنها اقدام نمایند، نیاز به حداقل معدل بالاتر خواهند داشت.

از رشته هایی که دانشجویان می توانند جهت پذیرش در آنها بدون آزمون اقدام نمایند می توان به رشته های زیر اشاره کرد:

 • گروه علوم انسانی: اقتصاد، جامعه شناسی، حقوق بین الملل و روان شناسی
 • گروه مدیریت: مدیریت صنعتی، مدیریت جهانگردی، مدیریت مالی و مدیریت منابع هنری
 • گروه هنر: تئاتر و بازیگری، سینما، موسیقی، طراحی لباس و فشن
 • گروه مهندسی: مهندسی عمران، برق، معماری و کامپیوتر
 • گروه پیراپزشکی: شنوایی سنجی، بینایی سنجی، مامایی، پرستاری، فیزیوتراپی
 • گروه پزشکی: دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی
 • گروه ارتباطات: روزنامه نگاری، سینما

دانشگاه های بدون کنکور

مدارک لازم برای تحصیل در دانشگاه ترکیه

به منظور پذیرش دانشجو بدون آزمون ترکیه مدارکی مورد نیاز است. متقاضیان در ابتدا می بایست از دانشگاه مورد نظر خود پذیرش دریافت کرده و به این منظور لازم است تا مدارکی را به دانشگاه ارسال نمایند. از جمله این مدارک عبارتند از:

 • آخرین مدرک تحصیلی اخذ شده شامل دیپلم، مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد
 • ریز نمرات تحصیلی آخرین مدرک تحصیلی
 • گواهی مبنی بر تمکن مالی از بانک مربوطه
 • رزومه تحصیلی
 • انگیزه نامه تحصیلی قوی برای متقاضیان
 • توصیه نامه از اساتید دانشگاه پیشین
 • مدرکی مبنی بر مهارت در زبان انگلیسی شامل مدرک تافل یا آیلتس
 • در صورت پذیرش، رسید واریزی مربوط به پذیرش تحصیلی
 • برخی مدارک مربوط به آزمون هایی مانند GRE که جهت پذیرش در برخی از دانشگاه ها نیاز است.

 

شرایط پذیرش دانشجو در دانشگاه های بدون کنکور ترکیه

افراد می توانند از دانشگاه های خصوصی و دولتی جهت پذیرش در دانشگاه تقاضا کنند. افراد در دانشگاه های خصوصی می توانند بدون برگزاری آزمون وارد دانشگاه شوند و تنها شرط برای پذیرش دانشجو در این دانشگاه ها سن و معدل است، البته محدودیت سن و معدل در دانشگاه ها و رشته ها مختلف متفاوت است. برخی از دانشگاه های دولتی نیز بدون برگزاری آزمون در برخی رشته ها دانشجو می پذیرند. متقاضیان در ابتدا لازم است تا رشته و دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کرده و بر حسب شرایط مدارک لازم جهت پذیرش دانشجو بدون آزمون ترکیه را به دانشگاه ارائه نماید تا دانشگاه مدارک را بررسی کرد و در صورت پذیرش دانشجو، لازم است تا دانشجویان جهت اخذ ویزای تحصیلی از کنسولگری اقدام نمایند. 

رشته های بدون کنکور دانشگاه های ترکیه

متقاضیان تحصیل در دانشگاه های خصوصی بدون کنکور در ترکیه می توانند در رشته های متنوع و متفاوتی تحصیل نمایند. برخی از این رشته های بدون کنکور عبارتند از:

 • رشته های پزشکی، داروسازی،و پیراپزشکی که توصیه می گردد دانشگاه های بدون کنکوری انتخاب شود و جهت پذیرش در آنها اقدام گردد که تاییدیه وزارت بهداشت ایران را داشته باشند و مدارک آن ها قابلیت معادل سازی داشته باشد.
 • رشته های دیگری نظیر رشته های مهندسی، هنر و معماری، اقتصاد، طراحی و مد، گردشگری، ارتباطات و روزنامه نگاری، موسیقی، تجارت و بازرگانی، علوم طبیعی و اجتماعی، فناوری اطلاعات و علوم پایه و … از دیگر رشته های بدون کنکور دانشگاه محسوب می شوند که لازم است دانشگاه هایی مورد انتخاب و پذیرش قرار گیرند که تاییدیه وزارت علوم را داشته باشند تا مدارک اخذ شده از این دانشگاه های برای دانشجویان ایرانی قابلیت معادل سازی داشته باشد.

تمامی رشته ها در تمامی دانشگاه های خصوصی ارائه نمی شود. برخی از رشته های ارائه شده در برخی از دانشگاه های خصوصی جهت پذیرش دانشجو بدون آزمون ترکیه مطابق جدول زیر است:

 

نام دانشگاهرشته های ارائه شده بدون نیاز به کنکور و آزمون ورودی
کادیر حاصمهندسی شهرسازی – سینما و هنرهای نمایشی
کوچمهندسی برق، مهندسی پزشکی، مهندسی مکانیک، حقوق، اقتصاد و پرستاری
بیلکنتموسیقی، مدیریت و طراحی داخلی
سابانچیمهندسی عمران
یدی تپهمعماری، داروسازی، فیزیولوژی ورزشی
آیدینبینایی سنجی،  فیزیوتراپی
اسکودارشنوایی سنجی
اوزیینخلبانی
آبانت ایزت بایسالتربیت بدنی

 

هزینه دانشگاه های بدون کنکور ترکیه

هزینه دانشگاه بدون کنکور در ترکیه در مقاطع، رشته ها و دانشگاه های مختلف متفاوت است. حتی زبان تحصیل نیز در هزینه های دانشگاه تاثیرگذارند و اغلب هزینه تدریس به زبان ترکی از هزینه تدریس به زبان انگلیسی پایین تر است. 

هزینه برخی دانشگاه جهت پذیرش دانشجو بدون آزمون ترکیه  در برخی رشته ها مطابق زیر خواهد بود:

رشته پزشکی
دانشگاهشهریه سالانه شهریه سالانه به تومان با نرخ تبدیل 1800 لیر و 60000 دلار
قاضی51000 لیر91800000
ساکاریا75000 لیر135000000
ارجیس76000 لیر136800000
مرسین88000 لیر158400000
آیدین22000 دلار1320000000
باهچه شهیر25000 دلار1500000000
مدیپول35000 دلار2100000000
پاموک کالا40000 دلار2400000000
کوجالی60000 دلار3600000000
یدی تپه28000 دلار1680000000

 

رشته دندانپزشکی
دانشگاهشهریه سالانه شهریه سالانه به تومان با نرخ تبدیل 1800 لیر و 60000 دلار
قاضی19000 لیر34200000
ساکاریا46000 لیر82800000
ارجیس32000 لیر57600000
مرسین56000 لیر100800000
آیدین20000 دلار1200000000
باهچه شهیر20000 دلار1200000000
مدیپول28000 دلار1680000000
پاموک کالا20000 دلار1200000000
کوجالی40000 دلار2400000000
یدی تپه28000 دلار1680000000

 

رشته داروسازی
دانشگاهشهریه سالانه شهریه سالانه به تومان با نرخ تبدیل 1800 لیر و 60000 دلار
قاضی19000 لیر34200000
ارجیس30000 لیر54000000
مرسین56000 لیر100800000
باهچه شهیر15000دلار900000000
مدیپول17000 دلار1020000000
پاموک کالا40000 دلار2400000000
یدی تپه19000 دلار1140000000

 

رشته پرستاری
دانشگاهشهریه سالانه شهریه سالانه به تومان با نرخ تبدیل 1800 لیر و 60000 دلار
قاضی5000 لیر9000000
ساکاریا12000 لیر21600000
ارجیس11000 لیر19800000
مرسین9000 لیر16200000
آیدین4000 دلار240000000
باهچه شهیر6000 دلار360000000
مدیپول7000 دلار420000000
پاموک کالا5000 دلار300000000
کوجالی20000 دلار1200000000
یدی تپه8500 دلار510000000

Universities in Türkiye

تحصیل در دانشگاه های بدون کنکور ترکیه

تحصیل در دانشگاه های ترکیه بدون آزمون ورودی علاوه بر اینکه سبب می گردد تا متقاضیان در رشته تحصیلی مورد علاقه و دانشگاه منتخب خود به تحصیل بپردازند، مزایای زیادی به دنبال خواهد داشت. دانشجویان با تحصیل در دانشگاه های برتر و بدون آزمون ترکیه سطح بالای کیفیت آموزشی را تجربه کرده و در انتهای تحصیل خود بیش از پیش آماده ورود به بازار کار خواهند بود. ورود به دانشگاه های بدون آزمون در ترکیه سبب می گردد تا متقاضیان تحصیل پریشانی و استرس ناشی از کنکور را نداشته باشند و با خیالی آسوده تر به تحصیل بپردازند.

 تحصیل در کشوری دیگر سبب می گردد تا تجربه زندگی جدید را نیز داشته باشند و در محیط فرهنگی جدیدی که بسیار به فرهنگ ما ایرانیان نزدیک است، زندگی کنند. در هنگام تحصیل افراد به زبان ترکی و انگلیسی مسلط می شوند و این خود مزیت بالایی برای افراد به شمار می رود. در دانشگاه های ترکیه بر دروس اصلی که واقعاً مورد نیاز دانشجو است و با استفاده از آنها می تواند راندمان و کارایی بالاتری در شغل آینده خود داشته باشد تدریس شده و تمرکز بالایی بر چنین دروسی گذاشته می شود. 

درخواست ویزای دانشجویی برای اخذ پذیرش بدون آزمون ترکیه

پس از انتخاب رشته تحصیلی و ارسال مدارک پذیرش به دانشگاه های مورد نظر و اخذ تاییدیه از این دانشگاه ها مبنی بر پذیرش دانشجو لازم است تا افراد مدارکی را به سفارت یا کنسولگری ترکیه در ایران جهت اخذ ویزای دانشجویی ارائه نمایند، از جمله مدارک لازم برای اخذ ویزای دانشجویی عبارتند از:

 • مدرکی مبنی بر پذیرش در دانشگاه مورد نظر یا نامه پذیرش دانشگاه 
 • اصل پاسپورت معتبر به همراه کپی آن
 • گواهی پزشکی
 • گواهی مبنی بر تمکن مالی از بانک های مربوطه
 • فیش پرداخت شهریه به دانشگاه مورد پذیرش قرار گرفته
 • گواهی عدم سو پیشینه

شرط معدل و سنی در پذیرش بدون کنکور ترکیه

اگرچه اکثر دانشگاه های خصوصی بدون کنکور متقاضیان تحصیل را در رشته مورد علاقه شان پذیرش می کنند اما سوابق تحصیلی متقاضیان در پذیرش آن ها اهمیت بالایی دارد. دانشگاه های مختلف شرایط معدلی متفاوتی را برای متقاضیان قرار می دهند. برخی دانشگاه های بدون کنکور نمره بالا در مدرک زبان انگلیسی را ملاک قرار می دهند. برخی دانشگاه ها علاوه بر شرایط معدل شرط سنی را نیز برای دانشجویان در نظر می گیرند. شرط سنی و معدل از دانشگاهی به دانشگاه دیگر و یا از رشته ای به رشته دیگر متفاوت است. برای مثال اگر فردی متقاضی پذیرش در رشته پزشکی باشد می بایست معدلی بالای 18 داشته باشد، مدرک زبان انگلیسی وی حداقل نمره 6 و یا تافل با حداقل نمره 80 باشد.

محبوب ترین رشته ها برای پذیرش بدون آزمون ترکیه

دانشگاه هایی که متقاضیان را بدون آزمون پذیرش می کنند شرایط سنی و معدلی را برای متقاضیان قرار می دهند. همچنین هر دانشگاهی تمامی رشته های مورد تقاضای دانشجویان را ارائه نمی دهد و لازم است تا افراد پس از انتخاب رشته دانشگاهی که بدون آزمون باشد و رشته مورد نظر را ارائه دهد، جستجو کنند. از میان رشته هایی که افراد می توانند بدون آزمون در آن ها مورد پذیرش قرار گیرند می توان به رشته هایی نظیر پزشکی، داروسازی، پیراپزشکی،، فیزیوتراپی، ژنتیک، مهندسی عمران، طراحی داخلی، سینما و تئاتر، فیزیولوژی ورزشی، تربیت بدنی، موسیقی، هنرهای نمایشی، اقتصاد، مهندسی برق، کامپیوتر، معماری و … اشاره کرد که جزو محبوب ترین رشته ها برای پذیرش بدون آزمون در ترکیه به شمار می روند.

سوالات متداول برای دانشگاه های بدون کنکور ترکیه

آیا در ترکیه دانشگاه‌هایی وجود دارند که بدون کنکور دانشجو می‌پذیرند؟

بله، در ترکیه برخی از دانشگاه‌های خصوصی و دولتی وجود دارند که برای برخی از رشته‌ها و دوره‌های خود، دانشجویان را بدون نیاز به کنکور پذیرش می‌دهند

چه رشته‌هایی می‌توانند بدون کنکور وارد شوند؟

 برخی از رشته‌هایی مانند مهندسی کامپیوتر، مدیریت، مهندسی برق، دندانپزشکی، پزشکی و... در برخی از دانشگاه‌های ترکیه ممکن است بدون کنکور پذیرش داشته باشند.

آیا برای ورود بدون کنکور به دانشگاه‌های ترکیه آزمونی برگزار می‌شود؟

بله، برخی از دانشگاه‌های ترکیه برای ورود به دوره‌های بدون کنکور آزمون‌های خاصی برگزار می‌کنند که ممکن است شامل آزمون عمومی و مصاحبه باشد

آیا دانشگاه‌های بدون کنکور ترکیه دانشجویان بین‌المللی را نیز پذیرش می‌دهند؟

بله، بسیاری از دانشگاه‌های بدون کنکور در ترکیه دانشجویان بین‌المللی را نیز پذیرش می‌دهند و برای آن‌ها برنامه‌های تحصیلی متنوعی را فراهم می‌کنند

آیا دانشگاه‌های بدون کنکور در ترکیه کیفیت تحصیلی مناسبی دارند

بله، بسیاری از دانشگاه‌های بدون کنکور در ترکیه دارای کیفیت تحصیلی مناسبی هستند و اغلب از اساتید مجرب و تجربه‌دار و امکانات آموزشی خوبی برخوردارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 5 =

اینستاگرم واتس آپ واتس آپ تلگرام
برای دیدن صفحاتی که به دنبال آن هستید شروع به تایپ کنید.
advanced-floating-content-close-btn
فروشگاه
علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری من