دانشگاه تد آنکارا

دانشگاه تد آنکارا

دانشگاه خصوصی تد آنکارا با 5 دانشکده در سال 2009 کار خود را آغاز نمود. این دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت و علوم ایران نیست. متقاضیان می توانند بدون کنکور و آزمون ورودی و تنها با داشتن شرط معدل دیپلم جهت پذیرش در این دانشگاه اقدام نمایند. در صورتیکه دانشجویان از شرط معدل کافی برخوردار نباشند می بایست در آزمون YOS یا SAT شرکت نموده و حداقل نمره لازم را کسب نمایند. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دانشگاه تد آنکارا تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

دانشگاه تد آنکارا: معرفی و تاریخچه

دانشگاه تد آنکارا از جمله دانشگاه های خصوصی است که در سال 2009 در شهر آنکارا تاسیس گردید. این دانشگاه 5 دانشکده دارد و رشته های مختلفی به زبان ترکی و انگلیسی در آن ارائه می گردد. این دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت و علوم ایران نیست اگر پس از تحصیل در دانشگاههایی که مورد تایید وزارت علوم یا بهداشت ایران نیستند قصد کار و تطبیق مدرکتان در ایران راداشتید طی فرآیندهای مختلفی میتوانید این کار را انجام دهید که از مهمترین آنها داشتن حداقل یک سال سابقه ی کار مرتبط با رشته ی تحصیلیتان در ترکیه و یا تحصیل دو مقطع پشت سرهم مانند (پزشکی عمومی و تخصص) فیزیوتراپی و ارشد فیزیوتراپی میتوانید اقدام به تطبیق مدرک تحصیلی خود در ایران و شروع فعالیت کاری خود کنید. دانشگاه TED میان دانشگاه های ترکیه رتبه 153 را دارد و متقاضیان تحصیل در این دانشگاه می توانند بدون آزمون و کنکور، تنها بر حسب معدل دیپلم مناسب یا داشتن رزومه تحصیلی خوب وارد این دانشگاه شوند. در صورتیکه دانشجویان شرایط لازم معدل را نداشته باشند می توانند از طریق شرکت در آزمون YOS و SAT  و کسب حداقل نمره لازم، وارد دانشگاه شوند. رتبه دانشگاه تد در سطح جهان 4020 است.

معرفی دانشگاه تد آنکارا

برنامه های تحصیلی در دانشگاه تد آنکارا

متقاضیان جهت ورود به این دانشگاه بدون کنکور و آزمون می بایست حداقل معدل دیپلم 12 را داشته باشد تا بتوانند برای پذیرش در دانشگاه اقدام نمایند. در صورتی که مدرک زبان انگلیسی تافل یا مدرک زبان ترکی تومر نیز داشته باشند، با احتمال بیشتر در دانشگاه تد ترکیه پذیرش می شوند. دانشجویان جهت پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد این دانشگاه می بایست معدل کارشناسی حداقل 14 را داشته باشند، در یکی از آزمون های GRE و یا GMAT نمره لازم را کسب کرده باشند و دارای مدرک آیلتس یا تافل باشند. جهت پذیرش در مقطع دکتری متقاضیان می بایست حداقل معدل کارشناسی ارشد 16 را داشته باشند، در آزمون GRE و GMAT حداقل نمره لازم را کسب کرده باشند و دارای مدرک زبان انگلیسی باشند.

فضای آموزشی و تحقیقاتی دانشگاه تد آنکارا

دانشگاه تد آنکارا در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو می پذیرد.زبان تحصیل در رشته و مقاطع مختلف این دانشگاه ترکی و انگلیسی است. 

امکانات دانشگاه تد آنکارا برای دانشجویان بین المللی

دانشگاه تد آنکارا تقریبا در قلب آنکارا واقع شده و در نزدیکی سیستم های حمل و نقل عمومی است. 

در این دانشگاه مرکزی به نام TEDU دایر شده است تا به دانشجویان جهت آشنایی با مشاغل بعد از فارغ التحصیلی کمک کند و راهنمایی برای دانشجویان جهت پیدا کردن شغل متناسب با رشته تحصیلی خود باشد.

خوابگاه دانشجویی یکی از نیازمندی های دانشجویان بین المللی است. این دانشگاه خوابگاه پسرانه 93 تختخوابی و خوابگاه دخترانه 392 تختخوابی دارد. تمامی امکانات رفاهی جهت تسهیل زندگی دانشجویان در این خوابگاه ها پیش بینی و تدارک دیده شده است. خوابگاه دخترانه در منطقه مصطفی کمال چانکایا واقع شده و خوابگاه پسرانه در منطقه کال تپه  چانکایا واقع شده است. هر دو خوابگاه تا مترو فاصله کمی دارند و دانشجویان می توانند به راحتی رفت و آمد کنند. 

مرکز بهداشتی و درمانی در دانشگاه مستقر شده تا در صورت هرگونه مسئله و مشکل، به صورت فوری خدمات درمانی را به دانشجویان ارائه دهد. 

استخر و باشگاه های ورزشی مختلف از امکانات ورزشی دانشگاه است که دانشجویان بطور رایگان می توانند از این تسهیلات استفاده نمایند. 

باشگاه های دانشجویی زیادی در دانشگاه تد آنکارا قرار دارد و دانشجویان با عضویت در این باشگاه ها می توانند فعالیت های اجتماعی و ورزشی خود را بسط و توسعه دهند. 

دانشگاه تد در سال 2012 به عضویت سیستم اراسموس در آمد. مطابق با این سیستم دانشجویان در پایان سال اول تحصیلی خود می توانند یک یا دو ترم را در یکی از دانشگاه های اتحادیه اروپا که با دانشگاه تد تعامل دارد سپری نماید. شرط لازم برای بهره مندی از این سیستم داشتن معدل و شرایط تحصیلی مناسب است. برنامه اراسموس سبب ارتقا سطح علمی دانشجویان و رشد و توسعه سطح علمی دانشگاه خواهد شد.

این دانشگاه به سالن اجتماعات و کنفرانس های بزرگی مجهز است و بسیاری از پایان نامه های کارشناسی ارشد در این سالن های کنفرانس مورد دفاع قرار می گیرند، همچنین بسیاری از کنفرانس ها و همایش های علمی در سالن های کنفرانس این دانشگاه برگزار می شود.

دانشگاه تد آنکارا بورسیه های مختلفی را به دانشجویان خود ارائه می دهد و بر این اساس، بسیاری از دانشجویان از تخفیفات دانشجویی زیادی برخوردار می گردند. بورسیه مربوط به پیشرفت تحصیلی دانشجویان، بورسیه تحصیل همزمان خواهر و برادر در دانشگاه، بورسیه مخصوص معلولین، ورزشکاران و … برخی از بورسیه های این دانشگاه است که دانشجویان در صورت برخورداری از آن ها می توانند از تخفیفات ویژه ای برخوردار گردند.

لوگو دانشگاه تد آنکارا

فرهنگ و زندگی دانشجویی در دانشگاه تد آنکارا

شباهت های فرهنگی میان ایرانیان و مردم کشور ترکیه یکی از دلایل مهاجرت تحصیلی دانشجویان ایرانی به این کشور است. مردم دو کشور هنجارهای مشترکی چون احترام به دیگران به خصوص بزرگترها ، کمک به دیگران، احترام به قانون و … را در سرلوحه زندگی خود دارند و  موارد مشترکی در نوع لباس پوشیدن، غذا و خوراک مورد استفاده، آداب و رسوم مشترک در ازدواج و وفات و … دارند. همچنین نزدیکی ترکیه به ایران و وجود دین مشترک اسلام از دیگر دلایل ادامه تحصیل دانشجویان ایرانی در ترکیه است. 

توصیه می گردد تا متقاضیان پیش از اقدام جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های ترکیه با موسسه و آکادمی سایا گروپ تماس حاصل فرمایند. این آکادمی تحت لیسانس متروپل ترکیه فعالیت داشته و بهترین خدمات را در کوتاه ترین زمان ممکن برای متقاضیان اخذ پذیرش تحصیلی در ترکیه انجام می دهند. سایا گروپ خدمات دیگری چون دنکلیک و معادل سازی مدارک، ترجمه مدارک، رزرو خوابگاه دانشجویی، اجاره سوئیت، باز کردن حساب بانکی، اخذ ویزای دانشجویی، اخذ پذیرش از دانشگاه های مختلف ترکیه و … را برای متقاضیان انجام می دهند. توصیه می گردد تا دانشجویان برای پذیرش در دانشگاه های ترکیه از طریق موسسه سایا گروپ اقدام نمایند و اطمینان داشته باشند که در کوتاهترین زمان ممکن، پذیرش آنها در دانشگاه های مختلف ترکیه امکان پذیر خواهد بود.

تاریخچه تاسیس دانشگاه تد آنکارا

انجمن آموزش ترکیه یا همان TED در سال 1928 از جمله انجمن های پیشگام آموزش در ترکیه بوده است. در سال 2009 و با تصویب مجلس ترکیه، این انجمن تبدیل به دانشگاه گردید. این دانشگاه خصوصی است و دانشجویان در صورت داشتن معدل تحصیلی مناسب و بدون آزمون ورودی می توانند جهت پذیرش از آن اقدام نمایند.

برنامه های تحصیلی کارشناسی در دانشگاه تد آنکارا

از دانشکده های این دانشگاه عبارتند از:

  • دانشکده تعلیم و تربیت
  • دانشکده مهندسی
  • دانشکده هنر: در این دانشگاه 
  • دانشکده اقتصاد
  • دانشکده معماری

از مهمترین رشته هایی که در دانشکده های دانشگاه TEDU آنکارا ارائه می گردد می توان به طراحی هنری، زیست شناسی، کسب و کار، علوم شیمی و کامپیوتر، اقتصاد، مهندسی، علوم طبیعی، روانشناسی، مهندسی کامپیوتر و پردازش داده ها، مدیریت آموزش، مدیریت مهندسی، مهندسی مکانیک، مطالعات شهری، ریاضیات، فیزیک، داروسازی و … اشاره کرد.

تاریخچه دانشگاه تد آنکارا

امکانات پژوهشی در دانشگاه تد آنکارا

دانشگاه تد آنکارا مجهز به کتابخانه ای با انواع کتب چاپی و الکترونیکی است. این کتابخانه به همراه سالن مطالعه، خدماتی شبانه روزی به دانشجویان ارائه می دهند. کتابخانه هر دانشگاه به عنوان اولین زیرساخت مورد نیاز برای انجام امور تحقیقاتی و پژوهشی به شمار می رود. کتابخانه دانشگاه تد آنکارا حدود 1500 متر مربع مساحت دارد و شامل 200 میز مطالعاتی و 40 ایستگاه تحقیقاتی است. 

در این دانشگاه مراکز تحقیقاتی مانند اداره تحقیقات، فناوری و نوآوری، واحد مطالعات جنوب جهانی، انتقال فناوری، مرکز نوآوری اجتماعی، واحد علوم داده کاربردی، مرکز تحقیقات تجارت، مرکز مطالعات جنسیتی، کمیته اخلاق موضوعات انسانی و … قرار دارد. حتی برخی سرمایه گذاران در برخی از پروژه های تحقیقاتی این دانشگاه سرمایه گذاری می کنند تا از نتایج علمی تحقیقات در کسب و کار خود استفاده نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + هشت =

اینستاگرم واتس آپ واتس آپ تلگرام
برای دیدن صفحاتی که به دنبال آن هستید شروع به تایپ کنید.
advanced-floating-content-close-btn
فروشگاه
علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری من