دانشگاه اطلس استانبول

دانشگاه اطلس استانبول

تقاضا برای ادامه تحصیل در کشور ترکیه میان دانشجویان ایرانی رو به گسترش است. یکی از بهترین دانشگاه های خصوصی ترکیه که در شهر استانبول واقع شده است، دانشگاه اطلس است. این دانشگاه کیفیت آموزشی بالایی دارد و با در نظر گرفتن امکانات پژوهشی چون آزمایشگاه های مجهز، کتابخانه ها و امکانات رفاهی مانند باشگاه ورزشی، رستوران، کافی شاپ، خوابگاه دانشجویی و با بهره گیری از اعضا هیات علمی برجسته به یکی از بهترین دانشگاه های خصوصی ترکیه تبدیل شده است. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دانشگاه اطلس استانبول تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

دانشگاه اطلس استانبول: معرفی و تاریخچه

دانشگاه اطلس، دانشگاهی خصوصی و واقع در شهر استانبول ترکیه است. این دانشگاه از دانشگاه های جدیدالتاسیس است که در سال 2018 تاسیس شده است. رشته های مختلفی به زبان های ترکی و انگلیسی در 5 دانشکده این دانشگاه تدریس می شود. این دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت و علوم ایران نیست و دانشجویان ایرانی که در مقاطع مختلف در رشته های مهندسی و پزشکی مدرک گرفته اند، قادر نخواهند بود تا مدارک خود را در ایران معادل سازی کنند و عملا مدارک آنها به دلیل عدم پذیرش وزارت علوم و بهداشت قابل پذیرش نخواهد بود.(اگر پس از تحصیل در دانشگاههایی که مورد تایید وزارت علوم یا بهداشت ایران نیستند قصد کار و تطبیق مدرکتان در ایران راداشتید طی فرآیندهای مختلفی میتوانید این کار را انجام دهید که از مهمترین آنها داشتن حداقل یک سال سابقه ی کار مرتبط با رشته ی تحصیلیتان در ترکیه و یا تحصیل دو مقطع پشت سرهم مانند (پزشکی عمومی و تخصص) فیزیوتراپی و ارشد فیزیوتراپی میتوانید اقدام به تطبیق مدرک تحصیلی خود در ایران و شروع فعالیت کاری خود کنید.) این دانشگاه میان دانشگاه های ترکیه رتبه 205 و در سطح جهانی رتبه 20996 را در اختیار دارد.

برنامه های تحصیلی در دانشگاه اطلس استانبول

پذیرش در دانشگاه اطلس تنها با در نظر گرفتن سوابق تحصیلی و سن دانشجویان امکان پذیر بوده و برخلاف دانشگاه های دولتی ترکیه آزمون ورودی در این دانشگاه جهت پذیرش قرار داده نشده است. افراد به منظور تحصیل به زبان ترکی یا انگلیسی می بایست از سطح قابل قبولی از مهارت زبان ترکی یا انگلیسی برخوردار باشند، بنابراین داشتن مدرک زبان ترکی با نمره B2 در مقطع کارشناسی و داشتن مدرک زبان ترکی با سطح C1 در مقطع کارشناسی ارشد الزامی است. جهت تحصیل به زبان انگلیسی داشتن مدرک تافل با حداقل نمره 75 مورد نیاز است. البته افرادی که چنین مدارکی را ندارند می توانند ابتدا به اخذ مدارک یاد شده اقدام کنند و در ادامه جهت پذیرش در دانشگاه اقدام نمایند.

فضای آموزشی و تحقیقاتی دانشگاه اطلس استانبول

دانشگاه اطلس استانبول در منطقه وادی استانبول در مساحتی برابر با 110 هزار متر مربع واقع شده است. این مرکز دانشگاهی به بیمارستانی مجهز، آزمایشگاه های تحقیقاتی پیشرفته و اتاق عمل های فراوان برای تدریس دروس عملی پزشکی به دانشجویان است. دانشگاه اطلس 5 دانشکده و 1 مدرسه فنی و حرفه ای دارد. دانشگاه 22 رشته در مقطع کارشناسی، 5 رشته در مقطع کارشناسی ارشد و 5 رشته در مقطع فنی و حرفه ای به دانشجویان ارائه می دهد. 

دانشگاه اطلس استانبول

امکانات دانشگاه اطلس استانبول برای دانشجویان بین المللی

دانشگاه اطلس جزو برنامه اراسموس است. مطابق با این برنامه دانشجویانی که از شرایط معدلی قابل قبولی برخوردار باشند در پایان نیمسال دوم تحصیلی و بنا به تقاضای خود و پذیرش دانشگاه می توانند به دانشگاههای اروپایی که با دانشگاه اطلس ارتباط دارند، مراجعه کرده و به مدت یک یا دو ترم تحصیلی خود را در آن دانشگاه ها بگذرانند. برنامه اراسموس سبب ارتقا علمی دانشجو و دانشگاه می شود. 

یکی از امکانات دانشگاه اطلس که سبب تشویق هرچه بیشتر دانشجویان جهت تلاش بیشتر می شود، بورسیه تحصیلی است. دانشگاه اطلس انواع مختلفی از بورسیه تحصیلی را ارائه می دهد. بورسیه موفقیت تحصیلی از از جمله تخفیفاتی است که دانشگاه در پایان هر سال تحصیلی به دانشجویان ممتاز خود با سطح معدل بالا اعطا می کند. دانشجویانی که رشته تحصیلی را در دانشگاه به پایان رسانده و در رشته دیگری در همان دانشگاه مشغول به تحصیل می شوند از تخفیفاتی برخوردار خواهند بود. اگر اعضای یک خانواده بطور همزمان در دانشگاه اطلس تحصیل کنند، برای هرکدام از افراد در هر نیمسال تحصیلی تخفیفی تا 5 درصد در نظر گرفته می شود. 

دانشگاه اطلس بیمارستانی مجهز و مرکز دندانپزشکی پیشرفته ای دارد که دانشجویان رشته پزشکی و دندانپزشکی از این مراکز به عنوان مراکز آموزشی و پژوهشی استفاده می کنند. در بیمارستان اطلس 18 اتاق عمل وجود دارد و در اتاق جلسه ای در این بیمارستان 10 کلاس با ظرفیت 250 نفر تعبیه شده است.

این دانشگاه به جذب دانشجویان در بازار کار و شغل دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی توجه زیادی دارد و از این نظر با ایجاد مرکز مشاوره شغلی به دانشجویان در یافتن شغل مورد نظر یاری می رسانند. 

باشگاه های مختلف ورزشی به همراه رستوران ها، کافی شاپ ها، فضای سبز و … همگی از امکاناتی هستند که شرایط را برای تحصیل هرچه بهتر دانشجویان فراهم می آورند.

یکی از نیازمندی های دانشجویان به ویژه دانشجویان خارجی خوابگاه دانشجویی است. دانشگاه اطلس به خودی خود این امکان را ندارد و با خوابگاه های اطراف خود توافق کرده و آنها این امکانات را به دانشجویان دانشگاه اطلس ارائه می دهند . از جمله خوابگاه دخترانه آکادمیا ویوا، خوابگاه دخترانه آکادمیا بیلگی، خوابگاه دخترانه زورلو کادیکوی، خوابگاه دخترانه هابیتات دیزاین، خوابگاه پسرانه آنادولو بشیکتاش، خوابگاه پسرانه زورلو شیشلی، خوابگاه پسرانه آکادمیا سیران تپه و … از خوابگاه های طرف قرارداد با دانشگاه اطلس هستند.

فرهنگ و زندگی دانشجویی در دانشگاه اطلس استانبول

یکی از دلایل ادامه تحصیل دانشجویان در دانشگاه های ترکیه شباهت های فرهنگی میان دو کشور است. برخی آداب و رسوم مشترک، احترام به قانون، ارزش نهادن برای اخلاق، حفظ نظافت و پاکیزگی، تشابهات غذایی، مشابهت های لباس و پوشش و … از هنجارهایی است که به زندگی راحت دانشجویی کمک می کند. 

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های ترکیه از جمله دانشگاه اطلس استانبول را دارند، بهتر است پیش از اقدام جهت پذیرش در دانشگاه ها با مراکز و آکادمی های مناسب در این زمینه تماس گرفته و از آن ها راهنمایی و مشاوره کسب نمایند. یکی از بهترین این آکادمی ها، سایا گروپ است. این آکادمی که تحت لیسانس انحصاری شرکت متروپل ترکیه قرار دارد در زمینه های مختلفی به دانشجویان خدمت ارائه می کند. خدماتی از جمله پذیرش در دانشگاه های ترکیه، اخذ اقامت، گرفتن ویزای دانشجویی، افتتاح حساب در ترکیه، گرفتن خوابگاه و یا سوییت دانشجویی، خدمات دنکلیک و معادل سازی مدارک، ترجمه برخی از مدارک مورد نیاز در پذیرش دانشگاه و … از خدماتی است که سایا گروه به مشتریان خود ارائه می دهد. خدمات رسانی در طول 24 ساعت شبانه روز و مسئولیت پذیری کامل در قبال تعهداتی که به مشتریان اعطا می شود، از نقاط قوت این شرکت به شمار می روند.

تاریخچه تاسیس دانشگاه اطلس استانبول

دانشگاه جدیدالتاسیس اطلس در سال 2018 در شهر استانبول تاسیس گردید. اگرچه این دانشگاه جدیدالتاسیس است اما یکی از مطرح ترین دانشگاه های خصوصی ترکیه به شمار می رود. این دانشگاه توسط شرکت اطلس جت با سرمایه ای بالغ بر 250 میلیون دلار و در زمینی به مساحت 100 هکتار تاسیس شده است. پردیس دانشگاه اطلس استانبول با عنوان پردیس وادی با 22 دوره کارشناسی و 5 برنامه تحصیلات تکمیلی پذیرش دانشجویان است. 

برنامه های تحصیلی کارشناسی در دانشگاه اطلس استانبول

دانشگاه اطلس استانبول شامل 5 دانشکده پزشکی، دندانپزشکی، فنی و مهندسی، بهداشت، علوم انسانی و اجتماعی است. از جمله رشته های دانشگاه اطلس استانبول که در این دانشکده ها تدریس می گردند می توان به رشته های پزشکی، دندانپزشکی، تغذیه، گفتار درمانی، مامایی، پرستاری، مهندسی کامپیوتر، روانشناسی، فیزیوتراپی، مدیریت، زیست مولکولی، مهندسی نرم افزار و … اشاره کرد. 

امکانات پژوهشی در دانشگاه اطلس استانبول

یکی از امکانات پژوهشی این دانشگاه کتابخانه های مجهز دانشگاه به انواع مقالات و مجلات علمی است که به صورت فیزیکی یا الکترونیک عرضه می شوند. بیش از 15 هزار منبع چاپی و بالغ بر 600 هزار منبع دیجیتالی به شکل فایل در این کتابخانه نگهداری شده و کتابخانه به صورت 24 ساعته به دانشجویان خدمات ارائه می کند. آزمایشگاه های مجهز این دانشگاه نیز از دیگر زیرساخت های پژوهشی است که دانشگاه برای تحقیق و پژوهش دانشجویان فراهم می آورد. این دانشگاه بالغ بر 19 آزمایشگاه مجهز دارد که جهت تحقیق و پژوهش بیشتر در زمینه پزشکی و دندانپزشکی مورد استفاده قرار می گیرند. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + سیزده =

اینستاگرم واتس آپ واتس آپ تلگرام
برای دیدن صفحاتی که به دنبال آن هستید شروع به تایپ کنید.
advanced-floating-content-close-btn
فروشگاه
علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری من