دانشگاه ایستینیه استانبول

دانشگاه ایستینیه استانبول

دانشگاه ایستینیه استانبول که در ان تحصیل در دانشگاه های ترکیه به دلیل کیفیت بالای آموزشی، هزینه تحصیلی پایین در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی، نزدیکی به ایران و … میان متقاضیان تحصیل در ایران رواج زیادی پیدا کرده است. در ترکیه دانشگاه های زیادی از جمله دانشگاه های دولتی و خصوصی وجود دارند. یکی از بهترین دانشگاه های خصوصی ترکیه که متقاضیان تحصیل می توانند بدون آزمون ورودی به آن وارد شوند دانشگاه ایستینیه استانبول است. این دانشگاه که 2 پردیس اصلی و 9 دانشکده دارد رشته های مختلفی را ارائه می کند، اما رشته پزشکی در این دانشگاه کیفیت بالایی دارد و  دانشگاه ایستینیه استانبول را می توان به عنوان یکی از دانشگاهای برتر پزشکی در ترکیه(بهترین دانشگاه پزشکی اسکودار) قلمداد کرد. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دانشگاه ایستینیه استانبول تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

دانشگاه ایستینیه استانبول: معرفی و تاریخچه

دانشگاه ایستینیه استانبول از دانشگاههای خصوصی ترکیه است که می توان بدون آزمون ورودی و تنها از طریق سوابق تحصیلی درخشان و داشتن شرایط سنی مناسب به آن وارد شد. این دانشگاه در قسمت اروپایی استانبول در منطقه ای به نام وادی قرار گرفته است.

دانشگاه ایستینیه در سال 2024 استانبول مورد تایید وزارت بهداشت و علوم ایران قرار نگرفت و این به این معنا است که مدارک دریافت شده از این دانشگاه در هر مقطعی در ایران قابلیت معادلسازی ندارد. کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیز مدارک دانشگاه ایستینیه استانبول را می پذیرند و این دانشگاه برای آن ها دانشگاهی کاملا معتبر است. فضای آموزشی این دانشگاه در منطقه Topkapi قرار گرفته و دسترسی دانشجویان به آن را راحت کرده است.

برنامه های تحصیلی در دانشگاه ایستینیه استانبول

دانشگاه ایستینیه استانبول از متدهای جدید جهت آموزش دانشجویان استفاده می نماید. این دانشگاه دانشجو محور است و با استفاده از فناوری های پیشرفته به آموزش دانشجویان می پردازد. دانشگاه ایستینیه استانبول شرایط پذیرش و تحصیل برای دانشجویان را تسهیل کرده است. این دانشگاه که دانشگاهی خصوصی است بدون اخذ آزمون ورودی دانشجویان را پذیرش کرده و تنها شرط معدل حداقل 12 دیپلم از 20 را برای دانشجویان ایرانی قرار داده است. دانشجویان جهت پذیرش در این دانشگاه علاوه بر مدرک دیپلم به همراه نسخه ترجمه شده لازم است تا ریز نمرات دیپلم و مقطع دبیرستان، مدارک زبان ترکی و انگلیسی، گذرنامه و سایر مدارک مورد نیاز دانشگاه را در اختیار دانشگاه قرار دهند. 

فضای آموزشی و تحقیقاتی دانشگاه ایستینیه استانبول

دانشگاه ایستینیه استانبول را به عنوان قطب پزشکی ترکیه در نظر میگیرند زیرا این دانشگاه 34 بیمارستان داشته و برای تمامی فارغ التحصیلان امنیت شغلی تضمین می کند. 

زبان تحصیل در دانشگاه ایستینیه استانبول به زبان های ترکی و انگلیسی است. در صورتی که افراد تمایل داشته باشند تا با زبان ترکی به ادامه تحصیل بپردازند لازم است تا مدرک تومر را به دانشگاه ارائه نموده و در صورت تمایل دانشجویان به ادامه تحصیل به زبان انگلیسی لازم است تا مدرک تافل یا آیلتس به دانشگاه ارائه شود.

از مراکز تحقیقاتی دانشگاه ایستینیه استانبول عبارتند از:

  • تحقیقات در خصوص کاربرد هوش مصنوعی 
  • تحقیقات در خصوص سلول های بنیادی
  • طراحی سه بعدی
  • تحقیقات در خصوص علوم اعصاب
  • تحقیقات در خصوص سرطان مولکولی

دانشگاه ایستینیه استانبول

امکانات دانشگاه ایستینیه استانبول برای دانشجویان بین المللی

یکی از مهمترین امکانات دانشگاه عضویت این دانشگاه در سیستم اراسموس است که با توجه به عضویت دانشجویان برتر دانشگاه قادر خواهند بود تا بعد از پایان نیمسال دوم تحصیلی خود به مدت یکسال در یکی از دانشگاه های دلخواه خود که طرف قرارداد با دانشگاه ایستینیه استانبول است ادامه تحصیل داده و از سطح علمی و آموزشی دانشگاه های کشورهای دیگر نیز استفاده نمایند.

شرایط بورسیه 100 درصد از دیگر امکانات دانشگاه است. افرادی که از این بورسیه استفاده می کنند می توانند تا 50 درصد از دانشگاه تخفیف بگیرند.

دانشگاه ایستینیه ترکیه خوابگاه دانشجویی ندارد اما با دانشگاه های اطراف خود قرارداد داشته و دانشجویان می توانند از خوابگاه دانشگاه های نزدیک این دانشگاه استفاده نمایند. وجود آزمایشگاه های متعدد و مجهز، وجود کتابخانه ای بزرگ در پردیس وادی دانشگاه، سالن غذاخوری، سخنرانی، آمفی تئاتر، سالن ورزشی، سالن های مطالعه، امکانات ورزشی، اجتماعی و … از دیگر امکانات دانشگاه به شمار می رود.

دانشگاه ایستینیه استانبول دانشجویان ممتاز را بورسیه می کند و اگر این دانشجویان در سال اول تحصیلی خود معدل بالای 17 از 20 داشته باشند می توانند 50 درصد از دانشگاه تخفیف بگیرند، همچنین بورسیه خانوادگی نیز در این دانشگاه رواج دارد و اگر چند عضو یک خانواده مانند دو خواهر یا دو برادر بطور همزمان در دانشگاه تحصیل نمایند، دانشگاه برای هریک از دانشجویان حدود 5 درصد تخفیف در نظر می گیرد.

فرهنگ و زندگی دانشجویی در دانشگاه ایستینیه استانبول

یکی از دلایل ادامه تحصیل دانشجویان ایرانی در دانشگاه های ترکیه از جمله دانشگاه ایستینیه استانبول نزدیکی فرهنگ مردم ترکیه با مردم ایران است. هر دو کشور مسلمان بوده و تشابهات فرهنگی زیادی با یکدیگر دارند و این امر ادامه تحصیل در دانشگاه ایستینیه ترکیه را برای دانشجویان ایرانی تسهیل کرده است. دانشجویان دانشگاه ایستینیه استانبول علاوه بر کیفیت بالای آموزشی این دانشگاه می توانند از تسهیلاتی که دانشگاه برای آنان در نظر گرفته استفاده کنند. کتابخانه های مجهز، مراکز تحقیقاتی و کاربردی، باشگاه های دانشجویی، باشگاه های ورزشی، دوره های آموزشی زبان و … همگی از موارد جانبی است که دانشگاه برای بالا بردن کیفیت دانشجویان در نظر گرفته است.

تاریخچه تاسیس دانشگاه ایستینیه استانبول

دانشگاه ایستینیه استانبول در سال 2015 تاسیس گردید. این دانشگاه یکی از برترین دانشگاه های ترکیه برای تحصیل در رشته پزشکی به شمار می رود. این دانشگاه در سال 2015 بوسیله بنیاد آنادولو و گروه بیمارستان های مدیکال پارک که جزو بزرگترین گروه های سلامت در ترکیه است تاسیس گردید. دانشگاه ایستینیه استانبول دارای 9 دانشکده، 2 مدرسه حرفه ای و 1 موسسه تحصیلات تکمیلی بودهو حدود 15000 دانشجو را در خود جای می دهد. دانشگاه ایستینیه ترکیه 2 پردیس دارد. پردیس اصلی 46000 متر مربع مساحت دارد و در منطقه توپکاپی قرار گرفته است، پردیس دوم این دانشگاه در وادی استانبول قرار گرفته و در فاصله 35 کیلومتری فرودگاه است. پردیس توپکای این دانشگاه در سال 2017 در بخش اروپایی نشین استانبول در 46 هزار متر مربع و 15 هزار متر مربع فضای بیرونی ایجاد شده و پردیس وادی دانشگاه در فاصله بسیار نزدیکی تا دانشگاه قرار دارد. دانشگاه ایستینیه از جمله 3 دانشگاه برتر استانبول است که رشته پزشکی این دانشگاه جزو بهترین رشته های آن به شمار می رود. 

برنامه های تحصیلی کارشناسی در دانشگاه ایستینیه استانبول

از رشته هایی که در دانشگاه ایستینیه استانبول ارائه می گردد می توان به رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، روانشناسی، فیزیوتراپی، مامایی، پرستاری، تغذیه، مهندسی معماری، مهندسی نرم افزار، مهندسی عمران، مهندسی صنایع مهندسی برق، کامپیوتر، رادیو و سینما و تلویزیون، ارتباطات بصری، آشپزی، گفتار درمانی و … اشاره کرد. افراد برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد نیز می توانند بدون آزمون ورودی به تحصیل ادامه دهند. 

دانشگاه ایستینیه استانبول 9 دانشکده دارد که هرکدام رشته های مختلفی با برنامه های آموزشی متنوعی ارائه میدهند. دانشکده پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، علوم بهداشتی، فنی و مهندسی، طراحی و معماری، اقتصاد و علوم اداری، ارتباطات و علوم انسانی از دانشکده های این دانشگاه هستند. دانشگاه ایستینیه در مقطع کارشناسی 79 رشته، در مقطع کارشناسی ارشد 17 رشته و در مقطع دکتری 2 رشته را ارائه می دهد. 

متقاضیان ادامه تحصیل در ترکیه و دانشگاه ایستینیه استانبول، لازم است تا پیش از اقدام با شرکت ها و مشاورانی در این زمینه مشورت کرده و از طریق این آکادمی ها جهت پذیرش در دانشگاه، اخذ ویزای تحصیلی، گرفتن خوابگاه دانشجویی، اخذ اقامت ترکیه و … اقدام نمایند. یکی از بهترین آکادمی ها در این زمینه سایا گروپ است که تحت لیسانس متروپل ترکیه فعالیت خود را انجام می دهد. مشاوران این آکادمی در خصوص شرایط و نحوه اخذ پذیرش از دانشگاه های مختلف ترکیه از جمله ایستینیه استانبول مشاوره های لازم را به متقاضیان انجام داده و در صورت تمایل تمامی اقدامات لازم در خصوص ادامه تحصیل در دانشگاه مورد علاقه دانشجویان را انجام می دهند.

امکانات پژوهشی در دانشگاه ایستینیه استانبول

دانشگاه ایستینیه استانبول از دانشگاه های خوب و باکیفیت ترکیه است. این دانشگاه در رتبه بندی دانشگاه های ترکیه رتبه 114 و در رتبه بندی جهانی جایگاه 5495 را به خود اختصاص داده است.

دانشگاه ایستینیه استانبول دارای 2 پردیس اصلی است. پردیس وادی این دانشگاه که دانشکده هنر، مهندسی، طراحی و معماری، علوم طبیعی، اقتصاد و علوم سیاسی و اجتماعی در آن قرار گرفته اند و پردیس توپکاپی دانشگاه که 50 هزار متر مربع مساحت داشته و دارای 93 کلاس درسی، 2 سالن کنفرانس، 88 آزمایشگاه مجهز، 4 کارگاه معماری، 3 کارگاه کامپیوتر و یک مرکز آموزشی است. 

این دانشگاه با همکاری بیمارستان های MLPcare فرصت های کاری و کارآموزی پاره وقت را برای دانشجویان مقطع پزشکی فراهم می آورد تا علاوه بر کسب مهارت و تجربه شخصی، منبع درآمدی برای دانشجویان بوده و با استفاده از آن بتوانند آینده شغلی خود را تضمین نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + 4 =

اینستاگرم واتس آپ واتس آپ تلگرام
برای دیدن صفحاتی که به دنبال آن هستید شروع به تایپ کنید.
advanced-floating-content-close-btn
فروشگاه
علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری من