دانشگاه نیشانتاشی استانبول

دانشگاه نیشانتاشی استانبول

دانشگاه خصوصی نیشانتاشی در سال 2009 در استانبول ترکیه تاسیس گردید. این دانشگاه با 6 دانشکده پزشکی، دندانپزشکی، علوم بهداشتی، فنی و مهندسی، اقتصاد و هنر و معماری در رشته های مختلف بدون آزمون و صرفا از طریق سوابق تحصیلی و سنی دانشجو می پذیرد. عضویت در سیستم اراسموس، تحصیل در رشته های ماژور و مینور و دیپلم آبی از ویژگی های تحصیل در این دانشگاه به شمار می رود. وجود بیمارستان، کتابخانه هایی غنی، رستوران، کافی شاپ، باشگاه ورزشی، بانک، خوابگاه دانشجویی و … تحصیل در این دانشگاه را برای دانشجویان خارجی تسهیل کرده و در هر دوره این دانشگاه پذیرای دانشجویان زیادی خواهد بود. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دانشگاه خصوصی نیشانتاشی استانبول ترکیه تا انتهای این مقاله با ما همراه باشد.

برنامه های تحصیلی در دانشگاه نیشانتاشی استانبول

دانشگاه نیشانتاشی دارای 6 دانشکده بوده و در حدود 45 رشته تحصیلی در این دانشکده ها تدریس می گردد. پزشکی، دندانپزشکی، فیزیوتراپی، رشته های هنر مانند طراحی و گرافیک، آشپزی و … از رایج ترین و پر متقاضی ترین رشته های دانشگاه نیشانتاشی است. دانشکده های دانشگاه و رشته های هر کدام از دانشکده ها عبارتند از:

  • دانشکده پزشکی: پزشکی
  • دانشکده دندانپزشکی: دندانپزشکی
  • دانشکده علوم بهداشتی: پرستاری، تغذیه، فیزیوتراپی، گفتار درمانی
  • دانشکده فنی و مهندسی: مهندسی معماری، عمران، کامپیوتر، برق و الکترونیک، صنایع، مکانیک و نرم افزار
  • دانشکده اقتصاد: مدیریت هوانوردی، مدیریت بازرگانی، زبان و ادبیات انگلیسی، امور مالی، روابط بین الملل، تجارت بین الملل، سیستم های مدیریت اطلاعات، رسانه های نوین و ارتباطات، مدیریت دولتی، روانشناسی، روابط عمومی، جامعه شناسی و مددکاری اجتماعی
  • دانشکده هنر و طراحی: ارتباطات، طراحی بازی های دیجیتالی، طراحی و مد، آشپزی، گرافیک، طراحی صنعتی، طراحی داخلی، معماری داخلی، سینما، رادیو و تلویزیون

فضای آموزشی و تحقیقاتی در دانشگاه نیشانتاشی استانبول

این دانشگاه در بین دانشگاه های ترکیه رتبه 94 را در اختیار دارد. کادر آموزشی این دانشگاه جزو 500 کادر آموزشی برتر جهان قرار دارد. دانشگاه نیشانتاشی استانبول با سازمان ملل نیز در حال همکاری است. مطابق با ارزیابی Edurank دانشگاه نیشانتاشی رتبه 81 ترکیه و بر حسب ارزیابی cwur این دانشگاه رتبه 94 ترکیه را در اختیار دارد. برحسب ارزیابی Edurank در سطح بین المللی دانشگاه نیشانتاشی ترکیه در سطح بین المللی رتبه 4284 و بر حسب ارزیابی cwur این دانشگاه در سطح بین الملل رتبه 4207 را در اختیار دارد.

امکانات بین المللی دانشگاه نیشانتاشی استانبول

یکی از امکانات بین المللی دانشگاه نیشانتاشی عضویت در سیستم اراسموس است. بر اسا این سیستم در پایان نیمسال دوم تحصیلی دانشجویانی برتر و معدل بالا جهت ادامه تحصیل به مدت یک یا نهایتا دو ترم به دانشگاه های برتر دنیا که عضو سیستم اراسموس هستند، جهت ادامه تحصیل فرستاده می شود. این فرایند علاوه بر ارتقا سطح تحصیلی دانشجو می تواند به عنوان فرصتی برای ارتقا سطح علمی و آموزشی دانشگاه نیز به شمار رود.

دانشگاه نیشان تاشی مورد تایید وزارت بهداشت ایران نیست و دانشجویان میتوانند پس از اتمام تحصیل به کمک طرقی مانند تحصیل در مقطع ارشد یا دکترا(phd) و یا از طریق سوابق کاری اقدام به معادل سازی مدرک خود در ایران کنند

ارائه دیپلم آبی به دانشجویان از دیگر امکانات آموزشی دانشگاه است. دیپلم آبی به دانشجویان این امکان را می دهد تا پس از پایان دوره تحصیل خود با استفاده از این دیپلم در دیگر کشورهای جهان ادامه تحصیل نمایند. در واقع برنامه اراسموس امکان مهاجرت و تبادل دانشجو و ادامه تحصیل را در حین زمان تحصیل دانشجو فراهم می کند و دیپلم آبی امکان ادامه تحصیل و مهاجرت را در پایان دوره تحصیل برای دانشجویان فراهم می آورد.

برنامه ماژور و مینور دانشگاه نیشانتاشی جزیی دیگر از برنامه های آموزشی دانشگاه است. با استفاده از این برنامه دانشجویان می توانند علاوه بر رشته اصلی خود در رشته دیگری نیز تحصیل کنند. در واقع رشته اصلی دانشجو با عنوان ماژور و رشته فرعی که دانشجو تمایل به تحصیل در آن را دارد رشته مینور می گویند. این شیوه آموزشی سبب می گردد تا عمق سواد و دانش در دانشجویان چندین برابر شود. در پایان مقطع تحصیلی علاوه بر مدرک مربوط به رشته تحصیل مدرکی مبنی بر گذراندن برخی از دروس به دانشجو اعطا می شود.

دانشگاه نیشانتاشی استانبول

تجربه دانشجویی در دانشگاه نیشانتاشی استانبول

یکی از مسائل مهم دانشجویان به ویژه دانشجویان خارجی وجود خوابگاه دانشجویی است. این دانشگاه با چندین خوابگاه خصوصی مجهز با امکانات زیاد طرف قرارداد است و دانشجویان خارجی این دانشگاه از نظر تامین خوابگاه دانشجویی مشکلی نخواهند داشت. دانشگاه نیشانتاشی 54 برنامه تحصیلی دوره کارشناسی، 70 برنامه کاردانی و 45 برنامه در مقطع کارشناسی ارشد را توسط اعضا هیات علمی خود برگزار می کند. دانشگاه نیشانتاشی شرایطی را فراهم می آورد تا دانشجویان بتوانند به رشد علمی و شخصی برسند. برای مثال عضویت در سیستم اراسموس این قابلیت را برای دانشجویان ممتاز فراهم می آورد تا تجربه تحصیل و زندگی در کشور خارجی دیگری را بدست آورده و از این طریق تجربیات زیادی کسب نمایند. در این دانشگاه دانشجویانی از سراسر جهان گرد هم جمع شده و در محیطی فراگیر و پر جنب و جوش به فراگیری علم و دانش می پردازند. دانشجویان رشته پزشکی این دانشگاه قادر خواهند بود تا با کار در بیمارستان های دولتی دانش نظری خود را در منظر عملی بسنجند و با پیاده سازی دانش کسب شده تجربه واقعی و عملی به دست آورند.

تاریخچه و پیشینه دانشگاه نیشانتاشی استانبول

دانشگاه نیشانتاشی استانبول دانشگاهی خصوصی است که در سال 2009 تاسیس گردید. خصوصی بودن این دانشگاه سبب می گردد تا متقاضیان خود را بدون آزمون پذیرش خواهد کرد و تنها معدل تحصیلی و شرایط سنی از شروط پذیرش دانشجو در رشته های مختلف این دانشگاه است. این دانشگاه در سال 2009 به عنوان مدرسه ای حرفه ای کار خود را آغاز نمود و در سال 2010 به پذیرش دانشجو اقدام نموده و تبدیل به دانشگاه گردید و مقاطع کاردانی در این دانشگاه ارائه گردید و در سال 2013 با اضافه کردن مقطع لیسانس به صورت کامل فعالیت خود را آغاز نمود. در سال 2018 این دانشگاه به پردیس جدید خود در محله ماسلاک نقل مکان کرده و نام پردیس جدید دانشگاه با عنوان نئوتک شناخته می شود. این نام به این دلیل است که پردیس در بسیاری از نقاط آن از تکنولوژی و فناوری اطلاعات استفاده کرده است. این دانشگاه دارای یک پردیس مجهز و شش دانشکده است. نیشانتاشی استانبول متقاضیان را در مقاطع مختلف تحصیلی از لیسانس تا دوره دکتری پذیرش می کند. 

رشته های مختلف این دانشگاه به زبان ترکی و انگلیسی تدریس می شوند، لذا داشتن مدرک تومر برای تحصیل به زبان ترکی و داشتن مدرک تافل یا آیلتس برای تدریس به زبان انگلیسی مورد نیاز است. دانشگاه نیشانتاشی در مرکز استانبول واقع شده و دسترسی آسان به وسایل حمل و نقل عمومی یکی از ویژگی های این دانشگاه است.

برنامه های تحصیلی کارشناسی ارشد در دانشگاه نیشانتاشی استانبول

دانشگاه نیشانتاشی ترکیه امکان ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری را نیز برای دانشجویان فراهم آورده است، به این منظور دانشجویان می بایست مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را برای تحصیل در مقطع ارشد و دکتری کسب کرده باشند. پذیرش در دوره تحصیلات تکمیلی این دانشگاه نیز بدون آزمون ورودی و تنها از طریق شرط معدل است. افراد به منظور ثبت نام در دوره کارشناسی ارشد لازم است تا فرم درخواست، پاسپورت، ترجمه مدرک کارشناسی، ریز نمرات دانشگاه، دیپلم ترجمه شده، ریز نمرات دوران دبیرستان به صورت ترجمه شده، مدرک تومر، رزومه شغلی و تحصیلی، توصیه نامه، انگیزه نامه و … را جهت پذیرش در دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد ارائه نمایند.

از جمله رشته های تحصیلی در دانشگاه نیشانتاشی استانبول در مقطع کارشناسی ارشد می توان به روانشناسی بالینی، روانشناسی، امور مالی و بانکی، تربیت بدنی، طراحی مد، آشپزی، مدیریت سلامت، مدیریت منابع انسانی، فناوری اطلاعات، حسابداری، معماری، عمران، هوش مصنوعی، کامپیوتر، مدیریت مهندسی، بیوتکنولوژی، مدیریت بازرگانی، بازاریابی، علوم سیاسی، روزنامه نگاری، تجارت بین الملل و … اشاره کرد.

متقاضیان تحصیل در دانشگاه های ترکیه از جمله دانشگاه نیشانتاشی استانبول پیش از اقدام برای تحصیل در این دانشگاه بهتر است از آکادمی هایی جهت مشاوره در این زمینه استفاده نمایند. یکی از بهترین آکادمی های مشاوره جهت ادامه تحصیل در ترکیه آکادمی سایا گروپ است. این آکادمی تحت لیسانس متروپل ترکیه فعالیت می کند و اقدامات لازم جهت مشاوره، اخذ اقامت، اخذ ویزای دانشجویی، گرفتن خوابگاه دانشجویی و … را برای دانشجویان انجام می دهد. 

امکانات تحقیقاتی و پژوهشی در دانشگاه نیشانتاشی استانبول

داشتن 200کلاس هوشمند، 124 آزمایشگاه پیشرفته، 8 مرکز شبیه سازی، کتابخانه هایی غنی از بهترین کتاب ها و … فضای تحقیقاتی و پژوهشی دانشگاه نیشانتاشی را بیش از پیش تقویت کرده است. سرمایه گذاران مختلفی با همکاری دانشگاه بر پروژه های علمی و تحقیقاتی تعریف شده سرمایه گذاری می کنند تا پس از کسب نتایج و موفقیت در این پروژه ها بتوانند شرایط بازرگانی و تجاری خود را تقویت کنند. همچنین تجربه علمی و آموزشی حین کار سبب انجام امور تحقیقاتی و پژوهشی مختلف در این دانشگاه می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 3 =

اینستاگرم واتس آپ واتس آپ تلگرام
برای دیدن صفحاتی که به دنبال آن هستید شروع به تایپ کنید.
advanced-floating-content-close-btn
فروشگاه
علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری من