دانشگاه ینی یوزییل استانبول

دانشگاه ینی یوزییل استانبول

تحصیل در ترکیه به ویژه دانشگاه ینی یوزییل استانبول آن به دلیل عدم نیاز به کنکور و آزمون ورودی رواج زیادی یافته است. علاوه بر این نزدیکی به ایران و شباهت های فرهنگی میان دو کشور و تدریس رشته های مختلف با بالاترین کیفیت به زبان های ترکی و انگلیسی در دانشگاه های مختلف به ویژه دانشگاه ینی یوزییل استانبول سبب شده است تا دانشجویان زیادی قصد ادامه تحصیل در این کشور را داشته باشند. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دانشگاه ینی یوزییل استانبول تا انتهای این متن با ما همراه باشید.

دانشگاه ینی یوزییل استانبول: معرفی و تاریخچه

دانشگاه ینی یوزییل از دانشگاه های خصوصی استانبول است. این دانشگاه در سال 2009 به همراه 10 دانشکده، 2 مدرسه حرفه ای و 3 انستیتو آغاز به کار کرد. رشته پزشکی این دانشگاه از بهترین و باکیفیت ترین رشته های تحصیلی این دانشگاه است. این دانشگاه در قسمت اروپایی ترکیه واقع شده و زبان تدریس دروس در رشته های مختلف این دانشگاه ترکی و انگلیسی است. دانشگاه ینی یوزییل مورد تایید وزارت بهداشت و علوم ایران نیست و دانشجویان ایرانی در هر مقطعی و در هر رشته ای مدرکی کسب نمایند، پس از بازگشت به ایران مدرک اخذ شده قابلیت معادلسازی نخواهد داشت. بنابراین برای دانشجویانی که قصد بازگشت به ایران دارند تحصیل در دانشگاه ینی یوزییل چندان منطقی نیست. این دانشگاه در سطح جهانی رتبه 8262 و در سطح داخلی کشور ترکیه رتبه 157 را دارد.

برنامه های تحصیلی در دانشگاه ینی یوزییل استانبول

دانشگاه ینی یوزییل 27 رشته در مقطع کارشناسی، 25 برنامه در دوره کاردانی و 32 برنامه تحصیلی در مقطع تحصیلات تکمیلی به دانشجویان ارائه می دهد. این دانشگاه چند پردیس دارد. پردیس اصلی این دانشگاه آزمی است که رشته های اصلی دانشگاه در آن تدریس می شود و دفاتر مدیریت نیز در آن قرار دارند. پردیس آزمی دو ساختمان 7 و 10 طبقه دارد و رشته های زیادی در این ساختمان ها تدریس می شوند. پردیس دیگر دانشگاه سویزلیبگ است که آزمایشگاه علوم پزشکی و علوم و فنون زندگی در آن قرار دارد.اغلب پروژه های رشته های مختلف دانشگاهی نظیر پزشکی، زیست شناسی مولکولی، ژنتیک، مهندسی پزشکی، تغذیه، داروسازی و … که نیاز به تحقیق و پژوهش دارند در این ساختمان بررسی می گردند. این دانشگاه برای رشته دندانپزشکی پردیس جداگانه ای دارد که یک دانشکده و بیمارستان دندانپزشکی خدمات آموزشی را به دانشجویان ارائه می دهند. ینی یوزییل برای رشته پزشکی نیز پردیس جداگانه ای دارد که دانشکده پزشکی و بیمارستان قاضیمانپاسا در آن واقع شده است. در این بیمارستان کلیه خدمات آموزشی دانشجویان پزشکی انجام می گیرد. دانشگاه ینی یوزییل میان دانشگاه های ترکیه از لحاظ پزشکی رتبه سوم را در اختیار دارد. آخرین پردیس این دانشگاه سیرینولر است که سایر رشته های دانشگاه ینی یوزییل در آن تدریس می گردد.

فضای آموزشی و تحقیقاتی دانشگاه ینی یوزییل استانبول

از 10 دانشکده دانشگاه ینی یوزییل می توان به دانشکده های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، حقوق، هنرهای زیبا، اقتصاد، مهندسی و معماری، علوم و ادبیات، ارتباطات و علوم بهداشت اشاره کرد. دوره پزشکی دانشگاه ینی یوزییل 6 سال است و بهترین آموزش های پزشکی به دانشجویان در این دانشکده ارائه می گردد. 

از جمله رشته های دانشگاه می توان به رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، معماری، مهندسی برق، مهندسی پزشکی، طراحی داخلی، پرستاری، تغذیه، حقوق، گرافیک، هنر، زبان انگلیسی، روانشناسی و … اشاره کرد.

دانشگاه ینی یوزییل

امکانات دانشگاه ینی یوزییل استانبول برای دانشجویان بین المللی 

دانشگاه ینی یوزییل عضو برنامه اراسموس است. مطابق با این برنامه دانشگاه با برخی از دانشگاه های اتحادیه اروپا و برخی دانشگاه های اروپایی امکان تبادل دانشجو دارد ، به این صورت که پس از پایان سال اول تحصیلی دانشجویان مطابق علاقه خود و در صورت داشتن شرایط و معدل تحصیلی مناسب می توانند به مدت یک یا دو ترم را در دانشگاه دیگری سپری کنند و برخی دروس مربوط به رشته تحصیلی خود را آنجا بگذرانند. قابلیت اراسموس سبب می گردد تا وضعیت علمی دانشجویان ارتقا یافته و وضعیت علمی دانشگاه نیز توسعه یابد. 

دانشگاه ینی یوزیل بورسیه های تحصیلی مختلفی به دانشجویان ارائه می دهد. بسیاری از دانشجویان با داشتن شرایط مناسب تحصیلی و معدل بالا می توانند از تخفیفات این دانشگاه بهره مند شوند. همچنین در صورتیکه چند نفر از اعضای یک خانواده بطور همزمان در این دانشگاه مشغول تحصیل باشند از بورسیه ها و تخفیفات تحصیلی برخوردار می شوند. این دانشگاه برای معلولین، قهرمانان ورزشی و … نیز تخفیفات مجزایی در نظر می گیرد.

خوابگاه دانشجویی نیز از امکانات مورد نیاز دانشجویان به ویژه دانشجویان خارجی است.دانشگاه ینی یوزییل دو خوابگاه دانشجویی با تمامی امکانات برای دانشجویان دختر در نظر گرفته است و با سوییت ها و خوابگاه های اطراف دانشگاه قرارداد دارد و دانشجویان می توانند از سوییت های طرف قرارداد استفاده نمایند.

در 5 پردیس مختلف دانشگاه ینی یوزییل 1 سالن غذاخوری بزرگ، 2 سالن کوچک و یک کافه تریا دارد. در بیمارستان های دندانپزشکی و پزشکی این دانشگاه نیز سالن های غذاخوری زیادی قرار دارد. دانشگاه به کتابخانه های زیادی مجهز است که انواع کتب در رشته های مختلف در آنها به صورت فیزیکی و الکترونیکی ارائه می گردد. علاوه بر کتابها دانشجویان به انواع مقالات و مجلات علمی نیز دسترسی خواهند داشت.

فرهنگ و زندگی دانشجویی در دانشگاه ینی یوزییل استانبول

یکی از دلایل تحصیل دانشجویان در ترکیه علاوه بر نزدیکی ترکیه به ایران نزدیکی فرهنگی دو کشور است. دو کشور علاوه بر دین مشترک تشابهات فرنگی زیادی نیز با یکدیگر دارند. آداب و رسوم مشترک، غذاهای یکسان، پوشش های نزدیک به به، هنجار احترام به یکدیگر، فرهنگ کمک به دیگران و …از جمله فرهنگ های مشترکی است که زندگی دانشجویی را برای افراد به ویژه دانشجویان ایرانی تسهیل می کند.

متقاضیان ایرانی پذیرش در دانشگاه های ترکیه از جمله دانشگاه ینی یوزییل این کشور بهتر است پیش از اقدام جهت پذیرش با آکادمی سایا گروپ تماس گرفته و از خدمات و مشاوره های دانشجویی این آکادمی استفاده نمایند. آکادمی سایا گروپ تحت لیسانس متروپل ترکیه است و خدمات مختلفی را با بالاترین کیفیت در زمینه تحصیل دانشجویی به متقاضیان ارائه می دهد. اخذ ویزای دانشجویی، پذیرش در دانشگاه های مختلف ترکیه، رزرو خوابگاه دانشجویی، اجاره سوییت دانشجویی، افتتاح حساب بانکی، اخذ اقامت، معادل سازی مدارک و … از جمله خدماتی است که سایا گروپ به متقاضیان تحصیل در ترکیه ارائه می دهد. توصیه می گردد تا متقاضیان پیش از درخواست پذیرش جهت دانشگاهی خاص با این شرکت تماس گرفته و پس از اخذ مشاوره ها و راهنمایی های لازم اخذ پذیرش از دانشگاه های مختلف ترکیه را به سایا گروپ واگذار نمایند تا در کوتاه ترین زمان ممکن بتوانند از دانشگاه مورد نظر پذیرش بگیرند.

دانشگاه ینی یوزییل استانبول

تاریخچه تاسیس دانشگاه ینی یوزییل استانبول

دانشگاه ینی یوزییل استانبول یکی از دانشگاه های خصوصی استانبول است که در سال 2009 توسط بنیاد بهداشت و آموزش وطن تاسیس گردید. پردیس اصلی دانشگاه در منطقه اروپایی استانبول واقع شده است. این دانشگاه میان دانشگاه های ترکیه رتبه 157 و در سطح جهانی رتبه 8262 را دارد.

برنامه های تحصیلی کارشناسی در دانشگاه ینی یوزییل استانبول

دانشگاه ینی یوزییل استانبول 10 دانشکده، 2 آموزشگاه حرفه ای و 3 موسسه آموزشی دارد. در این دانشگاه 27 رشته در دوره کارشناسی، 25 برنامه در مقطع کاردانی و 32 برنامه در مقطع تحصیلات تکمیلی ارائه می گردد. پذیرش در این دانشگاه بدون آزمون ورودی و تنها بر حسب شرط معدل و سابقه تحصیلی است. متقاضیان با داشتن حداقل معدل 12 می توانند به این دانشگاه تقاضای پذیرش دهند. رشته های مختلف این دانشگاه به زبان ترکی و انگلیبسی تدریس می گردد، البته هزینه تحصیل به زبان انگلیسی در این دانشگاه بالاتر خواهد بود.

امکانات پژوهشی در دانشگاه ینی یوزییل استانبول

در پردیس های مختلف دانشگاه آزمایشگاه ها و پژوهشگاه های مختلفی جهت تحقیقات علمی و انواع آزمایشات قرار دارد. برای مثال در دانشگاه سویزلیبگ آزمایشگاه های علوم و علوم پزشکی قانونی واقع شده تا در خصوص رشته های پزشکی، زیست مولکولی، مهندسی پزشکی، تغذیه، رژیم درمانی، ژنتیک  … پژوهش های مختلفی انجام گیرد. یکی از چشم اندازهای دانشگاه ینی یوزییل تبدیل شده این دانشگاه به موسسه تحقیق و توسعه ای در سطح جهانی است که در همکاری با موسسات تحقیقاتی مختلف در سراسر دنیا پژوهش های مختلفی را انجام دهد. بسیاری از سرمایه گذاران تجاری در برخی از پروژه های تحقیقاتی دانشگاه سرمایه گذاری می کنند تا علاوه بر کسب نتایج علمی از نتایج جهت ارتقا صنایع و کسب و کار خود استفاده نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 2 =

اینستاگرم واتس آپ واتس آپ تلگرام
برای دیدن صفحاتی که به دنبال آن هستید شروع به تایپ کنید.
advanced-floating-content-close-btn
فروشگاه
علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری من