دانشگاه تینازتپه ازمیر

دانشگاه تینازتپه ازمیر

دانشگاه تینازتپه ازمیر در سال 2018 توسط بنیاد ses در شهر ازمیر ترکیه تاسیس گردید. این دانشگاه تاکیر بر رشته پزشکی و رشته های حوزه پزشکی دارد. مدرک دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت و علوم ایران نیست، اما دانشجویان می توانند بدون آزمون ورودی و تنها بر حسب شرط معدل دیپلم و شرایط و رزومه تحصیلی مناسب به این دانشگاه وارد شوند. دانشگاه تینازتپه 3 دانشکده داشته و رشته های مختلف این دانشگاه به زبان ترکی و انگلیسی ارائه می گردد. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دانشگاه تینازتپه ازمیر تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

دانشگاه تینازتپه ازمیر: معرفی و تاریخچه

دانشگاه خصوصی تینازتپه از دانشگاه های جدیدالتاسیس شهر ازمیر ترکیه است. این دانشگاه در سال 2018 در ازمیر ترکیه تاسیس گردید. رشته های مختلف این دانشگاه به زبان ترکی و انگلیسی به دانشجویان تدریس می شود. این دانشگاه میان دانشگاه های ترکیه رتبه 206 را در اختیار دارد. دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت و علوم ترکیه نیست اگر پس از تحصیل در دانشگاههایی که مورد تایید وزارت علوم یا بهداشت ایران نیستند قصد کار و تطبیق مدرکتان در ایران راداشتید طی فرآیندهای مختلفی میتوانید این کار را انجام دهید که از مهمترین آنها داشتن حداقل یک سال سابقه ی کار مرتبط با رشته ی تحصیلیتان در ترکیه و یا تحصیل دو مقطع پشت سرهم مانند (پزشکی عمومی و تخصص) فیزیوتراپی و ارشد فیزیوتراپی میتوانید اقدام به تطبیق مدرک تحصیلی خود در ایران و شروع فعالیت کاری خود کنید این دانشگاه خصوصی نیز مانند اغلب دانشگاه های خصوص ترکیه بدون کنکور و آزمون ورودی و تنها با شرط داشتن معدل دیپلم و رزومه تحصیلی  مناسب متقاضیان را پذیرش می کند. هزینه تحصیل در این دانشگاه در مقایسه با سایر دانشگاه های ترکیه مناسب تر و به صرفه تر است.

برنامه های تحصیلی در دانشگاه تینازتپه ازمیر

از جمله دانشکده های دانشگاه تینازتپه ازمیر می توان به دانشکده های پزشکی، دندانپزشکی و علوم بهداشتی اشاره کرد. از مهمترین رشته هایی که در این دانشگاه تدریس می گردد می توان به پزشکی، دندانپزشکی، پرستاری، گفتار درمانی، مامایی، شنوایی سنجی، تغذیه و رژیم غذایی، فیزیوتراپی، خدمات داروخانه، رشته بیهوشی، بهداشت دهان و دندان، خدمات اتاق عمل، روش های تصویربرداری پزشکی و … اشاره کرد. در دانشکده پزشکی این دانشگاه رشته پزشکی در مدت زمان تحصیلی 6 سال ارائه می گردد. در دانشکده دندانپزشکی دانشگاه رشته دندانپزشکی به مدت زمان آموزشی 5 سال ارائه می شود و در دانشکده علوم بهداشت این دانشگاه رشته های مختلفی مانند تغذیه و رژیم درمانی، مامایی، فیزیوتراپی، پرستاری، توانبخشی، گفتار درمانی و … ارائه می گردد. 

دانشگاه تینازتپه ازمیر

فضای آموزشی و تحقیقاتی دانشگاه تینازتپه ازمیر

دانشگاه تینازتپه ازمیر دارای 3 دانشکده، 1 مدرسه حرفه ای، 11 آزمایشگاه مجهز و 4 بیمارستان تخصصی است. این دانشگاه از اعضای هیات علمی قوی و با دانشی استفاده می کند و در زمینه خدمات بهداشتی و درمانی زیرساخت های فراوانی دارد. این دانشگاه در رشته های پزشکی و دندانپزشکی تمرکز بالایی دارد و سطح و کیفیت آموزشی در این رشته ها در دانشگاه تینازتپه بسیار بالا است. 

امکانات دانشگاه تینازتپه ازمیر برای دانشجویان بین المللی

دانشگاه تینازتپه ازمیر به منظور ارتقا سطح علمی و عملی دانشجویان خود به ویژه در رشته های پزشکی و داروسازی، 4 بیمارستان تخصصی و 11 آزمایشگاه مجهز را تاسیس کرده است. دانشگاه تینازتپه عضو برنامه اراسموس است. مطابق با این برنامه دانشجویان در پایان سال اول تحصیلی در صورت تمایل و در صورت داشتن شرط معدل و رزومه تحصیلی خوب می توانند به مدت یک یا دو ترم را در دانشگاه خارجی دیگری که عضو اتحادیه اروپا است و با دانشگاه تعامل دارد، سپری نمایند تا علاوه بر ارتقا سطح علمی خود، سطح علمی و پژوهشی دانشگاه نیز ارتقا یابد. دانشگاه تا مرکز ازمیر تنها 9 کیلومتر فاصله دارد، از این رو رفت و آمد و جابجایی برای دانشجویان به راحتی امکان پذیر است.این دانشگاه بورسیه های مختلفی را به دانشجویان ارائه داده و دانشجویان می توانند از تخفیفات این بورسیه ها استفاده نمایند. بورسیه مربوط به پیشرفت تحصیلی دانشجویان، بورسیه مربوط به تحصیل همزمان خواهر و برادر در دانشگاه، بورسیه مربوط به ورزشکاران و هنرمندان، بورسیه معلولین و … از مهمترین بورسیه های دانشگاه تینازتپه ازمیر ترکیه است.

دانشگاه تینازتپه برای رفاه حال دانشجویان رستوران، غذاخوری، کافه تریا، باشگاه های ورزشی، انجمن های دانشجویی و … را در خود جای داده تا دانشجویان علاوه بر امور علمی و دانشجویی بتوانند از فضای دانشگاه نیز لذت ببرند. دانشگاه جهت رفاه حال دانشجویان به ویژه دانشجویان بین المللی خوابگاه دانشجویی با تمامی امکانات رفاهی دارد. این خوابگاه متشکل از اتاق های 1 و 2 نفره است و با در اختیار داشتن امکانات مختلف زندگی دانشجویی را برای دانشجویان تسهیل می کند. دانشگاه جهت رفاه حال دانشجویان بورسیه های مختلفی را قرار داده است، بورسیه پیشرفت تحصیلی، بورسیه خواهری و برادری، بورسیه مربوط به ورزشکاران، معلولین و … از انواع بورسیه هایی است که دانشجویان می توانند از تخفیفات آن استفاده نمایند.

فرهنگ و زندگی دانشجویی در دانشگاه تینازتپه ازمیر

شباهت های فرهنگی میان ایرانیان و مردم کشور ترکیه سبب می گردد تا متقاضیان زیادی از ایران جهت ادامه تحصیل به ترکیه مهاجرت کنند. میان دو کشور با وجود دین مشترک فرهنگ های مشابه زیادی وجود دارد. مردم هر دو کشور کمک به دیگران را به عنوان ارزش در نظر دارند و سعی دارند به اطرافیان خود به صورت مادی یا معنوی کمک کنند. مردم دو کشور به دیگران احترام می گذارند و به خصوص احترام به بزرگ ترها را سرلوحه رفتار خود قرار می دهند. آداب و رسوم مشترکی میان مردم دو کشور برقرار است، برای مثال مراسم ازدواج یا وفات در هر دو کشور شباهت زیادی با یکدیگر دارند. غذاهای مشترک، نحوه لباس پوشیدن نزدیک به هم و … همگی از فرهنگ های مشترکی هستند که زندگی دانشجویی برای ایرانیان را بیش از پیش تسهیل می کند. 

توصیه می گردد تا متقاضیان ایرانی پیش از اقدام جهت پذیرش در دانشگاه های ترکیه با موسسه و آکادمی سایا گروپ تماس حاصل فرمایند. این آکادمی مشاوره ها و راهنمایی های لازم را به دانشجویان جهت پذیرش ارائه می دهد و در صورت تمایل، متقاضیان می توانند تمامی اقدامات مربوط به پذیرش خود در دانشگاه های ترکیه را به سایا گروپ بسپارند و اطمینان داشته باشند که این آکادمی بهترین خدمات را در کوتاهترین زمان ممکن به آن ها ارائه می دهد. آکادمی سایا گروپ علاوه ر اخذ پذیرش از دانشگاه های ترکیه خدماتی چون معادل سازی مدارک، دنکلیک، ترجمه مدارک، رزرو خوابگاه دانشجویی، اجاره سوئیت، اخذ ویزای دانشجویی، اخذ اقامت از ترکیه، افتتاح حساب بانکی و … را برای دانشجویان ارائه می دهد و در تمامی مراحل تحصیل دانشجویان در ترکیه یاور و راهنمای آنها خواهد بود.

تاریخچه تاسیس دانشگاه تینازتپه ازمیر

دانشگاه تینازتپه ازمیر در سال 2018 توسط بنیادی به نام ses ازمیر تاسیس گردید. ازمیر در جنوب شرقی کشور ترکیه واقع شده است و یکی از دانشگاه های ترکیه با بالاترین سطح و کیفیت آموزشی است. این دانشگاه بیشتر بر رشته های پزشکی، دندانپزشکی و رشته های علوم پزشکی تمرکز دارد. دانشگاه تینازتپه دانشگاه جدید التاسیسی است که تنها 1 پردیس دارد. دانشگاه در منطقه بوکا در ازمیر واقع شده است. این دانشگاه میان دانشگاه های ترکیه رتبه 206 و میان دانشگاه های جهان رتبه 15643 را دارد.

برنامه های تحصیلی کارشناسی در دانشگاه تیناز تپه ازمیر

دانشگاه تینازتپه مورد تایید وزارت بهداشت و علوم ایران نیست و دانشجویان ایرانی، در هر مقطع و رشته ای مدرکی داشته باشند پس از بازگشت به ایران نمی توانند آن را معادل سازی نموده و از آن استفاده نمایند. دانشجویان بدون کنکور و آزمون ورودی می توانند وارد این دانشگاه شوند در صورتیکه حداقل معدل دیپلم برای آنها 12 باشد. داشتن مدرک تافل زبان انگلیسی و مدرک تومر زبان ترکی احتمال پذیرش دانشجویان در آن دانشگاه را افزایش می دهد. در صورتی که دانشجویان شرط معدل لازم را نداشته باشند می بایست در آزمون YOS یا SAT شرکت نمایند و پس از کسب حداقل نمره لازم، توسط دانشگاه پذیرفته می شوند.

امکانات پژوهشی در دانشگاه تینازتپه ازمیر

دانشگاه تینازتپه برای ارتقا سطح علمی دانشجویان خود 11 آزمایشگاه مجهز را دایر کرده است. دانشجویان می توانند از این آزمایشگاه های پیشرفته به منظور پژوهش و تحقیق استفاده نمایند.

کتابخانه دانشگاه به انواع کتب در نسخه های فیزیکی و الکترونیکی مجهز بوده و دانشجویان از این زیرساخت ارزنده جهت انجام امور پژوهشی و تحقیقاتی خود می توانند استفاده نمایند. 

دانشگاه تینازتپه دارای سالن های کنفرانس بزرگی است که سالانه همایش ها و کنفرانس های علمی مختلفی در آنها برگزار می گردد. برخی صاحبین کسب و کار در برخی از پروژه های تحقیقاتی این دانشگاه سرمایه گذاری می کنند تا از نتایج به دست آمده تحقیقات برای پیشبرد کسب و کار خود استفاده نمایند و دانشگاه رتبه علمی خود را ارتقا دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × سه =

اینستاگرم واتس آپ واتس آپ تلگرام
برای دیدن صفحاتی که به دنبال آن هستید شروع به تایپ کنید.
advanced-floating-content-close-btn
فروشگاه
علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری من