دانشگاه بیکنت استانبول

دانشگاه بیکنت استانبول

تحصیل در دانشگاه های مختلف ترکیه به دلیل نزدیک بودن این دانشگاه ها به ایران، فرهنگ مشترک میان مردم ایران و ترکیه، هزینه کم تحصیل در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی و … از دلایلی است که دانشجویان ایرانی تمایل زیادی برای تحصیل در ترکیه دارند. یکی از بهترین دانشگاه های ترکیه که خصوصی است، دانشگاه بیکنت استانبول است. این دانشگاه در دانشکده های مختلف خود رشته های مختلفی را به زبان ترکی و انگلیسی ارائه داده و دانشجویان می توانند بدون آزمون ورودی و تنها از طریق شرط معدل و شرایط تحصیلی در این دانشگاه وارد شوند. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دانشگاه بیکنت استانبول تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

دانشگاه بیکنت استانبول: معرفی و تاریخچه

دانشگاه خصوصی بیکنت استانبول در سال 1997 در شهر استانبول تاسیس گردید. این دانشگاه تاییدیه وزارت علوم و بهداشت ایران را دارد و دانشجویان در هر مقطعی در هر رشته تحصیلی پس از بازگشت به ایران می توانند مدرک دریافت شده را معادل سازی نمایند. در 9دانشکده دانشگاه بیکنت رشته های مختلفی تدریس می گردد و این رشته ها به زبان ترکی و انگلیسی عرضه می گردند. این دانشگاه میان دانشگاه ترکیه رتبه 64 را در اختیار دارد. پذیرش در این دانشگاه بدون آزمون ورودی و تنها بر حسب رزومه تحصیلی و شرط معدل است، البته داشتن مدارک زبان انگلیسی تافل و مدارک مربوط به زبان ترکی تومر، احتمال پذیرش در این دانشگاه را تقویت می کند.

برنامه های تحصیلی در دانشگاه بیکنت استانبول

دانشجویان برای پذیرش در دانشگاه بیکنت می بایست شرط معدل لازم را داشته باشند. داشتن حداقل معدل 10 برای رشته های غیر پزشکی و حداقل 12 برای رشته های پزشکی از شرایط لازم برای پذیرش در این دانشگاه است. در صورتی که دانشجویان شرط معدل لازم را نداشته باشند می بایست در یکی از آزمون های SAT یا YOS شرکت نمایند. در آزمون یوس دانشجویان می بایست حداقل نمره 50 را برای رشته های غیرپزشکی و حداقل امتیاز 65 را برای رشته های پزشکی و دندانپزشکی اخذ نمایند. ارائه مدرک تافل زبان انگلیسی و مدرک تومر زبان ترکی شانس پذیرش دانشجویان در این دانشگاه را تقویت خواهد کرد.

دانشگاه بیکنت استانبول

فضای آموزشی و تحقیقاتی دانشگاه بیکنت استانبول

دانشگاه بیکنت استانبول 3 پردیس مجزا، 9 دانشکده، 2 مدرسه عالی، 1 مدرسه فنی و حرفه ای، 2 موسسه تحصیلات تکمیلی و 9 مرکز تحقیقاتی دارد. رشته های این دانشگاه به زبان ترکی و انگلیسی ارائه می گردد. دانشگاه بیکنت مورد تایید وزارت بهداشت و علوم ایران است و دانشجویان در صورت بازگشت به ایران می توانند مدارک اخذ شده خود در هر مقطع و هر رشته ای را معادل سازی کرده و در ایران به راحتی از آن ها استفاده نمایند. 

دانشگاه بیکنت 3 پردیس دارد. پردیس ماسلاک که دانشجویان می توانند برای رسیدن به آن از مترو استفاده کنند. پردیس بویوککمک که دانشجویان می توانند برای رسیدن به آن از متروبوس استفاده نمایند. پردیس تکسیم دیگر پردیس این دانشگاه است که در نزدیکی میدان تقسیم قرار داشته و دانشجویان با 400 متر پیاده روی می توانند از میدان تقسیم به آن برسند.

امکانات دانشگاه بیکنت استانبول برای دانشجویان بین المللی 

کلیه دانشگاه های عضو اتحادیه اروپا، مدرک دانشگاه بکنت را پذیرا هستند. 

بورسیه های تحصیلی مجزایی برای دانشجویان در نظر گرفته می شود. بورسیه های پیشرفت تحصیلی، بورسیه های ورزشی، بورسیه های افراد معلول، بورسیه اعضای یک خانواده (بورسیه خواهری و برادری) و … از جمله تخفیفاتی است که این دانشگاه جهت رفاه بیشتر حال دانشجویان در نظر گرفته است. 

این دانشگاه مرکزی جهت هدایت و مشاوره شغلی دانشجویان در نظر گرفته است و حتی مرکزی از نظر روان شناختی دانشجویان را کمک می دهد.

خوابگاه دانشجویی یکی از نیازمندی های دانشجویان خارجی است. دانشگاه بطور مستقل برای خود خوابگاه دانشجویی داشته و آن را در اختیار دانشجویان قرار می دهد.یکی از خوابگاه های آن با مساحتی حدود 6000 متر مربع نزدیک پردیس ماسلاک قرار دارد و در مجموع دارای 121 اتاق است. امکانات مختلفی از جمله تلویزیون، اتاق بازی، اتاق لباسشویی، یخچال، تلویزیون، اینترنت پرسرعت، میز مطالعه و … در این خوابگاه به دانشجویان ارائه می گردد.

این دانشگاه 86 باشگاه دانشجویی مختلف دارد و دانشجویان با عضویت در آنها علاوه بر تقویت روابط اجتماعی خود می توانند به خودشناسی و کشف مهارت های فردی پردازند.

دانشجویان می توانند از امکانات رفاهی دانشگاه نظیر رستوران ها، سالن های غذاخوری، کافی شاپ، باشگاه های ورزشی، استخر و … نیز استفاده نمایند.

دانشگاه بیکنت عضو برنامه اراسموس است و با 130 دانشگاه عضو اتحادیه اروپا در 22 کشور ارتباط دارد. مطابق با برنامه اراسموس دانشجویان به میل خود و در صورت داشتن شرایط تحصیلی و معدلی مناسب می توانند در پایان سال اول تحصیلی خود یک یا دو ترم را در دانشگاه های دیگری که با دانشگاه بیکنت تعامل دارند، سپری کنند. این کار سبب ارتقا سطح علمی دانشجویان و ارتقا و توسعه علمی دانشگاه نیز خواهد شد.

فرهنگ و زندگی دانشجویی در دانشگاه بیکنت استانبول

نزدیکی به ایران و شباهت های فرهنگی میان ایران و ترکیه از دلایل اصلی است که دانشجویان ایرانی تحصیل در ترکیه را به تحصیل در دیگر نقاط جهان ترجیح می دهند. وجود فرهنگ های مشترکی از نظر غذا و خوراک، نوع پوشش، رفتار مشابه نظیر احترام به دیگران به ویژه ارزش قائل شدن برای بزرگترها، کمک به دیگران و برخی آداب و رسوم مشترک و … از جمله شباهت های فرهنگی میان افراد دو کشور است. 

توصیه می گردد تا متقاضیان تحصیل در ترکیه پیش از اقدام با آکادمی سایا گروپ تماس گرفته و از مشاوره ها و راهنمایی های کارشناسان این آکادمی استفاده نمایند. آکادمی سایا گروپ تحت لیسانس متروپل ترکیه فعالیت می کند و علاوه بر ارائه مشاوره و راهنمایی به دانشجویان در زمینه پذیرش در دانشگاه خدماتی چون اخذ اقامت ترکیه، گرفتن ویزای دانشجویی، ترجمه مدارک، دنکلیک یا معادل سازی مدارک، رزرو خوابگاه دانشجویی، اجاره سوییت، گرفتن پذیرش از دانشگاه های مختلف ترکیه و … را برای دانشجویان انجام می دهند. دانشجویان می توانند اخذ پذیرش از دانشگاه های مختلف ترکیه را به سایا گروپ بسپارند و اطمینان داشته باشند که این آکادمی هترین خدمات را در کوتاهترین زمان ممکن به آن ها ارائه داده و در تمامی مراحل تحصیل در ترکیه دانشجویان را راهنمایی و کمک خواهد کرد.

دانشگاه بیکنت استانبول

تاریخچه تاسیس دانشگاه بیکنت استانبول

بنیاد آموزشی به نام آدم چلیک بیکنت در سال 1996 در استانبول با هدف آموزش، تحقیق و توسعه فرهنگی، بهداشتی و جتمای بنا نهاده شد.این بنیاد معتقد بود که نیروی انسانی بالاترین ثروت یک جامعه است. ای اعتقاد سبب شد تا این نهاد در سال 1997 به دانشگاهی تبدیل شود. دانشگاه بیکنت با مرکز شهر استانبول در حدود 8 کیلومتر فاصله داشته و دسترسی به آن راحت است.

برنامه های تحصیلی کارشناسی در دانشگاه بیکنت استانبول

دانشگاه بیکنت استانبول 9 دانشکده دارد که رشته های مختلفی به زبان ترکی و انگلیسی در این دانشکده ها آموزش داده می شود. دانشکده های علوم بهداشت، پزشکی، دندانپزشکی، هنر، هنرهای زیبا، حقوق، اقتصاد، ارتباطات و فنی و مهندسی از مهمترین دانشکده های دانشگاه بیکنت به شمار می روند. از مهمترین رشته های این دانشگاه می توان به رشته های پزشکی، دندانپزشکی،فیزیوتراپی، پرستاری، مامایی، حقوق، مهندسی مکانیک، مهندسی عمران، مهندسی کامپیوتر، مهندسی برق، مهندسی صنایع، مهندسی کامپیوتر، معماری داخلی، مهندسی پزشکی، طراحی صنعتی، علوم سیاسی، مدیریت بازرگانی، هنر آشپزی، مدیریت بازرگانی،جامعه شناسی، روانشناسی، مدیریت کسب و کار، گرافیک، اقتصاد، امور بانکی، تجارت بین الملل، رسانه و ارتباطات و … اشاره کرد.

امکانات پژوهشی در دانشگاه بیکنت استانبول

دانشگاه به منظور ارتقا سطح علمی و پژوهشی دانشگاه به خصوص در رشته های پزشکی و دندانپزشکی بخش هایی را در نظر گرفته است که دانشجویان علاوه بر تقویت سطح علمی و تئوریک خود می توانند سطح عملی و کارورزی خود را نیز ارتقا دهند. بیمارستان دندانپزشکی دانشگاه بیکنت علاوه بر ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به این منظور تاسیس شده است. بیمارستان حدود 2500 متر مربع مساحت دارد و امکانات فراوانی برای آن در نظر گرفته شده است. بخش های مختلفی برای ارتودنسی، عصب کشی، دندانپزشکی، پریودنتولوژی، پروتز، ترمیم، جراحی فک و صورت و رادیولوژی دهان و دندان از برخی از قسمت های این بیمارستان است.

دانشگاه بیکنت کتابخانه های مجهزی را برای دانشجویان تدارک دیده است. این کتابخانه ها به انواع کتب، مقالات و مجلات علمی به صورت نسخ کاغذی و الکترونیکی دسترسی داشته و دانشجویان می توانند از این منابع جهت پیشبرد علمی و پژوهش استفاده نمایند. در پردیس های مختلف این دانشگاه نیز آزمایشگاه های مجهزی قرار دارد که دانشجویان جهت تحقیق و پژوهش در زمینه های مختلف می توانند از آنها استفاده نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 5 =

اینستاگرم واتس آپ واتس آپ تلگرام
برای دیدن صفحاتی که به دنبال آن هستید شروع به تایپ کنید.
advanced-floating-content-close-btn
فروشگاه
علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری من