دانشگاه کنت استانبول

دانشگاه کنت استانبول

دانشگاه کنت استانبول: معرفی و تاریخچه

دانشگاه کنت استانبول از دانشگاه های جدیدالتاسیس استانبول در سال 2016 است. این دانشگاه خصوصی بوده و بدون آزمون ورودی به پذیرش دانشجو اقدام می کند. در میان دانشگاه های ترکیه این دانشگاه رتبه 169 را در اختیار دارد و رشته های آن به زبان ترکی و انگلیسی تدریس می گردد. دانشگاه کنت مورد تایید وزارت بهداشت و علوم ایران نیست اگر پس از تحصیل در دانشگاههایی که مورد تایید وزارت علوم یا بهداشت ایران نیستند
قصد کار و تطبیق مدرکتان در ایران راداشتید طی فرآیندهای مختلفی میتوانید این کار را انجام دهید که از مهمترین آنها داشتن حداقل یک سال سابقه ی کار مرتبط با رشته ی تحصیلیتان در ترکیه و یا تحصیل دو مقطع پشت سرهم مانند (پزشکی عمومی و تخصص) فیزیوتراپی و ارشد فیزیوتراپی میتوانید اقدام به تطبیق مدرک تحصیلی خود در ایران و شروع فعالیت کاری خود کنید
این دانشگاه 4 دانشکده داشته و رشته های مختلفی در آن تدریس می گردد. یک موسسه تحصیلات تکمیلی، یک مدرسه عالی و دو مدرسه فنی و حرفه ای از دیگر موسسات آموزشی این دانشگاه است. دانشگاه کنت در میان دانشگاه های جهان رتبه 8958 را در اختیار دارد.

برنامه های تحصیلی در دانشگاه کنت استانبول

پردیس اصلی دانشگاه کنت در منطقه شیشلی در جهانگیر استانبول واقع شده است. جهت پذیرش در دانشگاه نیازی به شرکت در آزمون ورودی و کنکور نیست و افراد با حداقل معدل تحصیلی 12 و داشتن رزومه تحصیلی مناسب می توانند جهت پذیرش در این دانشگاه تلاش نمایند. داشتن درک زبان انگلیسی تافل و مدرک زبان ترکی تومر در پذیرش دانشجویان امتیاز محسوب می شود. دانشجویانی که معدلی کمتر از حداقل معدل تعیین شده دارند می توانند از طریق آزمون SAT و ACT وارد این دانشگاه شوند. در آزمون SAT از 1600 حداقل نمره 960 و در آزمون ACT از نمره 36 حداقل نمره 20 مورد تایید است. متقاضیان تحصیل در دانشگاه کنت استانبول پیش از اقدام برای پذیرش در این دانشگاه بهتر است با آکادمی سایا گروپ تماس بگیرند تا مشاوران این آکادمی توصیه های لازم را جهت پذیرش در دانشگاه مورد نظر به دانشجویان ارائه دهند. سایا گروپ یکی از بهترین موسساتی است که تحت لیسانس متروپل ترکیه فعالیت کرده و علاوه بر انجام تمامی امور مربوط به پذیرش دانشجویان در دانشگاه امور دیگری چون معادل سازی و دنکلیک مدارک، ترجمه مدارک دانشجویان، رزرو خوابگاه دانشجویی، اجاره سوئیت دانشجویی، اخذ اقامت از ترکیه، اخذ وازای دانشجویی و … را انجام می دهد. متقاضیان می توانند تمام اقدامات مربوط به پذیرش خود در دانشگاه های مختلف ترکیه را به این موسسه واگذار نمایند و اطمینان داشته باشند که بهترین خدمات در کوتاهترین زمان را از این موسسه دریافت کرده و به نتایج مورد انتظار خود می رسند و در دانشگاه مورد نظر خود در ترکیه با داشتن امکانات رفاهی کامل به تحصیل خواهند پرداخت.

فضای آموزشی و تحقیقاتی دانشگاه کنت استانبول

رشته های دانشگاه کنت به زبان ترکی و انگلیسی ارائه می گردد. این دانشگاه به آموزش زبان انگلیسی به دانشجویان خود توجه زیادی کرده و رشد و توسعه علمی و اخلاقی جامعه برای این دانشگاه از چنان اهمیتی برخوردار است که به دانشجویانی که با مشکلات مالی در زندگی شخصی خود مواجه هستند کمک مالی ارائه کرده و شرایط را جهت تحصیل و رشد دانشجویان فراهم می آورد.

دانشگاه کنت استانبول

امکانات دانشگاه کنت استانبول برای دانشجویان بین المللی

دانشجویانی که در این دانشگاه مشغول به کار هستند دوره ای تحت عنوان توسعه شغلی را می گذرانند و با توجه به این دوره اجباری در خصوص بخش های مختلف بازار کار در رشته تحصیلی خود مطلع خواهند شد. 

دانشجویان این دانشگاه می توانند همزمان در دو رشته اصلی و یا یک رشته اصلی و یک رشته فرعی تحصیل نمایند و در پایان در حالت اول در دو رشته فارغ التحصیل شده و در حالت دوم یک مدرک اصلی و یک گواهینامه آزاد برای دوره فرعی گذرانده شده دریافت خواهند کرد. 

دانشگاه کنت تقریبا در مرکز شهر استانبول واقع شده و دسترسی به این دانشگاه آسان است. 

دانشگاه کنت به انواع کتابخانه ها با کتب فیزیکی و مقالات و مجلات علمی مجهز است و دانشجویان می توانند بطور شبانه روزی از امکانات این دانشگاه های استفاده نمایند. 

دانشگاه کنت عضو برنامه اراسموس است. مطابق با این برنامه دانشجویان در پایان سال اول تحصیلی خود می توانند در صورت تمایل و با داشتن معدل مناسب به مدت یک یا دو ترم را در دانشگاه اروپایی دیگری که با دانشگاه کنت ارتباط دارد، تحصیل نماید. برنامه اراسموس سبب ارتقا وضعیت علمی دانشجو و دانشگاه می گردد. اغلب دانشگاه های اتحادیه اروپا شامل دانشگاه های اتریش، آلمان، ایتالیا، هلند، اسپانیا، سوئد و … با دانشگاه کنت تبادل دانشجو دارند. 

دانشگاه کنت انواع بورسیه را به دانشجویان خود ارائه می دهد. بورسیه پیشرفت تحصیلی،بورسیه ورزشی، بورسیه تحصیلی برای معلولین، بورسیه برای اعضای خانواده شامل خواهر و برادر و … از انواع بورسیه دانشگاه برای دانشجویان است.

این دانشگاه برای رفاه حال دانشجویان علاوه بر امور علمی، امکانات تفریحی و رفاهی زیادی چون انواع رستوران ها، باشگاه های ورزشی، استخر، کافی شاپ و … را برای دانشجویان فراهم آورده است. دانشگاه کنت استانبول به طور مستقل خوابگاه دانشجویی ندارد اما با خوابگاه های اطراف خود قرارداد داشته و شرایطی را فراهم می آورد تا دانشجویان به راحتی به خوابگاه دسترسی داشته و امکانات رفاهی برای آنها فراهم گردد.

فرهنگ و زندگی دانشجویی در دانشگاه کنت استانبول

یکی از دلایل تحصیل دانشجویان در دانشگاه های ترکیه شباهت های فرهنگی دو کشور است. هنجارهای مشترک نظیر احترام به دیگران، ارزش نهادن کمک به دیگران، آداب و رسومی مشترک، غذاهای مشترک، پوشش مشترک و … از شباهت های فرهنگی دو کشور است. علاوه بر فرهنگ مشترک، دین مشترک اسلام بین دو کشور سبب می گردد تا دانشجویان ایرانی به راحتی بیشتری در این دانشگاه تحصیل کنند. 

تاریخچه تاسیس دانشگاه کنت استانبول

دانشگاه کنت استانبول در سال 2016 توسط بنیاد آموزش بدون مانع در سال 2016 تاسیس گردید. هدف از تاسیس این دانشگاه تربیت شهروندانی است که در تمامی زمینه های ملی و بین المللی با اعتماد به نفس و با وفاداری به ارزش های ملی و فرهنگش عمل نمایند. پردیس اصلی دانشگاه کنت در منطقه جهانگیر استانبول واقع شده است. این منطقه به فاصله نزدیکی از مترو قرار داشته و دانشجویان به راحتی می توانند به دانشگاه رفت و آمد کنند. محوطه دانشگاه کنت سابقه ای طولانی دارد.محوطه دانشگاه با مشارکت خیریه آلمان فعالیت می کرد و بیمارستان آلمان در سال 1846 در آن بنا نهاده شده بود. در سال 1992 با امضای قراردادی بین ترکیه و آلمان، حقوق استفاده از امکانات بیمارستان به ترکیه منتقل شده و در سال 2013 بیمارستان تعطیل شد.

Istanbul Kent University

برنامه های تحصیلی کارشناسی در دانشگاه کنت استانبول

دانشگاه کنت استانبول 4 دانشکده دندانپزشکی، علوم بهداشت، اقتصاد و علوم انسانی و دانشکده هنر و طراحی دارد. رشته های مختلفی در دانشکده های این دانشگاه تدریس می شوند که رشته های دندانپزشکی، تغذیه، رشد کودک، گفتار درمانی، فیزیوتراپی، پرستاری، مامایی، روانشناسی علوم سیاسی و تجارت بین الملل از پر طرفدارترین رشته های دانشگاه کنت استانبول هستند. دانشگاه کنت مقطع کارشناسی ارشد را نیز به دانشجویان ارائه می دهد. از رشته های دانشگاه کنت در مقطع کارشناسی ارشد می توان به بهداشت و ایمنی شغلی، روانشناسی بالینی، تجارت بین الملل، مدیریت بهداشت و درمان و … اشاره کرد. در دانشکده دندانپزشکی این دانشگاه رشته دندانپزشکی ارائه شده و مدت زمان تحصیل در این رشته 5 ساله است. در دانشکده اقتصاد و علوم انسانی رشته هایی چون مدیریت بازرگانی، روانشناسی، علوم سیاسی و مدیریت دولتی، مددکاری اجتماعی، تجارت بین الملل و لجستیک ارائه می گردد. در دانشکده علوم بهداشتی رشته هایی مانند تغذیه و رژیم غذایی، پرستاری، مامایی، فیزیوتراپی و توانبخشی، زبان و گفتار درمانی ارائه می گردد و در نهایت در دانشکده هنر و طراحی  رشته هایی مانند معماری داخلی و غذا و هنر آشپزی در این دانشکده ارائه می گردد. 

امکانات پژوهشی در دانشگاه کنت استانبول

دانشگاه کنت استانبول امکانات پژوهشی فراوانی را جهت تحقیق و توسعه فراهم آورده است. این دانشگاه مجهز به 24 آزمایشگاه، 5 مرکز مربوط به تحقیقات و تمرینات دندانپزشکی و کتابخانه هایی است که به انواع کتب و مجلات و مقالات علمی مجهز هستند. سرمایه گذاران تجاری زیادی برای تحقیق و رشد کسب و کار خود پروژه های مشترک علمی را در دانشگاه انجام می دهند تا در صورت نتیجه گیری این پروژه ها از نتایج تحقیقات برای توسعه کسب و کار خود استفاده کنند و درجه و رتبه علمی دانشگاه نیز ارتقا یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + شش =

اینستاگرم واتس آپ واتس آپ تلگرام
برای دیدن صفحاتی که به دنبال آن هستید شروع به تایپ کنید.
advanced-floating-content-close-btn
فروشگاه
علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری من