دانشگاه توب آنکارا

دانشگاه توب آنکارا

متقاضیان تحصیل در کشور ترکیه رو به گسترش است. هزینه پایین تحصیل در مقابل دیگر کشورهای اروپایی، بهره گیری از سیستم اراسموس جهت تحصیل چند ترم در دیگر دانشگاه های خارجی، سطح بالای آموزشی در دانشگاه، فرهنگ مشترک میان مردم ایران و ترکیه، نزدیکی کشور ترکیه به ایران و … از دلایلی است که متقاضیان تمایل به تحصیل در کشور ترکیه خواهند داشت. یکی از بهترین دانشگاه های خصوصی جهت تحصیل در ترکیه که مورد تایید وزارت بهداشت و علوم ایران نیست، اما دانشجویان می توانند بدون کنکور و آزمون ورودی تنها از طریق شرط معدل دیپلم جهت پذیرش در آن اقدام نمایند، دانشگاه توب آنکارا است. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دانشگاه توب آنکارا تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

دانشگاه توب آنکارا: معرفی و تاریخچه

دانشگاه توب یا TOBB آنکارا، دانشگاه خصوصی است که در سال 2003 در شهر آنکارا تاسیس گردید. این دانشگاه در میان دانشگاه های ترکیه رتبه 67 و میان دانشگاه های دنیا رتبه 3594 را در اختیار دارد. این دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت و علوم ایران نیست، اما دانشجویان ایرانی با داشتن شرط معدل مناسب دیپلم می توانند بدون کنکور و آزمون جهت پذیرش در این دانشگاه اقدام نمایند. دانشگاه توب دارای 6 دانشکده است که دانشجویان در رشته های مختلف در آن به زبان ترکی و انگلیسی تحصیل می کنند. 

معرفی دانشگاه توب آنکارا

برنامه های تحصیلی در دانشگاه توب آنکارا

دانشگاه توب آنکارا دارای 6 دانشکده زیر است:

  • دانشکده پزشکی
  • دانشکده مهندسی
  • دانشکده اقتصاد
  • دانشکده حقوق
  • دانشکده معماری
  • دانشکده علوم و ادبیات

رشته های مختلفی در این دانشکده ها به زبان ترکی و انگلیسی ارائه می گردد که از مهمترین این رشته ها می توان به رشته های محبوبی چون مهندسی پزشکی، مهندسی کامپیوتر، مهندسی معماری، مدیریت، اقتصاد، مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مهندسی صنایع، پزشکی و … اشاره کرد.

فضای آموزشی و تحقیقاتی دانشگاه توب آنکارا

دانشگاه توب ترکیه دانشگاهی خصوصی است که دانشجویان می توانند بدون کنکور و آزمون ورودی جهت پذیرش در آن اقدام نمایند. شرط لازم برای پذیرش در این دانشگاه داشتن حداقل معدل دیپلم 17.5 و در دست داشتن رزومه تحصیلی مناسب است. در صورتیکه دانشجویان شرط معدل لازم برای ورود به این دانشگاه را نداشته باشند می بایست در یکی از آزمون های YOS یا SAT شرکت کرده و حداقل نمره قبولی را کسب نمایند. داشتن مدرک تافل زبان انگلیسی و مدرک تومر زبان ترکی از مدارکی است که احتمال پذیرش در این دانشگاه را تقویت می کند. دانشجویان برای پذیرش از طریق کنکور می بایست در آزمون YOS حداقل نمره 60 از 100 و در آزمون SAT حداقل نمره 900 از 1600 را کسب نمایند. این دانشگاه علاوه بر داشتن هیات علمی قوی و باتجربه علمی دارای کتابخانه هایی بسیار بزرگ، آزمایشگاه هایی با تجهیزات کامل، کلاس هایی مدرن و … است. 

امکانات دانشگاه توب آنکارا برای دانشجویان بین المللی

یکی از امکانات مورد نیاز دانشجویان به ویژه برای دانشجویان بین المللی خوابگاه دانشجویی است. خوابگاه دانشجویی این دانشگاه دارای 4 بلوک برای دانشجویان دختر و پسر است. خوابگاه های دانشگاه توب در مجموع 624 تخت دارند که در اتاق های دو نفره یا تک نفره در اختیار دانشجویان قرار داده می شود. حتی دانشجویان می توانند از خوابگاه های نزدیک دانشگاه نیز استفاده نمایند. خوابگاه دخترانه آلکین، خوابگاه دخترانه ایلک آی، خوابگاه پسرانه گونش، آردیچلار و کوزی از جمله خوابگاه های نزدیک دانشگاه توب هستند که دانشجویان می توانند از آنها استفاده نمایند.

دانشگاه توب آنکارا جهت رفاه حال دانشجویان به انواع رستوران، سالن غذاخوری، کافه تریا، باشگاه ورزشی و … مجهز است. 

دانشگاه توب عضو برنامه اراسموس است. با توجه به این برنامه متقاضیان تحصیل در دیگر دانشگاه ها، می توانند در پایان سال اول تحصیلی خود در صورت داشتن شرط معدل لازم و شرایط تحصیلی مناسب می توانند یک یا دو ترم را در یکی از دانشگاه های اتحادیه اروپا که با دانشگاه توب تعامل دارند، سپری نماید. تحصیل در دیگر دانشگاه های باکیفیت خارجی سبب می گردد تا دانشجویان بتوانند سطح مهارت و دانش خود را ارتقا دهند و همین امر سبب ارتقا توان علمی دانشگاه خواهد شد.

دانشگاه توب بورسیه های مختلفی را برای دانشجویان خود در نظر گرفته و دانشجویان با استفاده از این امکان می توانند از تخفیفات مناسبی بهره مند شوند. بورسیه یاران شیخ صالح عبدالله به کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی تعلق می گیرد و بورسیه های پیشرفت تحصیلی، بورسیه مربوط به خواهری و برادری ( مربوط به خواهران و برادرانی که همزمان در این دانشگاه مشغول به تحصیل باشند)، بورسیه ورزشکاران، بورسیه مخصوص معلولین و … از انواع تسهیلاتی است که دانشگاه برای دانشجویان در نظر می گیرد.

دانشگاه توب به منظور رفاه حال دانشجویان و صرفه جویی در هزینه های تحصیلی آنها، بورسیه های مختلفی را برای دانشجویان در نظر گرفته است. بورسیه ای به نام یاران شیخ صالح عبدالله به دانشجویانی که عضو سازمان همکاری اسلامی هستند، تعلق می گیرد. بورسیه تحصیلی برای دانشجویان ممتاز، بورسیه خواهری و برادی، بورسیه مربوط به ورزشکاران، معلولین و … از دیگر بورسیه های این دانشگاه است که دانشجویان می توانند از آنها جهت بهره گیری از تخفیفات استفاده نمایند.

لوگو دانشگاه توب آنکارا

فرهنگ و زندگی دانشجویی در دانشگاه توب آنکارا

دانشجویان ایرانی به دلایل زیادی تحصیل در دانشگاه های ترکیه را ترجیح می دهند. یکی از دلایل شباهت های فرهنگی میان دو کشور است. دین هر دو کشور نیز مشترک است و از این بابت شباهت های زیادی میان دو کشور وجود دارد. مراسمات مشترک از جمله اعیاد، سالروز وفات، شباهت ها در مراسم ازدواج، وفات و … میان مردم دو کشور وجود دارد. مردم هر دو کشور به حقوق دیگران احترام می گذارند و احترام به بزرگتر ها را ارزش می نهند. کمک به همنوع از دیگر ارزش های مشترک میان دو کشور است. غذاهای یکسان، پوشش های مشابه و … از دیگر شباهت های فرهنگی دو کشور است. 

توصیه می گردد تا دانشجویان پیش از اقدام جهت پذیرش در دانشگاه های ترکیه با موسسه و آکادمی سایا گروپ تماس گرفته و از مشاوره و راهنمایی کارشناسان این شرکت استفاده نمایند. آکادمی سایا گروپ تحت لیسانس متروپل ترکیه فعالیت می کند و خدمات مختلفی چون معادل سازی مدارک، اخذ ویزای دانشجویی، اخذ اقامت ترکیه، رزرو خوابگاه دانشجویی، اجاره سوئیت، باز کردن حساب بانکی و … را برای دانشجویان انجام می دهد. متقاضیان تحصیل در ترکیه می توانند با اطمینان کامل اقدامات جهت پذیرش خود در دانشگاه های ترکیه را به این آکادمی بسپارند و مطمئن باشند تا سایا گروپ در کوتاهترین زمان ممکن بهترین خدمات را به دانشجویان ارائه داده و در تمامی طول تحصیل مشاور و راهنمای دانشجویان ایرانی خواهد بود.

تاریخچه تاسیس دانشگاه توب آنکارا

دانشگاه توب در سال 2003 در پایتخت کشور ترکیه یعنی آنکارا تاسیس گردید. این دانشگاه دارای 6 دانشکده است، که رشته های مختلفی به زبان ترکی یا انگلیسی در این دانشگاه ها به دانشجویان عرضه می شود. این دانشگاه با شعار دانشگاه هایی برای معکوس کردن فرار مغزها بنا شده است و با تکیه بر اعضا هیات علمی قوی خود بهترین کیفیت آموزشی را به دانشجویان ارائه می دهد. این دانشگاه دانشکده های مختلف مهندسی، پزشکی، اقتصاد، حقوق، معماری و طراحی و علوم ادبیات دارد که رشته های مختلف در آنها به زبان ترکی و انگلیسی به دانشجویان ارائه می شود.

برنامه های تحصیلی کارشناسی در دانشگاه توب آنکارا

دانشگاه توب آنکارا دانشگاهی خصوصی است که در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو می پذیرد. دانشجویان می توانند رشته های مختلف این دانشگاه را به زبان ترکی یا انگلیسی بگذرانند، البته هزینه تحصیل به زبان انگلیسی بیشتر است. دانشجویان می توانند بدون آزمون ورودی در این دانشگاه برای پذیرش اقدام نمایند، تنها می بایست معدل دیپلم کافی داشته و رزومه تحصیلی مناسبی داشته باشند، در صورتیکه متقاضیان از شرط معدل لازم برخوردار نباشند می بایست در آزمون یا کنکور ورودی SAT یا YOS شرکت نمایند و با کسب حداقل نمره قبولی و ارائه دیگر مدارک مورد نیاز جهت پذیرش در دانشگاه اقدام نمایند. داشتن مدرک زبان انگلیسی تافل و مدرک زبان ترکی تومر در پذیرش دانشجویان تاثیر داشته و احتمال پذیرش آنها در دانشگاه توب آنکارا را تقویت می کند. 

امکانات پژوهشی در دانشگاه توب آنکارا

از مهمترین امکانات هر دانشگاهی کتابخانه است. دانشگاه توب آنکارا کتابخانه ای بزرگ و غنی از کتب فیزیکی و دیجیتالی دارد. این دانشگاه جهت انجام امور تحقیقاتی و پژوهشی خود، آزمایشگاه های مجهزی در نظر گرفته است. برخی صاحبین کسب و کار در پروژه های تحقیقاتی تعریف شده دانشگاه سرمایه گذاری می کنند تا از نتایج علمی تحقیقات استفاده نمایند و بتوانند کسب و کار خود را رونق دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + یازده =

اینستاگرم واتس آپ واتس آپ تلگرام
برای دیدن صفحاتی که به دنبال آن هستید شروع به تایپ کنید.
advanced-floating-content-close-btn
فروشگاه
علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری من