دانشگاه بیرونی استانبول

دانشگاه بیرونی

بسیاری از دانشگاه های ترکیه خواستگاه بسیاری از دانشجویان ایرانی هستند، زیرا ترکیه به ایران نزدیک است و رفت و آمد به آن آسان بوده و همچنین هزینه تحصیل در ترکیه به مراتب از تحصیل در دانشگاه های اروپایی و کانادایی کمتر است. علاوه بر این موارد دانشگاه های ترکیه کیفیت بالای آموزشی دارند و افراد با تحصیل در این دانشگاه ها از جمله دانشگاه بیرونی استانبول  می توانند مدارج علمی خود را تقویت کنند. امکانات بالای آموزشی و رفاهی در این دانشگاه، دانشگاه بیرونی استانبول را به یکی از بهترین دانشگاه های خصوصی و جدیدالتاسیس برای ادامه تحصیل دانشجویان تبدیل کرده است.  به منظور کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دانشگاه بیرونی تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

دانشگاه بیرونی استانبول: معرفی و تاریخچه

دانشگاه بیرونی استانبول ترکیه از دانشگاه های خصوصی و تازه تاسیس این کشور است. این دانشگاه در سال 2014 در شهر استانبول بنا گردید. پذیرش در این دانشگاه خصوصی بدون آزمون و تنها بر حسب معدل و سوابق تحصیلی مناسب و شرایط سنی است. برخی از رشته های این دانشگاه به زبان ترکی و برخی به زبان انگلیسی ارائه می شوند، لذا دانشجویان برای ورود به این دانشگاه می بایست مدرک تومر که نشاندهنده وضعیت زبان ترکی است و همچنین مدرک تافل یا آیلتس خود که نشان دهنده  وضعیت زبان انگلیسی است را به عنوان یکی از مدارک در زمان پذیرش به دانشگاه ارائه نمایند.

رشته های مختلفی در این دانشگاه ارائه می گردد اما رشته های پزشکی و دندانپزشکی این دانشگاه کیفیت بالایی داشته و متقاضیان زیادی جهت پذیرش دارد. دانشگاه بیرونی استانبول به منظور ارتقا هرچه بهتر کیفیت رشته های پزشکی و دندانپزشکی خود، بیمارستان ها و آزمایشگاه های مجهزی را در دانشگاه تاسیس کرده است.

دانشگاه بیرونی نام خود را از دانشمند بزرگ ایرانی ابوریحان بیرونی اقتباس کرده است  و در سال 2014 توسط بنیاد آموزشی جهانی یا Dunya در استانبول تاسیس گردید. این دانشگاه دارای 6 دانشکده بوده و رشته های مختلفی را در دانشکده های مختلف خود آموزش می دهد.

دانشگاه بیرونی استانبول مورد تایید وزارت بهداشت و علوم ایران نیست و بر این اساس مدارک اخذ شده توسط دانشجویان ایرانی در مقاطع مختلف این دانشگاه در ایران قابلیت معادلسازی نداشته و دانشجویانی که تمایل به بازگشت به ایران را دارند، بهتر است در این دانشگاه تحصیل ننمایند. 

دانشگاه جدیدالتاسیس بیرونی بر حسب ارزیابی Edurank در رتبه 144 و بر حسب ارزیابی 4ICU در رتبه 131 بین دانشگاه های ترکیه قرار دارد. Edurank رتبه بین المللی دانشگاه بیرونی در سطح جهانی را 6890 و 4ICU  رتبه 6032 را در سطح بین الملل برای این دانشگاه ارزیابی می کند. بر حسب رتبه بندی SHIMAGO دانشگاه بیرونی استانبول در بین دانشگاه هی برتر ترکیه رتبه 37 و بین دانشگاه های جهان رتبه 541 را دارد.

دانشگاه بیرونی استانبول دانشگاهی خصوصی است که که جهت ورود بدون آزمون است اما افراد برای ورود به رشته های مختلف آن می بایست شرط معدل لازم را داشته باشند. برای مثال متقاضیان پزشکی می بایست حداقل معدل 16 و متقاضیان دندانپزشکی و داروسازی حداقل معدل 14 را داشته و متقاضیان برای ورود به دیگر رشته حداقل معدل 10 را داشته باشند.

 

دانشگاه بیرونی

برنامه های تحصیلی در دانشگاه بیرونی استانبول

برنامه تحصیلی در این دانشگاه، برنامه و روش جدیدی است که بر یادگیری فعال و مشارکت تمرکز دارد. دو پلتفرم آنلاین به نام بیربیگلین و بیردها به منظور استفاده در این دانشگاه تعبیه شده اند. پلتفرم بیربیگلین سبب می گردد تا افراد به منابع آموزشی مختلفی مانند فیلم ها، سخنرانی ها، اسناد آزمایشات، پروژه ها و … دسترسی داشته و از طریق پلتفرم بیرد امکان مبادله اطلاعات و دانش با دیگر دانشجویان فراهم خواهد شد. با استفاده از پلتفرم بیرد، دانشجویان می توانند از یکدیگر یاد بگیرند و با هم تبادل اطلاعات داشته باشند. 

فضای آموزشی و تحقیقاتی دانشگاه بیرونی استانبول

دانشگاه بیرونی با هدف تبدیل شدن به یک مرکزی نوآوری بهداشتی تاسیس شده است. این دانشگاه استانبول دارای 6 دانشکده است. از دانشکده های این دانشگاه عبارتند از: دانشکده پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، علوم بهداشتی، فنی و مهندسی و تعلیم و تربیت. به منظور آموزش هرچه بهتر و بیشتر در این دانشگاه بیمارستانی متشکل از 10 طبقه و 153 تخت قرار گرفته است که ضمن درمان بیماران برای آموزش و کارهای پژوهشی انجام می گیرد. دانشگاه بیرونی برای ارتقا فضای آموزشی خود 70 پزشک و 500 پرسنل دارد. 

امکانات دانشگاه بیرونی استانبول برای دانشجویان بین المللی 

دانشگاه بیرونی استانبول در سیستم اراسموس یا سیستم تبادل دانشجو با دانشگاه ها در کشورهای دیگر عضو است، لذا دانشجویان پس از پایان سال اول تحصیلی خود در صورت داشتن حد قابل قبولی از معدل و بنا به خواسته خود می تواند به یکی از دانشگاه های برتر و باکیفیت دیگر کشورها پذیرش شود تا علاوه بر ارتقا سطح کیفی خود پس از بازگشت به ترکیه تجربیات و دانش خود را در اختیار دانشگاه قرار داده و سبب ارتقا کیفیت آموزشی دانشگاه گردد.

از دیگر امکاناتی که دانشگاه بیرونی استانبول برای دانشجویان فراهم می آورد، بورسیه است. زمانی که دانشجویان از بورسیه تحصیلی استفاده می نمایند، هزینه های تحصیل برای آن ها به شدت کاهش می یابد. از جمله بورسیه های مورد استفاده در این دانشگاه عبارتند از:

  • موفقیت تحصیلی: در انتهای سال تحصیلی به دانشجویانی که معدل بالای 16 داشته باشند تخفیف داده می شود. 
  • تخفیف فارغ التحصیلی: اگر دانشجویان از دانشگاه فارغ التحصیل شده و در همان دانشگاه در رشته جدیدی تحصیل را آغاز کند، تخفیف به وی تعلق خواهد گرفت.
  • تخفیف خانوادگی: اگر همزمان دو نفر از اعضای یک خانواده در دانشگاه مشغول تحصیل باشند به آنها تخفیف داده می شود، برای مثال اگر خواهر و برادر از یک خانواده همزمان در این دانشگاه مشغول تحصیل باشند.
  • تخفیف نقدی: زمانی که دانشجویان تمامی شهریه خود را در ابتدای سال تحصیلی بطور کامل و نقدی پرداخت م نماید، در سال های بعد مشمول تخفیف خواهند شد.

خوابگاه دانشجویی به خصوص برای دانشجویان خارجی اهمیت زیادی دارد. دانشگاه های دیگر نیز می توانند از خوابگاه های دانشگاه بیرونی استفاده کنند، لذا اگر دانشجو متعلق به دانشگاه بیرونی باشد، 20 درصد تخفیف برای وی در نظر گرفته می شود. خوابگاه های دانشگاه بیرونی استانبول دارای اتاق ها 3، 3، 4 و 5 نفره است. 

از دیگر امکانات رفاهی و خدماتی دانشگاه بیرونی استانبول می توان به وجود دو بیمارستان پزشکی و دندانپزشکی، آزمایشگاه های مجهز و پیشرفته، کتابخانه های غنی از بهترین کتاب ها، غذاخوری ها، رستوران ها، کافی شاپ ها، پارکینگ، بانک، نانوایی، فروشگاه، سالن های ورزشی مختلف و متعدد، سالن کنفرانس و کنسرت با ظرفیت 4000 نفر و … اشاره کرد. 

فرهنگ و زندگی دانشجویی در دانشگاه بیرونی استانبول

یکی از دلایل اصلی مهاجرت بسیاری از دانشجویان ایرانی به ترکیه جهت ادامه تحصیل نزدیکی فرهنگی این دو کشور است. این مشابهت ها در سنت ها، فرهنگ ها و هنجارهای دو کشور به وفور یافت می شود. این هنجارهای مشترک که سبب نزدیکی فرهنگی دو کشور شده است در دانشگاه های ترکیه نیز وجود دارد.

افراد برای ورود به دانشگاه خصوصی رازی استانبول بهتر است با موسسات مشاوره ای در این زمینه مشورت نمایند تا از شرایط ورود به این دانشگاه آگاهی کامل پیدا کنند. یکی از بهترین آکادمی های مشاوره ای در این زمینه سایا گروپ است. این آکادمی تحت لیسانس شرکت متروپل ترکیه فعالیت می کند. اعزام دانشجو، گرفتن خوابگاه، اخذ ویزای دانشجویی، دریافت اقامت ترکیه و … از خدماتی است که این موسسه به متقاضیان خود ارائه می دهد. متقاضیان دریافت مشاوره از شرکت سایا گروه می توانند به شماره 09122415617 و 09360136759 تماس حاصل فرمایند و بعد از گرفتن اطلاعات لازم در خصوص مهاجرت به ترکیه جهت تحصیل اقدام نمایند.

تاریخچه تاسیس دانشگاه بیرونی استانبول

دانشگاه بیرونی در سال 2014 در استانبول تاسیس شده است و از دانشگاه های تازه تاسیس ترکیه به شمار می رود. دانشگاه بیرونی در منطقه توپکاپی استانبول بنا شده و دسترسی به این منطقه به راحتی صورت می گیرد.

برنامه های تحصیلی کارشناسی در دانشگاه بیرونی استانبول

دانشگاه بیرونی استانبول 6 دانشکده دارد. رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، زبان انگلیسی، معماری، زیست شناسی، مهندسی کامپیوتر، مهندسی پزشکی، رژیم درمانی، تغذیه، فیزیوتراپی، آمار، مدیریت سلامت و … از رشته های پرطرفدار در دانشگاه بیرونی ترکیه هستند.

امکانات پژوهشی در دانشگاه بیرونی استانبول

رتبه بندی SHIMAGO دانشگاه بیرونی استانبول را بر حسب نوآوری، اختراعات و پژوهشهای جدید در رتبه 16 دانشگاه های ترکیه قرار می دهد. دانشگاه بیرونی استانبول یا موسسات سرمایه گذاری زیادی که به دنبال کشف پدیده های تازه و اختراعات جدید هستند، قرارداد دارد. حتی دانشگاه بیرونی ترکیه با برخی موسسات علمی و پژوهشی داخل ایران نیز قرارداد منعقد کرده است تا تحقیقات علمی جدیدی برای ارتقا سطح دانشگاه انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − چهار =

اینستاگرم واتس آپ واتس آپ تلگرام
برای دیدن صفحاتی که به دنبال آن هستید شروع به تایپ کنید.
advanced-floating-content-close-btn
فروشگاه
علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری من