بیمه های درمانی و سلامت در ترکیه

اگر متقاضی تحصیل در ترکیه هستید، بیمه دانشجویی در ترکیه یکی از موارد الزامی است. همه دانشگاه‌های ترکیه مراکز بهداشتی خود را دارند. در ترکیه برای انجام برخی از مراقبت‌های بهداشتی، داشتن بیمه درمانی یک امر اجباری و ضروری است. در تاریخ ۲۵ فوریه ۲۰۱۱، طبق قانون شماره ۶۱۱۱ در ترکیه، کلیه دانشجویان بین‌المللی در مؤسسات آموزش عالی دولتی یا خصوصی، باید توسط موسسه بیمه اجتماعی (Sosyal Sigortalar Kurumu) جمهوری ترکیه بیمه شوند.

افرادی که به‌عنوان دانشجوی بین‌المللی قصد سفر به ترکیه را دارند، باید در طول اقامت رسمی خود در ترکیه، بیمه های درمانی و سلامت در ترکیه داشته باشند. بنابراین اگر متقاضی تحصیل در ترکیه هستید، داشتن بیمه دانشجویی ترکیه یک امر الزامی است.

بیمه درمانی در ترکیه نوعی بیمه در برابر خطرات و خسارات بهداشتی برای افراد است. بیمه درمانی معمولاً شامل هزینه‌های معاینه، تشخیص و معالجه می‌شود و سیستم کاری آن بر اساس اصل همبستگی اجتماعی برای مقابله با شرایط اضطراری به‌منظور کاهش فشار بر دوش فرد و جامعه است.

شرکت‌های خصوصی بیمه و مؤسسات دولتی در ترکیه روش‌هایی را برای ارائه خدمات خود با هزینه‌های متفاوت در دسترس قرار می‌دهند. علاوه‌براین؛ طبق تصویب هیات دولت ترکیه، داشتن بیمه درمانی برای افراد خارجی که برای اقامت در ترکیه و یا اخذ شهروندی ترکیه اقدام می‌کنند، یک امر الزامی است.

ترکیه، بیمه درمانی ۲ نوع است. نوع اول آن که به بیمه سلامت خصوصی (SGK) شهرت دارد، به این شکل است که در صورت تمایل می‌توانید به هر آژانس بیمه درمانی خصوصی مراجعه کنید و از بیمه‌نامه‌هایی که برای خارجی‌ها طراحی شده استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که پوشش این بیمه‌نامه‌ها محدود است و فقط در بیمارستان‌هایی که شرکت بیمه با آن‌ها قرارداد دارد معتبر است!

گزینه دوم، بیمه سلامت عمومی (GSS) است. این نوع بیمه که توسط موسسه تأمین اجتماعی جمهوری ترکیه ارائه می‌شود، به شما این حق را می‌دهد که از مزایای درمان در تمام بیمارستان‌های دولتی به‌صورت رایگان بهره‌مند شوید. به‌این‌ترتیب می‌توانید داروهای تجویزشده خود را با پرداخت هزینه بسیار کم دریافت کنید. مهم‌ترین نکته‌ای که در رابطه با GSS باید به آن توجه کنید، این است که شما باید ظرف ۳ ماه پس از ثبت‌نام در دانشگاه، درخواست دریافت آن را ارائه دهید.

 مزایای بیمه درمانی در ترکیه در دو مورد اصلی به شرح زیر است:

  1. بیمه‌نامه جزو مدارکی است که برای درخواست اقامت ارسال می‌کنید. از داشتن اسناد و مدارک مرتبط به بیمه سلامت اطمینان حاصل کنید زیرا اداره مهاجرت در ترکیه هیچ‌گونه درخواست اقامت بدون بیمه درمانی را که دوره اقامت موردنیاز را پوشش دهد، نمی‌پذیرد.
  2. حداقل شرایط درمانی را در صورت اضطراری در طول اقامت شما در ترکیه فراهم می‌کند.

به منظور دریافت مشاوره رایگان و تسریع در دریافت انواع بیمه سلامت در ترکیه، فقط کافیست به مشاوران ما پیام دهید.

 و یا فرم مشخصات را پر کرده تا مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

فرم مشخصات