دانشگاه آلتین باش استانبول

دانشگاه آلتین باش استانبول

ادامه تحصیل در دانشگاه های ترکیه میان ایرانیان رو به گسترش است. یکی از بهترین دانشگاه ها در زمینه پذیرش دانشجویان ایرانی دانشگاه آلتین باش استانبول است. این دانشگاه خصوصی که در سال 2008 تاسیس شده است با اینکه تاییدیه وزارت بهداشت و علوم ایران را ندارد، اما مورد تایید بسیاری از دانشگاه های اتحاده اروپا است. رشته های مختلفی در این دانشگاه به زبان ترکی و انگلیسی ارائه می گردد و دانشجویان تنها با داشتن معدلی مناسب و رزومه تحصیلی موفق بدون انجام کنکور و آزمون می توانند به این دانشگاه وارد شوند. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دانشگاه آلتین باش استانبول تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

دانشگاه آلتین باش استانبول : معرفی و تاریخچه

دانشگاه آلتین باش استانبول دانشگاه خصوصی است که در سال 2008 در شهر استانبول تاسیس گردید. این دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت و علوم ایران نیست اگر پس از تحصیل در دانشگاههایی که مورد تایید وزارت علوم یا بهداشت ایران نیستند
قصد کار و تطبیق مدرکتان در ایران راداشتید طی فرآیندهای مختلفی میتوانید این کار را انجام دهید که از مهمترین آنها داشتن حداقل یک سال سابقه ی کار مرتبط با رشته ی تحصیلیتان در ترکیه و یا تحصیل دو مقطع پشت سرهم مانند (پزشکی عمومی و تخصص) فیزیوتراپی و ارشد فیزیوتراپی میتوانید اقدام به تطبیق مدرک تحصیلی خود در ایران و شروع فعالیت کاری خود کنید. رشته های مختلفی در 9 دانشکده این دانشگاه تدریس می شود و رشته های این دانشگاه به زبان ترکی و انگلیسی تدریس می شود. دانشگاه آلتین از دانشگاه های خصوصی است که بدون آزمون ورودی و کنکور تنها بر حسب معدل دیپلم و رزومه و سابقه تحصیلی به پذیرش دانشجویان ایرانی اقدام می کند. دانشگاه آلتین 3 پردیس دارد که در نقاط مختلف شهر استانبول قرار دارند. رتبه داخلی دانشگاه آلتین باش میان دانشگاه های داخلی ترکیه رنکینگ 102 است. رتبه جهانی این دانشگاه 6366 است.

برنامه های تحصیلی در دانشگاه آلتین باش استانبول

دانشجویان این دانشگاه از طریق روش های مختلفی می توانند جهت پذیرش در این دانشگاه اقدام نمایند، آزمون YOS و SAT و حتی پذیرش بدون آزمون در این دانشگاه امکان پذیر است. شرط پذیرش در این دانشگاه از طریق آزمون یوس اخذ حداقل نمره 60 در این آزمون است. همچنین دانشجویان در صورتیکه در آزمون SAT نمره ای 1000 به بالا کسب نمایند می توانند وارد این دانشگاه شوند. در صورتی که متقاضیان تحصیل در این دانشگاه حداقل نمره معدل 15 داشته باشند می توانند در این دانشگاه پذیرفته شوند. داشتن مدرک زبان ترکی تومر و در اختیار داشتن مدرک زبان انگلیسی تافل احتمال پذیرش دانشجویان در این دانشگاه را تقویت خواهد کرد.

دانشگاه آلتین باش

فضای آموزشی و تحقیقاتی دانشگاه آلتین باش استانبول

رشته های پزشکی و دندانپزشکی از جمله رشته های پرطرفدار دانشگاه آلتین است. این دانشگاه برای بالا بردن سطح علمی و عملی دانشجویان خود بیمارستان پزشکی باهچلی اولر پارک و بیمارستان دندانپزشکی دانشگاه آلتین باش را برای دانشجویان تاسیس کرده است. رشته های مختلف این دانشگاه به زبان ترکی و انگلیسی ارائه می گردد. مسئولین این دانشگاه تلاش دارند تا فضایی بین المللی را برای دانشجویان خود فراهم آورند. دانشجویان در این دانشگاه با ملل و فرهنگ های دیگر کشورها نیز آشنا می شوند و از این طریق به رشد مهارت های اجتماعی و ارتباطی خود می پردازند. مسئولین دانشگاه در تلاشند تا از بهترین و مجرب ترین اساتید و اعضا هیات علمی استفاده نمایند. 

این دانشگاه 3 پردیس دارد. پردیس محمود بی دارای امکاناتی چون سالن کنفرانس های بین المللی، گفتگو با متخصصین از دیگر کشورها، برگزاری جشنواره ها، نمایشگاه ها و … است. پردیس باکرکوی تقریبا در مرکز استانبول واقع شده و دسترسی به آن آسان است. پردیس گایرتپه، اغلب رشته های مدیریت، هنرهای زیبا و حقوق در آن ارائه می گردد. 

امکانات دانشگاه آلتین باش استانبول برای دانشجویان بین المللی

یکی از امکانات مهم برای هر دانشگاهی از جمله دانشگاه آلتین باش، وجود کتابخانه در دانشگاه است. کتابخانه پردیس IKBU این دانشگاه به انواع کتاب ها و مقالات و مجلات علمی مجهز بوده و دانشجویان می توانند به صورت فیزیکی یا دیجیتالی از آن استفاده نمایند. 

این دانشگاه دارای مرکز بهداشتی است که با در اختیار داشتن پزشکان و پرستاران مجرب کلیه خدمات پزشکی را به دانشجویان ارائه می دهد.

مرکز روانشناسی در این دانشگاه از دیگر مراکز دانشگاه است که انواع خدمات روانشناسی را به دانشجویان ارائه می دهد.

مراکز ورزشی از دیگر امکانات این دانشگاه است که دانشجویان با استفاده از انواع باشگاه های ورزشی، استخر و سالن های ورزشی می توانند به انجام خدمات ورزشی پرداخته و علاوه بر امور علمی به امور ورزشی نیز بپردازند.

یکی از نیازهای اصلی دانشجویان دانشگاه، خوابگاه دانشجویی است. این دانشگاه خوابگاه هایی را در نزدیکی پردیس های خود برای دانشجویان احداث کرده و آن ها می توانند در محیطی کاملا امن و با امکانات رفاهی نظیر اینترنت پرسرعت، سالن مطالعه، سالن ورزشی و … به زندگی دانشجویی خود بپردازند.

دانشگاه آلتین عضو برنامه اراسموس است. مطابق با این برنامه دانشجویان در پایان سال اول تحصیلی خود در صورتی که معدل مناسبی داشته و خود تمایل داشته باشند می توانند به مدت یک یا دو ترم را در دانشگاه دیگری که با دانشگاه آلتین تعامل دارد و عضو اتحادیه اروپا است سپری نمایند.  این برنامه سبب ارتقا سطح علمی دانشجویان و رشد و توسعه دانشگاه خواهد شد.

دانشگاه آلتین باش، بورسیه های مختلفی را برای دانشجویان خود در نظر می گیرد. از جمله این بورسیه های می توان به بورسیه دستاوردهای برجسته، بورسیه هنری، بورسیه ورزشی، بورسیه خواهر و برادری و … اشاره کرد. دانشجویان با بهره گیری از این بورسیه ها می توانند از تخفیفات ویژه دانشگاه استفاده نمایند.

فرهنگ و زندگی دانشجویی در دانشگاه آلتین باش استانبول

یکی از دلایل ادامه تحصیل دانشجویان ایرانی در ترکیه شباهت های فرهنگی این دو کشور است. دین مشترک اسلام نیز سبب شده است تا مراسم و آداب و رسوم یکسانی میان دو کشور وجود داشته باشد و این تشابهات،  زندگی دانشجویی را برای دانشجویان ایران و ترکیه تسهیل می کند. شباهت ها در غذا و شیرینی جات، ارتباطات خانوادگی مشترک، احترام به بزرگتر ها، کمک به دیگران، پوشش مشترک و نزدیک به هم، هدیه دادن، نحوه جشن گرفتن و عزاداری کردن و … از جمله مشابهت های فرهنگی میان ایران و ترکیه است. توصیه می گردد تا دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در ترکیه و دانشگاه های این کشور را دارند پیش از اقدام با آکادمی سایا گروپ تماس حاصل فرمایند. این آکادمی که تحت لیسانس متروپل ترکیه فعالیت می کند، بهترین خدمات را در کوتاهترین زمان ممکن در زمینه اخذ پذیرش از دانشگاه ها به دانشجویان ارائه می دهد. علاوه بر اخذ پذیرش، اخذ اقامت ترکیه، گرفتن ویزای دانشجویی، رزرو خوابگاه دانشجویی، اجاره سوئیت در ترکیه، دنکلیک و معادل سازی مدارک، ترجمه مدارک دانشجویی و … از خدماتی است که آکادمی سایا گروپ به متقاضیان پذیرش تحصیلی در ترکیه ارائه می دهد. 

رشته دانشگاه آلتین باش

تاریخچه تاسیس دانشگاه آلتین باش استانبول

دانشگاه آلتین در سال 2008 توسط بنیاد آموزشی و فرهنگی مهمت آلتین باش تاسیس گردید. این دانشگاه تلاش دارد تا فضای علمی مطابق با استانداردهای بین المللی عرضه کند.این دانشگاه ابتدا تحت نام دانشگاه کمر بورگاز در سال 2008 فعالیت خود را آغاز نمود، اما در سال 2017 به طور مستقل و تحت عنوان دانشگاه آلتین باش فعالیت خود را آغاز نمود. دانشگاه آلتین 23 برنامه در دوره کارشناسی، 3 برنامه در دوره کارشناسی ارشد و 2 برنامه در دوره دکتری به دانشجویان ارائه می دهد.

برنامه های تحصیلی کارشناسی در دانشگاه آلتین باش استانبول

دانشگاه آلتین باش 12 دانشکده دارد که رشته های مختلفی در آنها به زبان ترکی و انگلیسی آموزش داده می شوند. از جمله دانشکده ها و رشته های دانشگاه آلتین عبارتند از:

  • دانشکده پزشکی: در این دانشکده رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، داروخانه و مدیریت بهداشت و درمان تدریس می شود.
  • دانشکده علوم انسانی: در این دانشکده رشته های مدیریت کسب و کار، مدیریت بین المللی تدارکات، تجارت بین الملل، روابط بین الملل، اقتصاد، علوم سیاسی، خدمات اجتماعی، روانشناسی و جامعه شناسی عرضه می گردد.
  • دانشکده مهندسی: از رشته های مهندسی که در دانشکده مهندسی دانشگاه آلتین تدریس می گردد می توان به مهندسی برق، عمران، کامپیوتر، صنایع، مکانیک، سیستم های مدیریت اطلاعات ، معماری و معماری داخلی اشاره کرد.
  • دانشکده هنر: در دانشکده هنر این دانشگاه رشته هایی ماند مد و طراحی نساجی، طراحی گرافیکی، طراحی جواهرات، سینما و تلویزیون و … ارائه می شود.

دانشگاه آلتین در مجموع 12 دانشکده شامل دانشکده های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، مهندسی، تجارت، هنرهای زیبا و طراحی، علوم کاربردی، حقوق، اقتصاد و علوم اداری، علوم طبیعی و اجتماعی، فناوری و سلامت دارد. علاوه بر رشته های بالا که در دوره کارشناسی ارائه می شوند، رشته های دیگری در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری نیز عرضه می شوند.

امکانات پژوهشی در دانشگاه آلتین باش استانبول

یکی از امکانات هر دانشگاهی کتابخانه آن است. پردیس IKBU دانشگاه آلتین به مجموعه ای غنی از کتب و مجلات و مقالات علمی مجهز است. در کنار کتابخانه مجهز این دانشگاه، سالنی مطالعه به صورت شبانه روزی به دانشجویان دانشگاه آلتین خدمات ارائه می دهد. دانشگاه آلتین در بیمارستان پزشکی و دندانپزشکی، آزمایشگاه های مجهزی دارد و افراد برای انجام انواع پژوهش های علمی و تحقیقاتی می توانند از آنها استفاده نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + شش =

اینستاگرم واتس آپ واتس آپ تلگرام
برای دیدن صفحاتی که به دنبال آن هستید شروع به تایپ کنید.
advanced-floating-content-close-btn
فروشگاه
علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری من