آزمون SAT

آزمون SAT یک آزمون ورودی استاندارد است که توسط دانشگاه‌های آمریکا برای ارزیابی توانایی‌های تحصیلی دانشجویان آینده‌نگر استفاده می‌شود. در حالی که دانشگاه‌هایی وجود دارند که نتایج تحصیلی شما از مدارک تحصیلی پس از متوسطه پذیرفته می‌شود، دانشگاه‌ها اغلب از طریق این آزمون اضافی تأیید می‌کنند. می‌توانید مقاله ما را برای نکات امتحان SAT بررسی کنید.

آزمون SAT که در ابتدا آزمون استعداد تحصیلی بود، اکنون به عنوان آزمون ارزیابی اسکولاستیک شناخته می‌شود. اگر به دنبال پاسخ واضح‌تر و کوتاه‌تری برای سوالات خود در مورد آزمون SAT هستید، می‌توان گفت که SAT یکی از دو آزمون ورودی دانشگاه‌های عمومی استاندارد شده در دانشگاه است. ایالات متحده آمریکا، مورد دیگر امتحان ACT است. این آزمون که توسط هیئت کالج ایجاد و اداره می‌شود، از سال 1926 برای سنجش آمادگی یک دانش‌آموز دبیرستانی برای شروع کالج استفاده می‌شود. آیا می‌دانید در کدام آزمون‌های دیگر برای تحصیل در ایالات متحده آمریکا باید شرکت کنید؟

انواع آزمون SAT

آزمون SAT شامل دو آزمون جداگانه SAT 1 و SAT 2 است: آزمون استدلال SAT و آزمون موضوع SAT. با این حال، در سال 2021، مقررات جدیدی توسط هیئت کالج وضع شد و آزمون موضوعی SAT 2 لغو شد. بنابراین، داوطلبانی که در آزمون SAT شرکت خواهند کرد، اکنون با آزمون SAT 1 ارزیابی خواهند شد. همچنین در یک تغییر دیگر به بخش Essay اختیاری مربوط می‌شود. بخش SAT Essay هم اکنون حذف شده است.

به روز رسانی آزمون SAT در سال 2023

اخیراً هیئت کالج اعلام کرده است که آزمون SAT از سال 2023 دیجیتالی می‌شود و به جای آزمون 3 ساعته فعلی، یک آزمون 2 ساعته خواهد بود. گفته می‌شود که شرکت‌کنندگان در آزمون ممکن است مجاز به استفاده از ماشین حساب برای بخش ریاضی SAT نیز باشند. آزمون دیجیتال SAT از اوایل سال 2023 برای دانشجویان بین‌المللی در دسترس خواهد بود. برای اطلاع از آخرین به روز رسانی‌ها، وب‌سایت کالج هیئت را بررسی کنید.

آزمون SAT در مجموعه مهاجرتی سایاگروپ

آزمون SAT چقدر طول می کشد؟

آزمون SAT از 3 بخش ریدینگ، رایتینگ زبان و ریاضی تشکیل شده است. آزمون SAT که شامل 154 سوال چند گزینه‌ای است، تقریباً در 3 ساعت تکمیل می‌شود. بالاترین امتیاز SAT 1600 و کمترین آن 1060 است.

مدت زمان

عنوان

65 دقیقه

SAT Reading

35 دقیقه

SAT Writing and Language

80 دقیقه

SAT Math

آزمون SAT شامل چه موضوعاتی است؟

اگر برای شرکت در آزمون SAT آماده می‌شوید و در نظر دارید، یک آزمون چند گزینه‌ای کاغذی در انتظار شما خواهد بود. این آزمون که به عنوان آزمون استدلال SAT 1 شناخته می شود، شامل سه بخش اصلی است که خواندن، نوشتن و زبان و توانایی ریاضی شما را ارزیابی می کند. می توانید جزئیات مربوط به سه بخش آزمون استدلال SAT را در زیر مرور کنید.

1. SAT Reading

آزمون ریدینگ SAT؛ این آزمون شامل 52 سوال است که توانایی شما را در خواندن قسمت هایی از متن، که ممکن است شامل نمودارها و جداول باشد، آزمایش می کند. سوالات امتحانی SAT از پنج قطعه متن شامل مطالعات اجتماعی، علوم و تاریخ، چند گزینه ای و بر اساس قطعه می باشد. درک شما از متن کلمات و اطلاعات ارائه شده مورد آزمایش قرار خواهد گرفت.

2. SAT Writing و زبان

آزمون نوشتاری و زبان SAT شامل 44 سوال چند گزینه ای است که باید به آنها پاسخ دهید. پاراگراف هایی به شما داده می شود تا بخوانید، اصلاحات و پیشنهادات را ارائه دهید. شما این بخش را در 35 دقیقه تکمیل خواهید کرد که در آن از نظر درک استدلال ها، تجزیه و تحلیل موضوعات، گرامر، نقطه گذاری، ساختار جمله و واژگان مورد ارزیابی قرار می گیرید.

3. SAT ریاضیات

بخش ریاضی SAT به دو بخش تقسیم می شود، یکی که می توانید از ماشین حساب استفاده کنید و دیگری که باید محاسبات ذهنی انجام دهید و نمی توانید از ماشین حساب استفاده کنید. این بخش شامل 58 سوال است که 45 سوال آن چند گزینه ای و 13 سوال جدول می باشد. شما باید 20 سوال را بدون ماشین حساب و 38 سوال را با دستگاه پاسخ دهید. SAT ریاضی. دانش شما از معادلات خطی، توابع خطی، آمار و حل مسئله را اندازه گیری می کند.

آزمون SAT چه زمانی برگزار می‌شود؟

اگر می گوید امتحان SAT چه زمانی است و می خواهید در SAT شرکت کنید، می توانید درخواست های خود را دو ماه قبل از تاریخ امتحان شروع کنید. آزمون ها معمولا در ماه های اکتبر، دسامبر، مارس و می برگزار می شود. تاریخ امتحان SAT برای سال های 2022 و 2023 به شرح زیر است:

1 اکتبر 2022

3 دسامبر 2022

11 مارس 2023

6 مه 2023

3 ژوئن 2023

مراکز آزمون SAT کجا هستند؟

مراکز آزمون بسیاری در سراسر جهان برای آزمون SAT وجود دارد و هر مرکز آزمون دارای یک کد است. برای مراکز آزمون SAT در ترکیه، می توانید به وب سایت رسمی کالج بورد مراجعه کنید. قبل از اینکه در صفحه ظاهر شوید، می توانید با انتخاب زمان آزمون SAT و نزدیکترین مرکز آزمون SAT ثبت نام کنید.

هزینه آزمون SAT چقدر است؟

برای دانش آموزانی که در خارج از ایالات متحده در آزمون شرکت می کنند، هزینه آزمون SAT بسته به کشور محل اقامت شما متفاوت است. هزینه آزمون SAT برای ثبت نام 60 دلار است و بسته به منطقه خود باید هزینه آزمون را پرداخت کنید. برای کسانی که از ترکیه وارد می شوند، این هزینه 49 دلار است. همچنین ممکن است زمانی که می خواهید مرکز آزمون خود را تغییر دهید یا ثبت نام آزمون خود را برای آزمون SAT لغو کنید، ممکن است از شما خواسته شود که هزینه خدمات اضافی بپردازید. ایده خوبی است که وب سایت رسمی کالج هیئت مدیره را برای تاخیر و تغییرات بررسی کنید.

معیارهای واجد شرایط بودن آزمون SAT چیست؟

هیچ معیار واجد شرایط بودن خاصی توسط هیئت کالج برای SAT وجود ندارد. دانستن نکات زیر برای SAT کافی است.

محدودیت سنی - بدون حداقل یا حداکثر معیار سنی.

تعداد تلاش - هیچ تعداد تلاشی برای آزمون SAT وجود ندارد. داوطلبان می توانند هر چند بار که بخواهند در آزمون شرکت کنند.

آزمون SAT می تواند توسط دانش آموزانی که فارغ التحصیل دبیرستان یا فارغ التحصیل دبیرستان هستند و می خواهند برای تحصیل در مقطع کارشناسی خارج از کشور در مرحله بعدی تحصیل خود درخواست دهند، شرکت کنند.

سطح زبان انگلیسی شما برای امتحان SAT باید حداقل Upper Intermediate باشد.

چرا در آزمون SAT شرکت کنیم؟

برخی از دانشگاه ها بر اساس نمره SAT شما بورسیه های تحصیلی را ارائه می دهند.

برخی از برنامه های شغلی نیاز به نمره SAT دارند.

در مقایسه با ACT، داوطلبان زمان بیشتری برای SAT در سوالات ریاضی، نوشتاری و انگلیسی دارند.

اکثر مدارس ایالات متحده به نمرات SAT برای پذیرش در مقطع کارشناسی نیاز دارند.

هزینه آزمون SAT در مقایسه با سایر آزمون ها نسبتاً پایین است.

اعتبار آزمون SAT چقدر است؟

از نظر فنی، چیزی به نام دوره اعتبار نمره SAT وجود ندارد. کافی است یک بار در آزمون شرکت کنید و نمره مورد نظر را کسب کنید. با این حال، بسیاری از دانشگاه ها ممکن است نمرات بالاتر از 5 سال را قبول نکنند. به همین دلیل، نتیجه آزمون SAT شما برای یک دوره 5 ساله معتبر است تا زمانی که یا بسته به دانشگاهی که برای آن درخواست می دهید، تغییری در معیارهای آزمون SAT ایجاد شود.

به منظور دریافت مشاوره رایگان و ثبت نام در کلاس‌ها و آزمون ست (SAT)، فقط کافیست به مشاوران ما پیام دهید.

 و یا فرم مشخصات را پر کرده تا مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

فرم مشخصات