دانشگاه اوزیگین استانبول

دانشگاه اوزیگین استانبول

دانشگاه اوزیگین استانبول یکی از مقاصد مهاجرت تحصیلی دانشجویان از سراسر دنیاست. علت انتخاب این دانشگاه هم این است که چه از نظر شرایط آموزشی و چه از نظر امکانات رفاهی جزو بهترین دانشگاه‌های کشور ترکیه است. اگر دوست دارید بدانید چرا، تا پایان مقاله از سایاگروپ، ارائه‌دهنده خدمات مهاجرت تحصیلی به ترکیه با ما همراه باشید. 

دانشگاه اوزیگین استانبول: معرفی و تاریخچه

دانشگاه اوزیگین استانبول (Ozyegin University) یکی از دانشگاه‌های خصوصی کشور ترکیه است که توسط بنیاد حسنو اوزیگین تاسیس شده است. این دانشگاه با هدف پیشرو بودن در امر تحقیق و آموزش تاسیس شده و برای همین امکانات آموزشی و رفاهی بسیار باکیفیتی در آن یافت می‌شود. شاید بتوان دانشگاه اوزیگین استانبول را یکی از دانشگاه‌های پیشگام کشور ترکیه در زمینه ارتقا سطح علمی و فنی دانشجویان دانست؛ زیرا در این دانشگاه تاکید زیادی روی رابطه علم و صنعت شده و مباحث درسی در محیطی فنی آموزش داده می‌شود تا دانشجویان با کاربردهای علوم مختلف نیز آشنا شوند. علاوه بر این مدرک این دانشگاه توسط وزارت علوم ایران تایید شده و اعتبار جهانی نیز دارد. این دانشگاه از نظر رنکینگ جزو 50 دانشگاه برتر ترکیه است و در جهان جایگاهی بین 800 تا 1000 را اتخاذ کرده است. تمام رشته‌های این دانشگاه به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند، به‌جز حقوق و معماری. همچنین 7 دانشکده دارد که در آن‌ها محبوب‌ترین رشته‌های دانشگاه در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می‌شود. شاید برای شما جالب باشد اگر بدانید طراح پردیس دانشگاه اوزیگین یک شرکت مرمت ساختمان‌های باستانی است که کمبریج و پرینستون (Princeton) را هم تعمیر کرده است. 

تاریخچه تأسیس دانشگاه اوزیگین استانبول

دانشگاه اوزیگین استانبول در سال 2007 تاسیس شده است و در این مدت کوتاه فعالیت خود توانسته به یکی از بهترین دانشگاه‌های کشور ترکیه تبدیل شود. این دانشگاه از زمان تاسیس تاکنون توانسته علاوه بر 7 دانشکده‌ای که در بدو تاسیس داشته، 3 مرکز تحقیقاتی و 1 مدرسه عالی هم به مجموعه دانشگاهی خود اضافه کند. امروزه در این دانشگاه 23 رشته کارشناسی و کارشناسی ارشد و 10 رشته در مقطع دکتری ارائه می‌شود که باعث شده ظرفیت پذیرش دانشجویان بین‌المللی از کشورهای بسیار مختلفی داشته باشد. از ایران نیز دانشجویان زیادی برای ادامه تحصیل در همه مقاطع عازم این دانشگاه شده‌اند و اکثرا بعد از فارغ‌التحصیلی در سمت‌های مدیریتی و کارشناسی بالا مشغول کار هستند. اگر قصد دارید برای دانشگاه اوزیگین استانبول اپلای کنید ولی شرایط پذیرش در این دانشگاه را نمی‌دانید، با مشاوران سایاگروپ تماس بگیرید تا راهنمایی لازم را دریافت کنید. 

دانشگاه اوزیگین استانبول

برنامه‌های تحصیلی در دانشگاه اوزیگین استانبول

دانشگاه اوزیگین استانبول علاوه بر این که در 23 رشته کارشناسی و 10 رشته دکتری دانشجوی بین‌المللی می‌گیرد، در برنامه اراسموس (Erasmus) نیز عضو است و هر ساله تعداد زیادی دانشجو از این دانشگاه با دانشگاه‌های آمریکایی و اروپایی تبادل می‌شود. برای همین اگر در این دانشگاه تحصیل کنید شانس این را خواهید داشت که یک برنامه 1 یا 2 ساله تحصیل در یکی از دانشگاه‌های مطرح دنیا را داشته باشید. اما این دانشگاه چه دانشکده‌هایی دارد؟ در ادامه لیست 9 دانشکده و مرکز تحقیقاتی دانشگاه اوزیگین استانبول را آورده‌ایم تا قبل از اپلای بدانید که آیا رشته شما در این دانشگاه ارائه می‌شود یا نه:

 • دانشکده کسب و کار
 • دانشکده هوافضا
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده علوم اجتماعی و سیاسی
 • دانشکده مهندسی
 • دانشکده معماری و طراحی 
 • دانشکده علوم کاربردی
 • مرکز تحقیقات مهندسی و علوم پایه
 • مرکز تحقیقات کسب و کار
 • مرکز تحقیقات علوم اجتماعی

مراکز تحقیقاتی این دانشگاه فرصتی بسیار مناسب در اختیار دانشجویان می‌گذارند تا هر دانشجو بعد از فارغ‌التحصیلی بتواند یک دوره کارآموزی در آن‌ها بگذراند.

برنامه‌های تحصیلی کارشناسی در دانشگاه اوزیگین استانبول

بدون شک یکی از جذاب‌ترین مقاطع تحصیلی که در دانشگاه اوزیگین استانبول به آن توجهی ویژه می‌شود، مقطع کارشناسی این دانشگاه است. هدف از پذیرش دانشجویان کارشناسی از سراسر دنیا این است که نیروی متخصص با دانش و مهارت کافی برای صنایع مختلف کشور ترکیه در این دانشگاه تربیت شده و دانشجویان نیز بتوانند در دوران تحصیل در این مقطع بدون دغدغه یافتن شغل بعد از فارغ‌التحصیلی درس‌ها را با دقت آموخته و بتوانند از آن‌ها در مسائل عملی استفاده کنند. رشته‌هایی که در این دانشگاه در مقطع کارشناسی ارائه می‌شود شامل:

 • مدیر کسب‌وکار
 • کارآفرینی
 • امور مالی بین‌المللی
 • ترید بین‌المللی در بازارهای مجازی و واقعی
 • علوم کامپیوتر
 • مهندسی الکترونیک
 • مهندسی صنایع
 • مهندسی عمران 
 • ریاضیات
 • روانشناسی 
 • ارتباطات بین‌الملل
 • علوم انسانی
 • مدیریت هوانوردی
 • هوافضا
 • مهندسی
 • نقشه‌کشی
 • طراح ارتباطات
 • طراح فضای داخلی

فضای آموزشی و تحقیقاتی دانشگاه اوزیگین استانبول

فضای آموزشی دانشگاه اوزیگین استانبول به‌خاطر وجود پردیس مرکزی آن در محله چشمه کوی استانبول، فضایی بسیار مدرن و شیک و مجهز به جدیدترین تجهیزات آموزشی است. خبر خوب برای کسانی که قصد دارند به این دانشگاه اپلای کنند این است که این دانشگاه 3 نوع بورسیه به دانشجویان تازه وارد اعطا می‌کند. بورسیه اول تحصیلی است که براساس نمرات درسی، روزمه علمی و سوابق تحصیلی شما مشخص می‌شود. اگر اعضای هیئت علمی دانشگاه تشخیص دهند که شما مستحق بورسیه تحصیلی هستید، مبلغی از هزینه شهریه و هزینه‌های دانشگاه توسط دانشگاه پرداخت می‌شود. 

بورسیه بعدی بورسیه موقت نام دارد که براساس نمرات پایان ترم دانشجویان مشخص می‌شود. اگر شما در پایان هر ترم بتوانید نمرات بالایی در درس‌های خود کسب کنید، این بورسیه به شما تعلق می‌گیرد. بورسیه آخر هم بورسیه ورزشی است. اگر در یک یا دو سال گذشته موفق به کسب یک مدال یا کاپ ورزشی چه به‌صورت تیمی چه به‌صورت گروهی شده‌اید، به شما بورسیه ورزشی داده می‌شود. در دوران دانشجویی نیز به شما اجازه داده می‌شود که از مراکز تحقیقاتی دانشگاه استفاده کرده و کار با دستگاه‌ها و آزمایشگاه‌های مجهزی که در این مراکز تحقیقاتی برای شما فراهم شده را بیاموزید. امکان اشتغال بعد از اتمام درس نیز در این مراکز تحقیقاتی وجود دارد. 

امکانات دانشگاه اوزیگین استانبول برای دانشجویان بین‌المللی

دانشگاه اوزیگین استانبول همچنین امکانات تفریحی، علمی و ورزشی بسیار زیادی دارد که باعث شده دانشجویان در دوران تحصیل خود در این دانشگاه به هیچ عنوان حوصله‌شان سر نرود. در پردیس اصلی این دانشگاه آمفی تئاترهای بسیار مجهز، 15000 مترمربع فضای ورزشی، 2825 مترمربع فضای کتابخانه و مطالعه و 2 آمفی تئاتر با ظرفیت 350 و 372 نفر تهیه شده که در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد. در این دانشگاه همچنین شما می‌توانید از استخرهای بسیار مجهز، فضاهای ورزشی متنوع و همایش‌های هنری و فرهنگی که هر ترم در آن برگزار می‌شود استفاده کنید. فراموش نکنید که این دانشگاه در استانبول قرار دارد و همین باعث شده که دانشگاه با مراکز تفریحی و آموزشی بسیار زیادی که در سطح شهر وجود دارد قرارداد بسته باشد و شما بتوانید به خاطر این قراردادها، به‌صورت نیم‌بها یا حتی رایگان از امکانات شهر نیز استفاده کنید. اگر دوست دارید پیش از اپلای برای دانشگاه اوزیگین استانبول از شرایط آموزشی و امکانات آن اطلاعات دقیق‌تری کسب کنید، با مشاوران سایاگروپ در ارتباط باشید. 

امکانات پژوهشی در دانشگاه اوزیگین استانبول

وجود 3 مرکز تحقیقات مهندسی و علوم پایه، مرکز تحقیقات کسب‌وکار و مرکز تحقیقات علوم اجتماعی در دانشگاه اوزیگین استانبول باعث شده که این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه‌ها برای انجام تحقیقات دانشگاهی در زمینه علوم پایه و مهندسی، امور مرتبط با کسب‌وکار و البته تحقیقات علوم اجتماعی باشد.  همچنین در این مراکز تحقیقاتی از طرح‌های جدید که دانشجویان ارائه دهند حمایت مالی و علمی به عمل می‌آید. علت آن هم این است که این دانشگاه سعی دارد بیشترین جذب متخصص بعد از فارغ‌التحصیلی را داشته باشد. بد نیست بدانید که این دانشگاه با همین سیاست کاری توانسته در 404 پروژه صنعتی کشوری و بین‌المللی همکاری کند. همچنین دانشجویان این دانشگاه توانسته‌اند 132 اختراع را به نام خود ثبت کند و 41 جایزه بین‌المللی معتبر در علوم مختلف برنده شوند. همچنین دانشگاه اوزیگین با 150 موسسه تحقیقاتی در 42 کشور جهان قرارداد همکاری دارد که باعث شده موقعیت خوبی برای دانشجویان این دانشگاه فراهم شود تا در مراکز تحقیقاتی بزرگ دنیا تجربه کاری کسب کنند. 

فرهنگ و زندگی دانشجویی در دانشگاه اوزیگین استانبول

زندگی دانشجویی در دانشگاه اوزیگین استانبول به خاطر وجود یک فرهنگ چند ملیتی بسیار هیجان‌انگیز و سرشار از تجربیات جدید است. در این دانشگاه انجمن‌های دانشجویی، نشریات علمی، گردهمایی‌های فرهنگی و هنری، فستیوال‌های موسیقی و هنری و بسیاری فعالیت‌های دانشجویی دیگر جریان داشته و برای همین دانشجویان با زندگی در این دانشگاه می‌توانند حسابی لذت ببرند. همچنین این دانشگاه برنامه‌های خارج از دانشگاه برای بازدید از کسب و کارهای مطرح استانبول، نمایشگاه‌های هنری و فرهنگی جهانی، مراکز تحقیقاتی و پروژه‌های مهندسی بزرگ و بسیاری برنامه متنوع دیگر برای دانشجویان فراهم کرده است که باعث شده زندگی دانشجویی در این دانشگاه بسیار جذاب‌تر شود. اگر به عنوان دانشجوی بین‌المللی در این دانشگاه به تحصیل بپردازید به شما خوابگاه‌هایی بسیار شیک در سطح شهر استانبول و نزدیک دانشگاه داده می‌شود که البته در این خوابگاه‌ها نیز مانند محیط دانشگاه، زندگی دانشجویی بسیار پرنشاطی جریان دارد. به‌خصوص که از تمام فرهنگ‌ها در این خوابگاه‌ها دور هم جمع می‌شوند.

حرف آخر

در اینجا سعی کردیم دانشگاه اوزیگین استانبول را به شما معرفی کنیم و توضیح دهیم که چه دانشکده‌هایی دارد، چه رشته‌هایی ارائه می‌دهد، امکانات آموزشی و تحقیقاتی آن کدام است و در کل زندگی دانشجویی در این دانشگاه چگونه جریان دارد. برای آشنایی بیشتر و اینکه چگونه می‌توانید سریع‌تر از دانشگاه اوزیگین استانبول پذیرش بگیرید، با کارشناسان ما در سایاگروپ تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + 6 =

اینستاگرم واتس آپ واتس آپ تلگرام
برای دیدن صفحاتی که به دنبال آن هستید شروع به تایپ کنید.
advanced-floating-content-close-btn
فروشگاه
علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری من