وبلاگ

چرا پاسپورت ترکیه را دریافت کنم؟ 7 مزایا و معایب پاسپورت ترکیه

چرا پاسپورت ترکیه را دریافت کنم؟ مزایا و معایب

داشتنِ پاسپورت ترکیه مزایای مختلفی دارد. یکی از این مزایا، امکان سفر به بیشتر از 110 کشور بدون نیاز به اخذ ویزا است. همچنین یک شخص با داشتن پاسپورت ترکیه می تواند به راحتی ویزای بلند مدت ورود به آمریکا و کشور های حوزه شینگن را دریافت کند. این تنها دو مورد از مزایای پاسپورت ترکیه به حساب می آید. در این مطلب، قصد داریم در مورد اینکه چرا بسیاری از ایرانیان (و مردم دنیا) علاقه دارند تا پاسپورت کشور ترکیه را دریافت کنند، بپردازیم.

همچنین، از معایب پاسپورت ترکیه هم صحبت خواهیم کرد و رتبه و انواعِ آن را زیر ذره بین خواهیم برد. این مطلب با هدف کمک به شما برای به دست آوردن دید ِبهتر نسبت به اقدام جهت دریافت پاسپورت ترکیه نگارش شده است.

بررسی انواع پاسپورت ترکیه

طبق شاخص رتبه بندی پاسپورت ها، در حال حاضر رتبه پاسپورت ترکیه در بین سایر کشور های دنیا، 53 است. 4 نوع پاسپورت ترکیه وجود دارد که توسط دولت این کشور با اهداف مختلفی ارائه می شود. این 4 پاسپورت شامل موارد زیر می باشند:

  • پاسپورت دیپلماتیک ترکیه به رنگ مشکی – Diplomatic passport
  • پاسپورت ویژه ترکیه به رنگ سبز – Special passport
  • پاسپورت خدماتی مُهر شده ترکیه به رنگ خاکستری – Service stamp passport
  • پاسپورت عمومی به رنگ قرمز – Public passport: پاسپورت عمومی به متقاضیان شهروندی و زندگی در ترکیه داده می شود و 38 صفحه دارد.

از معایب پاسپورت ترکیه: نرخ مالیات بر درآمد بالا

یکی از راه های اخذ اقامت ترکیه و سپس اخذ پاسپورت ترکیه، خرید ملک به ارزش 400 هزار دلار (یا بیشتر) در این کشور است. کسانی که این راه را انتخاب می کنند، سریعتر می توانند پاسپورت این کشور را دریافت کنند. این در حالی است که پس از اخذ اقامت و پاسپورت، پرداخت مالیات به عنوان یک شهروند عادی، اجباری است. این یکی از معایب اخذ پاسپورت کشور ترکیه است. زیرا اخذ شهروندی ترکیه، دارای پیامد های مالیاتی می باشد. دولت ترکیه نرخ بسیار زیادی برای دریافت مالیات مربوط به درآمد های نسبتا بالا اعمال می کند.

پس کسانی که درآمد ثابت/ غیر ثابت دارند، با دریافت پاسپورت ترکیه باید مالیات آن هم به صورت دائم بپردازند. حتی اگر در این کشور شاغل هم نباشید، بازهم نرخ بالای مالیات گریبان گیرتان خواهد بود.  اگر بیشتر از شش ماه در ترکیه اقامت نداشته باشید اما پاسپورت ترکیه دریافت کرده باشید، از مالیات مربوط به درآمد بین المللی معاف هستید.

 نرخ مالیاتمیزان درآمد
15 درصدتا 24000 لیر ترکیه
20 درصدبین 24001 تا 53000 هزار لیر ترکیه
27 درصدبین 53001 تا 130000 لیر ترکیه
35 درصدبین 130001 تا 650000 لیر ترکیه
40 درصد650001 لیر ترکیه و بیشتر

 

پاسپورت قرمز ترکیه

از مزایای پاسپورت ترکیه: دریافت آسان ویزای E2 آمریکا

ویزای E2 ایالات متحده آمریکا، اجازه اقامت این کشور را به شهروندان کشورهایی می دهد که با این کشور «پیمان تجارت» بسته اند. ترکیه هم یکی از این کشور ها به حساب می آید. تمامی شهروندان این کشور می توانند به راحتی ویزای E2 آمریکا را دریافت کنند. شما می توانید با مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری، کار، تحصیل، ازدواج و غیره به راحتی حق زندگی و کار کردن در کشور آمریکا را به دست آورید.

از مزایای پاسپورت ترکیه: سفر بدون نیاز به ویزا به 110 کشور دنیا

با داشتن پاسپورت ترکیه می توانید بدون نیاز به اخذ ویزا به بسیاری از کشورها من جمله منطقه شینگن و بریتانیا سفر کنید. همچنین این امکان را دارید تا بدون ویزا به کشورهایی مانند ژاپن، کره جنوبی، برزیل و غیره (در طی 90 روز) بدون محدودیت سفر کنید. در تصویر پایین، تمامی کشور هایی که بدون گرفتن ویزا و تنها به کمکِ پاسپورت ترکیه می توانید به آنها سفر کنید آورده شده اند. شهروندان ترکیه می توانند به راحتی و به صورت آنلاین برای دریافت ویزا جهت سفر به استرالیا یا امارات متحده عربی درخواست دهند

از مزایای پاسپورت کشور ترکیه: حفاظت و حمایت قانونی

زمانی که پاسپورت ترکیه به شما اعطا می شود، باید قانون اساسی این کشور را پذیرفته باشید و به خوبی آن را مطالعه کرده باشید. در صورت عدم تخطی از قوانین، می توانید مطمئن باشید که از حمایت های قانونی کافی در این کشور برخوردار خواهید بود. به همین خاطر است که بسیاری از ایرانیان و شهروندان سایر کشور ها زندگی در ترکیه را انتخاب می کنند. در ترکیه، تفاوتی ندارد که شما بومی این کشور باشید یا یک فرد خارجی که به آن مهاجرت کرده است. قوانین و شرایط برای تمامی شهروندان این کشور یکسان است و هیچ تمایزی بین قومیت ها یا گروه های مختلف مردم اعمال نخواهد شد.

از معایب پاسپورت کشور ترکیه: کاهش ارزش لیر ترکیه

اگر برای سرمایه گذاری و مهاجرت به ترکیه برای اخذ پاسپورت این کشور اقدام می کنید باید توجه داشته باشید که در طی سالهای گذشته، ارزش لیر ترکیه تا حد قابل توجهی افت کرده است. اگر نگاهی به روال قیمت لیر داشته باشید به خوبی متوجه می شوید که مردم این کشور به طور دائم با مسئله تورم دست به گریبان بوده هستند. با توجه به تغییرات و تداخل های پیش آمده در زنجیره تامین کالاها و افزایش قیمت آنها، به علاوه تغییرات سیاسی در منطقه، ارزش لیر به شدت افت داشته است.

رفاه اجتماعی و زندگی در ترکیه

از مزایای پاسپورت و شهروندی ترکیه: امنیت بالا در رفاه اجتماعی و شرایط زندگی

کشور ترکیه از نظر اقتصادی، نظامی و جغرافیایی جزء کشور های قدرتمند به حساب می آید. این کشور تاثیر بسیار زیادی بر رویداد های بین المللی دارد. همین مسئله، باعث می شود که جایگاه فعلی پاسپورت ترکیه رو به صعود باشد. به همین خاطر شهروندان ترکیه احساس امنیت و آرامش ِبیشتری بابت زندگی در این کشور دارند. ترکیه، یکی از اعضای ناتو است. این موضوع میزان ِامنیت این کشور را بیش از پیش افزایش می دهد.

از مزایای پاسپورت ترکیه: دریافت آن آسان است.

سه شرط مهم و ساده برای اخذ پاسپورت ترکیه وجود دارد. در صورتی که بتوانید این شرایط را برآورده کنید می توانید مطمئن باشید که ابتدایی ترین و پیش پا افتاده ترین پیش شرط ها را جهت اخذ شهروندی این کشور در اختیار دارید. اولا اینکه نباید سابقه کیفری داشته باشید. دوم اینکه باید گواهی سلامت داشته باشید و سوم، توانایی مالی برای گذراندن زندگی در ترکیه را داشته باشید.

شما می توانید برای درخواست شهروندی و اخذ اقامت و پاسپورت کشور ترکیه در طی تماس با ما در سایا گروپ از مشاوره بهره مند شوید. ما در سایا گروپ به شما کمک می کنیم مسیر بسیار ساده‌ای را برای مهاجرت به ترکیه طی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − سیزده =

اینستاگرم واتس آپ واتس آپ تلگرام
برای دیدن صفحاتی که به دنبال آن هستید شروع به تایپ کنید.
advanced-floating-content-close-btn
فروشگاه
علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری من